Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lányok miért marketingként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok miért marketingként tekintetek a társkeresőkre miért szempont a másik végzettsége, fizetése?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek. Azt vettem, hogy a társkeresőkön ez jobban jellemző, mint élőben. Értem én, hogy így szűrtök, de úgy is lehet szűrni, hogy leveleztek valakivel és, ha van közös szimpátia akkor találkoztok és, ha minden jól megy akkor egymásba szerettek.

Fizetés, végzettség kérdés számomra elég érzékeny téma mivel én elég erős baloldali gondolkozású vagyok számomra nem a fogyasztás az élménygyűjtés az elsődleges és nem tekintem kánaán-nak a kapitalizmust. Számomra sokkal fontosabb az illető emberségessége, a világról alkotott képe, beszédstílusa, megjelenése minthogy mit ért el az életben.

Engem férfiként nem zavar, ha esetleg a nőm dupla annyit keres, mint én. Tételezzük fel keres 300-at én csak 150-et, ezzel semmi baj nincs, mivel éhen biztosan nem fogunk halni és lesz fedél a fejünk fölött. Csak nem kéne kiemelten kezelni az anyagiakat és, ha esetleg elutazunk valahova akkor ahoz mérten menjünk el, hogy mennyit tudunk adni a közösbe.

Amúgy is közös kassza párti vagyok, mivel ez az alapfokú bizalom része és eltünnik az én meg te és mink lesz helyette. Ha esetleg én keresném a dupláját akkor, ha elmegyünk nyaralni fizetném a többségét és nem azon kattognék, hogy a legtöbbet ÉN kerestem meg ő meg fele annyit nem keres, mint én. Ez olyan gyerekes gondolkozás és ezekután sokan kánaának nézik a kapitalizmust az egyenlőtlenséget természetesnek veszik, holott az egyenlőtlenség okozza ezeket a feszültségeket.

A végzettségről is hasonló véleményem van tök jó, hogyha valaki megtalálta azt amiben jó, de azt elvárni, azért hülyeség, mert egy papír nem teszi az embert jobbá.


2018. jún. 10. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"masreszt eleg eszes es kitarto ha elvegezte, szakmaja is van, amt megfizetnek alpbol (diplomas "minimalber")." - Na, azért a tapasztalataim alapján ezzel tudnék vitatkozni, pedig nekem van diplomám...


Kérdező, nekem a diploma nem szempont, mert nem csak diplomával lehet megélni, sőt, jól megélni, az én szakmám pont olyan, amiben a diploma csak akkor számít, ha besorolási bértábla van a cégnél, egyébként másképp is el lehet érni magas szintű tudást, és piacképességet. Én megszereztem a diplomát, mert amikor elkezdtem, úgy láttam jónak, és végigcsináltam, ha már elkezdtem.


Viszont a pénzkérdést hadd ne vegyem félvállról. Én eltartom magam egyedül, van egy kis lakásom, amire magam gyűjtöttem a pénzt, amikor padlóra kerültem, akkor talpra álltam, csak annyira válogattam a munkák között, amennyire muszáj, amikor kellett, akkor elvállaltam kulimunkát is, de nem ragadtam bele, mert többre, jobbra vágytam, de volt, amikor gazdasági okokból kellett váltanom, mert a cég állt úgy hozzá, hogy nem tartósan vett fel embereket, olyankor is próbáltam tartani magam, és továbblépni, nem beleragadni... Nem a pénz miatt, a mentalitás miatt fontos, hogy a párom hasonlóképp álljon hozzá, és ha úgy érzi - mindegy, mi miatt -, hogy nem jó helyen van, akkor ne ragadjon bele, hanem keresse a továbblépési lehetőséget, és ha kihúzzák alóla a talajt, tudjon talpra állni. Nagyon sok a nyavalygó, akiknek nem jó, ami van, de nem lépnek, hogy változzon, és mindenki fogadja el, hogy nekik szar. Ilyen emberrel nem akarok együtt lenni. Nézd, nekem főállás mellett másodállásom is van. És ne haragudj, nagyon könnyű dobálózni azzal, hogy nem baj, ha a másik fél többet keres, tényleg nem baj két intelligens ember esetén, a szüleim is megoldották, és nem azért keres anyám kevesebbet, mert nem tanult, hanem mert az ő szakmájában úgy fizetnek (pedagógus), és kész.

