Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek szakemberre van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szakemberre van szüksége? Túlzás lenne, amit csinál?

Figyelt kérdés

A feleségem rajongva, már-már megszállottan szeret engem, ami természetesen nem lenne baj, ha nem társulna hozzá a beteges aggódása és féltése. De komolyan, úgy kezel, mintha nem a férje, hanem a gyereke lennék. Vagy inkább a kisbabája. Babusgat, ami nem probléma, de egy idő és mennyiség után ez meglehetősen irritáló, a széltől is óvna, csoda, hogy dolgozni elenged. A munkahelyemen úgy fél óránként hívogat, hogy megtudakolja mit csinálok, minden rendben van-e, milyen napom van. Sokszor megcsinálom, hogy egyáltalán nem válaszolok a hívására, ilyenkor általában vagy berohan hozzám, vagy otthon tűkön ülve vár és pánikol. Egyszer még a testvérét is beküldte hozzám, hogy ellenőrizze, nem vagyok-e életveszélyben. Pedig csak egy sima, egyszerű, biztonságos, kicsit unalmas irodában dolgozom. Mi baj történhetne?! A másik pedig, amikor hazaérek a munkából, úgy fogad, mintha évekre mentem volna el, valami veszélyes helyre, és amíg nem voltam otthon, ahogy már írtam, pánikol és konkrétan halálra aggódja magát: "Mi lesz, ha valami történik veled?". Arról ne is beszéljünk, milyen jelenetet rendez akkor, ha mondjuk kocsival megyek be dolgozni...

Volt olyan eset(ami ma már egyre gyakoribb), hogy elsírta magát, amiért végre újra láthat. Azt hiszem, ebből következtethetek arra, hogy a helyzet kezd egyre súlyosabbá válni nála...

Ha itthon vagyok, folyamatosan rajtam tartja a szemét, követ, istápol, felügyel, fogdos, simogat, kiigazít, mint egy öt évest. Az őrületbe kerget!

Minden áldott este, mikor alszunk, hozzám bújik, ami még mindig nem lenne baj, ha közben nem csak személyes térhez, de levegőhöz is jutnék. Gyakran napokat nem vagy alig alszik, mert a munkám miatt van, hogy el kell utaznom másik városba (ne adj Isten, másik országba - na akkor kész cirkusz van!). Egyszerűen azért, mert aggódik,olyankor is folyamatosan hívogat. Múltkor megbetegedett, muszáj volt ágyban lennie, és azon kesergett, hogy nem tud rólam (és nem a 4, illetve 6 éves fiainkrol!) gondoskodni...


Nem tudom, hogyan hangzik ez így most leírva, talán nem olyan szörnyűnek, mint amilyen, de higgyétek el, marha idegesítő. Beszélni nem lehet vele, mert elkezd bőgni és mentegetőzik, hogy ő csak azért csinálja, mert nagyon-nagyon-nagyon szeret engem. Én viszont felnőtt férfiember vagyok, nincs szükségem ilyenfajta és mennyiségű istápolásra és féltésre.


Arra gondoltam, felhozhatnám neki a szakértői segítség lehetőségét, de mivel képtelenség vele normálisan kommunikálni, tanácstalan vagyok.

Hogyan cselekednétek a helyemben? Mivel próbálnátok meggyőzni őt, hogy már túlzás, amit művel?



2017. jan. 23. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
istenem...de szerencsès vagy
2017. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ez már rettentő beteges dolog és igen, szakemberre van szüksége mindenképpen.

Te már megszoktad ezt, de kívülállóként olvasva ez nagyon megdöbbentő :(

2017. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Ez így elég szörnyűnek hangzik, akár nő akár férfi csinálja, mert teljesen rád van telepedve. Pszichológus vizsgálta már? Komolyan kérdem.
2017. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Még nem, pedig már felhoztam neki az ötletet, csak nevet rajta, azt hiszi, viccelek.
2017. jan. 23. 14:47
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

Úr isten de aranyos :(( Bárcsak az én feleségem lenne.


Lehet ezt már "betegesnek" nyilvánítanák de engem nem érdekelne ha ezt csinálná felőlem csinálhatná 100 évig minden nap csak akadnék már rá egy ilyenre mert én kb ugyan ezt csinálom csak férfiben, és engem még nem bírtak sokáig elviselni. Ő kb a lelki társam lenne.

2017. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig nagyon elkélne, mert kis idő múlva már nejed lesz rá szükséged. Ezt a gondoskodásba bújtatott kontrollt senki sem bírná sokáig, téged fog felőrölni.
2017. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Munkája van? Lehet, ha nem unatkozna egész nap, ez nem lenne ennyire rossz.. De egyébként igazad van, ez nem normális. Én is aggódom a páromért, de azért van egy határ az aranyos és a beteges között...
2017. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Első körben lehet neked kéne elmenni pszichológushoz, hogy kikérd a véleményét, hogyan lehet egy ilyen helyzetet kezelni. Ő majd valószínűleg segít abban is, hogyan győzd meg a feleséged, hogy kezeltesse magát, ha szükségesnek ítéli.
2017. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

NE pszichológushoz vidd, hanem ketten menjetek el párterápiára! Onnan át fogja a doki irányítani szakemberhez, és lehet, hogy neki el is hiszi, hogy szüksége van segítségre. Neked nem fogja.


Ülj le vele beszélni, hogy ettől te meg fogsz bolondulni, és nem bírod tovább, úgyhogy kell a terápia, mielőtt végzetes döntést hozol. Hátha ezzel ráijesztesz annyira, hogy hajlandó legyen elmenni.

2017. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Otthon van, nincs munkája. Egyébként én is gondoltam erre, hogy unatkozik, és azért csinálja ezt, próbáltam valami hobbi, munka felé terelni, azt is felvetettem, hogy bevállalhatnánk egy harmadik gyereket, addig sem unatkozna a baba mellett, lenne más, akiért aggódhatna, de egyik sem működött.

Beszéltem vele erről a pszichológus dologról (parterapiara nem gondoltam, megfontolom, köszönöm :)), már amennyire lehetett, eddig még nem sikerült rávennem semmire. Egyik ismerősöm pszichiáter, ő azt javasolta, próbáljam meg kideríteni, miért lett nála ilyen rögeszmésen fontos a biztonságom, aztán elérni, hogy ő is akarjon megváltozni, ha pedig már nincs más lehetőség, akkor kénytelen leszek a "háta mögött" beszélni egy szakemberrel...

2017. jan. 23. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!