Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan értessem meg a barátomm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a barátommal, hogy nagyon kellemetlen számomra, hogy folyamatosan pénzel vagy drága dolgokkal akar meglepni?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos, figyelmes barátom van de néha szerintem túlzásokba esik. Ha említek neki valamit akkor egyből ki akar segíteni és nem apróságokkal. Csak úgy rendelt nekem 200 ezer forintért telefont, tabletek linkjeit küldi nekem, hogy válasszak melyik tetszik. Jeleztem neki, hogy erre semmi szükség, ha valamit venne nekem tegye névnap vagy szülinapra de ne csak így. Persze a májusi névnapom teljesem elfelejtette... 😀 Egyik nap mondtam neki, hogy rosszul jöttek ki az időpontok az egyetem és a munka között így kevesebbet tudok dolgozni és kevesebb költőpénzt tudok vinni a nyaralásra. Így kiszámolta, hogy mennyitől esek el és oda akarja most azt adni nekem.

Persze ez szép és jó, de csak 2 hónapja vagyunk együtt, nem akarom, hogy az ismerőseim vagy a családom aranyasonak nézzenek és nem akarom kihasználni sem. Másfelől pedig olyan kellemetlen ez nekem, még nem volt ilyen barátom, nehezen kezelem a szitut.Viszont nem ért a szóból, teljesen önkényesen intézkedik. Jól megy a szekere, ezt említette és hogy sok dolgok kedvezményesen tud beszerezni. Tudom, hogy nagyon kedvel és lehet ezt így tudja kifejezni. De én nem tudom ezt ugyanígy viszonozni neki.



2018. jún. 6. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem azzal van a gond, hogy elhalmoz, hanem hogy rosszul esik neked. Miért nem teszed fel a kérdést magadnak, hogy miért esik rosszul?

Persze ha után elvárja, hogy hálás legyél neki, és később felhozza, hogy mennyi mindent kaptál tőle, és így mutatja csak ki a szeretetét, akkor tényleg nem szabad elfogadni, de ha szívesen adja, nem hánytorgatja fel, akkor miért ne fogadnád el? Ezek csak tárgyak. Tanulj meg elfogadni.

2018. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként meg mi a francot érdekel, hogy mások minek gondolnak? Tanulj meg szarni mások véleményére, ítélkezéseire, és rengeteg szenvedéstől megszabadulsz az életben. Én már csak tudom.
2018. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Szóból ért az ember. Kissé életszerűtlen, hogy ha jelzed neki, te nem akarod ezeket az ajándékokat, akkor ennek ellenére folyton elhalmoz valamivel. Ilyen nincs. Így ebben a formában, ahogy a történeted leírtad baromság. Ahhoz fogyatékos, mentális betegnek kell lennie, hogy ne értsen meg ilyet.Valamit nagyon nem csinálsz jól. Nem vagy egyértelmű, nem vagy határozott vagy tudom is én.
2018. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Add meg a számát. Engem nyugodtan elhalmozhat
2018. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanaz vagyok mint a barátod és csak nézek ki a fejemből mikor úgy jön ki mintha rosszat tennék....


Érzed rajta, hogy ezek után sem akar korlátozni és elfogadja az ellene való kritikát? Mert ha így vagytok akkor hátradőlhetsz..


Aki maga szedte össze a pénzét az általában van annyira értelmes, hogy ha aranyásó lennél egy fillért nem adna..szerintem tudja ki van mellette..

2018. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem várt el érte eddig semmit cserébe, fel sem hozza a dolgot. Esetleg csak izgatott, hogy elküldi a számlát a garancia miatt vagy többször elmondja, hogy mikor érkezik és érdeklődik, hogy minden rendben van e. Annyit mond, hogy örül ha tud segíteni.

Nem fogyatékos, szerintem csak nagyon tech őrült és úgy gondolja, hogy ezek a dolgok nekem is olyan fontosak mint neki. Szerintem van olyan, hogy az ember akaratos és nehezen fogadja el azt amit a másik akar. :)

Köszi a válaszokat megpróbálok én is elfogadóbb lenni.

2018. jún. 6. 12:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért halmoz el, mert látja, hogy nem vagy aranyásó.


Ami fura, hogy csak két hónapja vagytok együtt, és ennyire szórja a pénzt. Még oké, jól keres, de picit fura. Mindenesetre én nem csinálnék ekkora gondot, csak tudatnám vele, hogy nem kell, erre tényleg nincs szükség, nem ezért szereted, illetve, hogy enélkül is ugyanúgy szereted.


Illetve esetleg rávilágíthatnál rá, hogy te nem tudod ezt viszonozni, és neked kellemetlen. Legyél határozott, de ne szíts vitát, mert ebből nem érdemes. Ja és amikor ezt az egészet tudatod vele, azt se felejtsd el, hogy mindennek örülsz, hálás vagy stb. csak túlzás. Hogy értse meg, hogy nem baj amit csinál. :)

2018. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg a pasi lelkület a furcsa. Kicsit olyan érzésem van, mintha úgy érezné hogy ezzel megvásárolhat bármit vagy bárkit. Remélem nem ez van e mögött. Amúgy mást nem tudsz csinálni, mint folyamatosan beszélni vele erről.
2018. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a srác elsődleges szeretetnyelve. Ajándékok formájában próbálja kifejezni a szeretete mértékét. Le kell ülni vele és megértetni, hogy ez nálad nem úgy csapódik le, mint ahogy ő azt gondolja (mert ez az ő szemében kedveskedés, törődés akar lenni, nem látja, hogy esetleg kellemetlen is lehet).


29n

2018. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

😀pofozd meg,há mi az,hogy nem akari felfogni,hogy nincs rá szükséged!

[link]

2018. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!