Általában az szokott baj lenni ilyeneknél, hogy a kevesebbet kereső kihasználja a többet keresőt, elkényelmesedik, hogy úgyis megélnek, minek akarjon többet. Csak éppen saját tapasztalatomból tudom, hogy bármikor fordulhat a kocka, és bárki alól bármikor kihúzhatják a talajt.

2018. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés engem sosem érdekelt, csak annyiban, hogy Bp.-n ne fizikai közmunkát, alkalmi segédmunkát végezzen vagy segílyből éljen az illető (Bp-i vagyok, innen is keresek... abból a korosztályból, ami engem érdekel, aki csak erre képes Bp-n, az 99%-ban vagy nagyon buta, vagy nagyon lusta, így meg életvitelileg nem passzolnánk össze... mert egy párkapcsolat nem arról szól csak, hogy szeretgetjük egymást meg nagyokat dugunk).


Viszont megmondom őszintén, ha társkeresőznék, bizony beírnám szűrőnek a végzettséget. Persze, ez így jól hangzik, hogy jaj, ismerd meg levelezés alapján... de ha őszinte akarok lenni, legszívesebben már a bejövő levelekből is szeretném kiszűrni legalább a nagyját az ilyen hótt proli, helyesen írni nem tudó, beszélgetni kb. csak a dugásról meg a Való Világról tudó emberkéknek.


Személyes ismerkedésnél más a helyzet, mert ott kb. 2 perc alatt ki tudom szűrni az esetek többségében, hogy ki egy egybites tahó és ki nem.

2018. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nálam azért szempont a pasi fizuja, mert ha szeretnénk gyereket, és otthon maradok szülni, akkor nem akarok a babával együtt éhen pusztulni. (utána az x idős gyerkőccel felőlem a férfi is otthon maradhat, de amíg nem találnak megoldást arra, hogy a férfi hordja ki és szülje meg a babát, addig muszáj leszek én otthon maradni egy ideig minimum, a gyed meg nevetséges)

Engem se érdekelnek amúgy az anyagiak, a pénzt szükséges rossznak tartom, a kedvenc hobbim meg úgyis az olvasás és a túrázás, amiket fillérekből ki lehet hozni, de annyi fizut elvárok (szerintem érthető okokból) amennyiből ketten a babával meg tudunk élni, amíg vissza tudok menni dolgozni.

2018. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#8 Egyáltalán nem sugallom ezt, nekem semmi bajom sincs azzal, hogy valaki egyetemet végzett. Annak örülök, hogy olyan utat talált ami neki tetszik. A problémám inkább az, hogy te hiszed azt, hogy semminek sem érzem azt az 5-6 évedet, hogyha szeretted csinálni akkor minden oké. A problémám az, hogy miért jó némelyiknek az, hogy hasonló élet utat járjak be. Abba lesztek szerelmesek vagy abba, hogy milyen az ember. Van akinek nincs rá szükséges, mint pl. nekem, de ettől függetlenül nem érzem magam prolinak, akinek csak annyiből áll az élete, hogy felkell, dolgozik, eszik, dug és éjjel nappal budapestet, barátok köztöt. Azt a sorozatot rühellem és szomorú, hogy ilyeneket adnak le és van rá igény. Szeretek magamtól művelődni, mert sose szerettem azt a kötöttséget, amit az iskolák adnak. Nekem ezért se volt szükségem tovább tanulásra és mégse élek szarul.

