Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelem vagy szeretet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy szeretet?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal és elképzelhetetlennek tartom az életemet nélküle.

Ha csak arra gondolok,hogy szakítunk,sírni tudnék.

És mégis rengetegszer érzem azt,hogy nem mellette a helyem. Hogy nem adja meg azt amire nekem hosszútávon szükségem van. Elég sok dolog kiderült róla,amik miatt csalódtam benne,valószínű emiatt is vagyok bizonytalan.

Egyik percben azt érzem,hogy nem tudnék más férfit elképzelni magam mellett,néha viszont elfantáziálok egy teljesen más kapcsolatról.

Azt érzem,hogy szeretem,de lehet,hogy ez már csak ragaszkodás és nem is szerelem?



2018. jún. 24. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ragaszkodás csak!

Saját tapasztalatom szinte ugyan ez volt.

Amikor kicsit több, mint 2 éve már együtt voltunk elkezdtek apró problémák,nézeteltérések lenni,amiket ő sajnos nem úgy kezelt,mint ahogyan kellene,s nekem ezek mind rosszul estek. De nagyon türelmes voltam,próbáltam megbeszélni vele. Egy darabig ment. Aztán mondott néhányszor olyan dolgot,amit ép eszű ember nem mond olyannak,akit valóban szeret. Itt már elkezdtem azon gondolkozni,hogy biztosan jók vagyunk mi így együtt? De ez csak egy röpke pillanat volt. Majd pár nappal az után,hogy 2,5 évesek lettünk,mondott megint olyant,amit már sokszor hallottam, s akkor már nem néztem el.Egész nap azon agyaltam,hogy miért mondja ezt? Amikor figyelmeztettem,hogyha ilyet mond,szakítani fogok.(nem vette komolyan ezek szerint) Nagyon rosszul éreztem magam miatta,s tudtam akkor már,hogy nem illik hozzám...Másnap elé álltam,elmondtam,hogy mi bánt,s hogy ebből elegem lett,mert nem építő jellegű volt már a kapcsolat, hanem csak visszahúzott. S szakítottam vele.

Mellesleg én az utolsó boldog pillanatig nem tudtam volna mással elképzelni semmit sem,de aztán rájöttem,hogy dehogyisnem!!! Mert ő nem adta meg nekem azt,ami igazán érték. S olyan boldog lettem,a szakítás után,hogy az kész csoda 😄. Hálistennek,nem sokkal rá,megtaláltam a tényleg hozzám illő embert,aki érdekes módon sosem bántott meg semmivel kicsitse.

2018. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert nem akarod elfogadni a barátodat olyannak amilyen. Mindig másokra hallgatsz és csak a hibáira koncentrálsz. Szerintem a szüleid, vagy a barátod szülei uszít benneteket egymásnak.


Tökéletes ember nincs. Mindenkinek vannak hibái. Egy kapcsolatban mindig vannak mélypontok és néha neked kell engedni, néha meg a barátodnak. Okos enged szamár szenved.


Ez a kapcsolat szeretet, ahol az együttérzés, megértés, tisztelet és a másik munkájának értékelése a fontos. Valamint a közös célok éltetik.

2018. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha rossz a tető. Azért nem kell az egész házat lebontani és újraépíteni. Meg kell javítani a tetőt. Így működik ez a kapcsolattal is. Ha te elfogadó vagy, a párod is az lesz veled hálából. Ha elítéled ő is elítél téged. Ne hagyd hogy mások beleszóljanak. Egy kapcsolat két emberről szól. Ami másnak válóok, az lehet nektek összetartó erő. A ti életetekről van szó. Alakítsátok úgy, hogy mindkettőtöknek könnyebb legyen az élete. És tiszteljétek egymás céljait. Ne várj el tőle többet, mint amit meg tud neked adni. Hálából ő sem fog téged feleslegesen nyaggatni.
2018. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ragaszkodás .
2018. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!