Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lesz egy férfi szerelmes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lesz egy férfi szerelmes?

Figyelt kérdés

Persze, mindenki másképp, oké.

De nálam a szerelem azt jelenti, hogy ahogy egyre jobban megismerem, és tetszik, amit látok, beleszeretek. Például, ha sok mindenben egyezünk, ha szimpatikus dolgai vannak, jól kijövünk, stb.

Nőként azt tapasztalom, hogy a jelenleg mellettem lévő férfinek erre nincs szüksége, egyszerűen belémzuhant, anélkül, hogy igazán megismert volna. És annak ellenére, hogy nincs meg közöttünk az a hatalmas összhang, és már az elején vannak konfliktusok, látszik, hogy nem passzolunk, nem jövünk ki jól, ő szeret.

Vagy tényleg ez utóbbi a szerelem? És én állok rosszul a dolgokhoz?



2018. aug. 20. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi féle fajta szerelembe esés létezik ahány ember van.
2018. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Tikkasztó hőség van dolgoztál egész nap, már 2 órája semmit nem ittál a legközelebbi busz is 1 km-re van a tűző napon és árnyék sincs odáig.....izzadsz, a szemedet tűzi a nap nagyon pocsékul látsz.....még jobban csurog rólad a víz......mikor odaérsz a buszmegállóba reméled ott lesz árnyék, de ott sincs, még csak 1 pad sincs.....


eleged van besokalltál....


majd a távolból egyszer csak egy hangot hallasz TI RI RI....majd egyre hangosabban és sűrűbben Ti ri ri ri.....

majd megpillantasz egy sárga autót....és ismét hallod a hangot...ti ri ri ri....tiri rííííííííííííííííííí


És megáll a Family Frost előtted annyi hideg vizzel amennyit csak akarsz töménytelen mennyiségű jégkrémmel....

ÉS utána egész életedben csak rá gondolsz....

Hát mi ez ha nem szerelem

2018. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Irántad a férfi hamar lángra lobbant,de ez a tűz hamar le fog égni,és füst se marad
2018. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, miből gondolod?
2018. aug. 20. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Engedelmeddel csak a fejlécre reagálnék...


Az én esetemben az alábbi szokott (szokott? 2x fordult elő), történni.


Vagyok valahol. Teljesen mindegy, hogy hol, a lényeg, hogy emberek vesznek körbe.


Nem veszem észre a másikat, mert még a tömeg része. Nem érkezett el hozzám az az impulzus (de szeretem ezt a szót), ami kiválthatná a nagy bummot, így arra koncentrálok amit épp csinálok, illetve ami körülöttem történik.


Minden a helyén van, minden látszólag ugyan olyan, mint máskor. Békés a környezet.


Aztán egyszercsak meglátom. Először csak az arc és az alak jelenik meg. Elveszek a szem mélységében. Vidámságot, pajkossáhot, kedves kisugárzást érzek, amit csak a tudatalattim hajlandó befogadni, egészen az eszmélés pillanatáig fel sem fogom, hogy ami épp történni készül velem, az meg fog rendíteni teljesen.


Egymáshoz szólunk, természetesen. Kicsit úgy, mint ha már ismernénk egymást. Meglátom a szépséget benne, meglátom az intelligenciát és a vidámságot így átadom magam ennek. Beszélgetünk és észre sem veszem, hogy teljesen kizártam a külvilágot. Csak rá figyelek. Minden érzékszervem hiperaktív, szinte hallom, ahogy veszi a levegőt, látom, ahogy a szellő beletúr a hajába (már ha van, ne rontsuk el az idilli képet :D ) és mintegy lassított felvétel, szinte meg tudom számolni a hajszálait.


A beszélgetés még folytatódik, de lassan lezárul.


Szép lassan visszatérek az eredeti állapotomba. Egyszerre vagyok izgatott és teljesen nyugodt.


Megáll körülöttem minden.


Nem érdekel semmi, csak a pillanat, ami olyan mélyen bennem ragad, hogy valószínűleg ezt nevezik szingularitásnak.


Ekkor elengedem. Az idő visszagyorsul a saját tempójába. Elengedem, de tudom, valahogy biztosan érzem, hog még látni fogom. Intuíció. Egyszerűen tudom és kész.


Észreveszem, hogy szerelmes lettem.

Én így leszek szerelmes, ennyi a sztori :]


Egyénenként változó, de mivel még sosem írtam le, ezért most ezt nekem is jó lesz olvasni.