150 ezres kereset úgy, hogy bármikor növekedhet és nem kell albérletbe élni teljesen jól meglehet belőle élni úgy, hogy van egy gyerekem. Amúgyis örököltem lakást semmi szükségem nincs albérletre. Nem is beszélve arról, hogy van gyes is és abból kap a nő is pénzt. Bár én a Svéd modellt vezetném be ide ahol az a hagyomány, hogy mind az apa mind az anya itthon marad és a fizetésük 80%-át kapják meg. Ide is ezt kéne bevezetni, mert abba hiszek, hogy egy gyereknek szüksége van mind anyai, mind apai szeretetre. Én szívesen maradnék itthon a párommal míg kapjuk a gyest. Lehet példát venni Észak Európáról még mind társadalmi mind politikai szinten.


#9 Csak a sekélyes önző emberek és a kisebbségi komplexussal küzdő kisfiúk, lányok csinálnak ebből gondot. Aki intelligens az nem úgy fogja fel, hogy én meg te.


#10 Nem vagyok el a langyos kakába kedves kis troll válaszoló, elég jól élek itt, nem kell güriznem 12-14 órákat, de nem is vagyok egy fogyasztói zombi, mint te. És nem vagyok híve az elavult nemi szerepekben gondolkozó társadalomnak attól, hogy valaki nőnek vagy férfinak születik ne érezzen emiatt kényszert. Jobban tennéd, ha nem fárasztanád a többi embert a sekélyes, elavult nézettel és jobban tennéd, ha belépnél a 21. századba, mert ez a régies gondolkodás, már nagyon gagyi.

2018. jún. 11. 14:24
 15/22 anonim ***** válasza:
"Bár én a Svéd modellt vezetném be ide ahol az a hagyomány, hogy mind az apa mind az anya itthon marad és a fizetésük 80%-át kapják meg." - Na de a svéd fizetések 80%-ából azért jobban meg lehet élni, mint a magyarból... :-D Él rokonom kint.
2018. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#11 Én eddigi életem során senkit se használtam ki anyagilag, még a saját anyámat se. Ha közös kasszára kerül sor, amit írtam, hogy a bizalom jelképe onnantól nem kell vesződni azzal, hogy ki keres többet. Meg amúgy nem én tehetek arról, hogy egyenlőtlenség van, ha rajtam múlna csökkenteném ezeket és progresszív adót vezetnék be.


#12 De basszus az a megoldás, hogy ignorálod az ilyen kulturálatlan leveleket és leírod azt, hogy egy kulturális férfit szeretnél és nem szegreálod az embereket úgy, mint Hitler tette. Mert amúgy a szellemiség hasonló itt is, mivel a Hitler az összes zsidót ártalmasnak nézte holott köztük is vannak jó és rossz emberek, ugyanez van a végzettségnél is a diplomások között is vannak olyan prolik, mint akikről írtál.


#13 De most komolyan miért kell a kezdet kezdetén már ráfeszülni a baba témára? Megmondom őszintén én csak akkor gondolkoznék ezen, ha már odáig eljutott a kapcsolatunk, hogy ezt szóba hozzuk és nem az ismerkedés elején kéne emiatt a téma miatt.

Mondom mégegyszer ezért kéne egy jól működő skandináv modell alapú szociáldemokrata társadalom és átkéne venni a svédektől azt, hogy a fizetése 80%-át megkapja a gyesen élő pár. Ezzel megoldódnának az anyagi gondok.

2018. jún. 11. 14:40
 17/22 A kérdező kommentje:
#15 Ezért kéne elzavarni ezt a kormányt a teljes ellenzékkel együtt, hogy végre tudjon építkezni ez az ország. De hát úgy látom ehhez még elég kevesen ébredtek fel és inkább szolgai módon cselekednek, mint lásd a 10-es válaszoló.
2018. jún. 11. 14:42
 18/22 anonim ***** válasza:

,,#10 Nem vagyok el a langyos kakába kedves kis troll válaszoló, elég jól élek itt, nem kell güriznem 12-14 órákat, de nem is vagyok egy fogyasztói zombi, mint te."

Tehát zombi vagyok szerinted.

Akkor döntad el melyik leszel fogyasztói zombi vagy férfiatlan aki egy nőt nem tudna elvinni egy normális helyre.

Melyik lesz a jobb?

Döntsd el.

Mi a célod?Hova akarsz eljutni 5-10 év múlva?

Hol akarsz élni?

Mit akarsz csinálni?

Mit tudsz adni nyújtani a nőnek?Mi benned a vonzó?

ezekre magadnak válaszolj nem kell ide,csak gondolkodj el rajta.


"És nem vagyok híve az elavult nemi szerepekben gondolkozó társadalomnak attól, hogy valaki nőnek vagy férfinak születik ne érezzen emiatt kényszert. Jobban tennéd, ha nem fárasztanád a többi embert a sekélyes, elavult nézettel és jobban tennéd, ha belépnél a 21. századba, mert ez a régies gondolkodás, már nagyon gagyi."


Szerinted,akkor kérdezem én miért nincsen nőd?

Miért itt rinyálsz ahelyett,hogy egyik vagy másik vagy mindkettő nőt döngetnéd?

Hmmm??

Akkor a nők is gagyin gondolkonak de jól,még se látszik az eredmény,akkor ki rontja el?

2018. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"De most komolyan miért kell a kezdet kezdetén már ráfeszülni a baba témára? Megmondom őszintén én csak akkor gondolkoznék ezen, ha már odáig eljutott a kapcsolatunk, hogy ezt szóba hozzuk és nem az ismerkedés elején kéne emiatt a téma miatt."

Annak meg mi értelme, hogy húzzuk egymás idejét x évig, majd utána rájövünk, hogy ja, nem is lehet gyerekünk? Nálam pl igenis fontos, hgy korán előjöjjön a házasság-baba téma, mert akivel nem értünk egyet, azzal tök fölösleges egymás idejét rabolnunk, amit soha nem fogunk visszakapni.

2018. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"De most komolyan miért kell a kezdet kezdetén már ráfeszülni a baba témára?" - Ha valaki gyereket akar, vagyis egyszer anya/apa szeretne lenni (párkapcsolattól függetlenül), akkor előjön ez a téma, és minél idősebb valaki, annál hamarabb. Eleve azt egyeztetni kell, hogy a másik fél akar-e gyereket, mert ha ebben nincs egyezés, akkor kapásból nincs értelme folytatni. Ha mindketten akarnak gyereket, akkor meg igenis tervezni kell az anyagiakkal. Ki marad otthon pl. a gyerek születése után? Ma már az apáknak is ott van a lehetőség, de jellemzően még mindig többször marad otthon a nő, és akkor nem mindegy, mennyiből kell gazdálkodni, mert egy gyerek pénz, nem kevés pénz.

Én kb. 230 ezerrel gazdálkodok havonta saját lakásban egyedül, Budapesten, fizetem a rezsit, hitelt (én nem örököltem és nem tették a popsim alá a lakást, de még mindig kevesebb kiadás, mint egy albérlet), költök étkezésre, van megtakarításom hosszabb és rövidebb távra egyaránt, vásárolok tisztítószereket, egyéb szükséges alap dolgokat, mint pl. WC papír. Volt 150 ezres fizetésem, volt, amikor elég is volt, de manapság az eléggé necces lenne, nem férne bele pl. a rendszeres sport, ami az egészségem miatt fontos, gondom lenne a ruházkodással - amivel a méretem miatt így is gondom van, mert a tini méret kicsi, a duci méret meg nagy, a lábméretemben is ritkán van cipő, az is sokszor drága, a régiek meg szépen elhasználódnak, mezítláb meg mégsem járhatok. Miért élek Budapesten? Itt születtem, itt nőttem fel, itt tanultam, itt van munkám, és nincs jogsim.

Nézd, én többre vágytam a szűkölködésnél, és még ez sem dőzsölés, pedig spórolós vagyok.

Én leginkább a részben közös kassza híve vagyok, a közös kiadásokat lehet közösen fedezni, ami meg marad a két félnek külön-külön, azzal meg szabadon gazdálkodhatnak. Így nincs kihasználás, visszaélés.

2018. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!