2018. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Jim Luther Davis zseniálisan írsz, már kb én is szerelmes lettem... :)


U.I: Óvatosan, itt a gyiken nem szabad ilyen életvidámságot meg idilli képet festeni. Itt inkább keserű kommentelők vannak legtöbben. Na midnegy, ezt most jól esett olvasni.

2018. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy örömet okozhattam :)


Csak nem irodalmi ágon mozogsz?


Ui.: Megfogadom a tanácsod és legközelebb jobban odafigyelek ;)

2018. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.

Úgy értettem hogy még nem.is ismer de már áradozik rólad stb,lehet csak a szerelembe szerelmes...

De ne legyen igazam

2018. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nàlam is ez volt és van .Volt egy kapcsolatom amiben csak szendvettünk de én elmondtam neki hogy mi nem működött és nem fog mert màr ezerszer megpróbàltuk de ő szeret .Aki meg hamar beleszeret vkibe ott hamar ki is aludhat a làng .
2018. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5-ös vagyok


Szerettem az irodalmat, azóta a pszichológia köt le hobbi szinten inkább (azon belül is az emberi viselkedést érintő dolgok), és a szerelem/vonzalom is elég érdekes téma. :)


Hogy ki milyen gyorsan és hányszor lesz szerelmes életében, függ a rá jellemző kötődési formától is. (3 kötődési minta van, a szorongó, elkerülő, és a biztonságosan kötődő. Egy biztonságosan kötődő ember többször lesz szerelmes, mint egy elkerülő, mert nem fél és nem zárkózik el tőle, akkor sem, ha csalódott már. )


Irodalmi vonalat érintve, Nyáry Krisztián: Így szerettek ők c. könyvébe érdemes beleolvasni. Meglepő, hogy a legnagyobb szerelmi művek sokszor milyne kevés ismertség után születtek. Például Az Anna örök esetében kb fél napos ismertségről volt szó, de Petőfi is el akart venni egy újonnan megismert nőt, miközben már Júlia jegyese volt. Ilyenek ezek a művészlelkek.. :)



Visszatérve a pszicho ágra, a szerelem az egy fura dolog egyébként. Azt mondják, a túl gyorsan kialakuló és nagyon intenzív vonzalom/érzelmekben nagy az idealizáció esélye, meg valami diszfunkcionális lelki zavar vagy érzelem is fennálhat. ÉS ahogy írják, igen ezek amilyen gyorsan jönnek, olyna könynen ki is aludhatnak, erre itt nagyobb az esély, mint a lassan kialakulónál, nyilván mert ott jobban látnak téged is, nem csak az idealizált képet.


DE! Egyébként minden szerelemben idealizálunk, nincs szerelem idalizálás nélkül. (Szeretem, mert idealizálom, vagy idealizálom, mert szeretem- már nem emlékszem melyiik van előbb, de együtt jánrak, anyni biztos. :D).


És azért én is tudok olyan sztorit, ami sok évvel ezelőtt "szerelem első látásra" kezdődött.


Én is elkerülő vagyok egyébként, 2x éreztem ilyen érzést életemben. Ehhez képest, a 2. konkrétan szintén "szerelem első látásra" módra volt, már a legelejétől meg volt egy erős vonzalom. Pedig már nem is emlékeztem, miylen szerelmesnek lenni, csak egyszer csak észrevettem, hogy elő jöttek olyan tünetek rajtam, amik idegenek voltak, mert tini korban éreztem ilyet utoljára. :-) A srácnál szépen pergett le persze az idealizált kép, láttam a hibáit, a gyengeségeit, sőt nem is annyira szimpatikus 1-2 tulajdonsága. Szóval nem feltétlenül jönnénk ki mi sem. Gondolnánk, hogy akkor az érzés is eloszlik, - ez lenne a logikus-, de legnagyobb meglepetésemre nem így történt. Bár hozzáteszem, hogy ez nem egy beteljesült dolog volt, talán ezért múlik ilyen nehezen.



A konfliktusok, eltérések meg: ez mind az összecsiszolódáson múlik szerintem. Már ha midnketten fomrálódtok valamilyen szinten a másikhoz idővel, nem jelenthet ez sem feltátlenül gondot. Ha túl nagyok az eltérések és ellentétekről beszélünk, hát, az mondjuk nem igen szokott működni a gyakorlatban hosszú távon.

2018. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!