Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyetértetek abban, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek abban, hogy az első látásra szerelem, nem más mint erős szexuális vonzalom?

Figyelt kérdés

Tehát nem létezik olyan, hogy szerelmes lesz valaki pusztán egy másik személy látványától, csak egy rendkívül erős szexuális vonzalom ami ebben az esetben felmerülhet.


Illetve ennek a kapcsán lehetséges, hogy valaki felruházza a másik személyt a számára vágyott jellemvonásokkal, és ezáltal valóban szerelmet érez, de az nem a másik fél irányába érzi, hanem egy általa elképzelt fiktív ember iránt. Ez puszta önbecsapás, amelyet általában csalódás követ.


2019. jan. 12. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen.


A szerelem ráadásul csak egy kémiai reakció az agyban, ami az állatokat (az embert is) szaporodásra ösztönözné. A szerelem teljesen jól leírható a hormonok kepleteivel, amik okozzák. Szerotonin, oxitocin, azt hiszem ezek. Jó érzés, stb, de attól még az, ami.

2019. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Szerencsére a legtöbb felnőttnek mondható ember már rég kinőtte az ilyen elsőlátásra-szerelmesdit, inkább egymás megismerésére törekszenek.


Emlékszem anno tini koromban többnyire olyan kapcsolataim voltak, ahol az első randin rögtön "összejöttünk". Ma már nem így működünk, jóformán több találkozás szükségeltetik, mire arra az elhatározásra jutok valakivel, hogy mi most együtt vagyunk.

2019. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen.

De ezt kb minden szerelemre vonatkoztatnam nem csak az első látásosra.


Az embernek van egy àlma/szukseglete amit kivetit vkire (aki lehet valojában teljes más)es ahhoz a képhez ragaszkodik de még akkor sem esik le neki hogy rosszul lat mikor a masik le is lépett pedig annyira nem az álmait hozza.

2019. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem tini korom óta nem volt ilyenben részem. Felnőtt embereknél szerintem ilyen dolog nem létezik, mert jobb esetben tudatosan választasz párt és leszel szerelmes.
2019. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

igen, maximálisan. A szerelem “ másik arca” , mikor a személyiségébe szeretünk bele, vagy amiatt kedveljük meg.

A szexuális vonzerő elönti az agyat, és kész, de az nem az “ igazi” szerelem, az testi vágy igazából.

2019. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Már megint egy ilyen kerdes, mar ide se irom h mindenki teved, kb 5 perc a neten es megtalalod , mindenki a sajat erzelmi allopata es tapasztalata alapjan iteli meg ezt a letezik e szerelem elso latasra.

Letezik.

2019. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy nézem. Én olyankor inkább szerelmet érzek (bár azért kb 18 éves korom óta nem tudok beleszeretni valakibe csak azért mert szép)mint szexuális vágyat. De persze ha belemegyünk a kémiába stb akkor a kettő lehet ugyanaz, igen. De amit érzek az nem szexuális vágy. Eszembe sem jut olyankor a szex vele, nem képzelem el meztelenül, csak elveszek a szemeiben. F
2019. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Első látásra én sem szerelemnek mondanám,erős vonzódásnak igen. Bár ez eléggé korfüggő. Nő vagyok,és nem tini. 15 évesen első látásra szerelem volt,hosszú ideig szex nélkül. Jóval később sintén első látásra erős vonzalom,amiből sosem lett szerelem,de kötődés igen. Óriási erejű.
2019. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sokáig így gondoltam,és szerintem ez tűnik logikusnak. Amiatt gondolkoztam el azon, hogy talán más is lehet, hogy amikor a férjemmel először találkoztam (egy néhány fős társasággal ebédelni mentünk, egy közös barátunk mutatott be minket egymásnak), egyszerűen azt éreztem, ő valahogy más, mint bárki más, akit ismerek. Lehet hülyén hangzik, de nem tudom ennél pontosabban megfogalmazni. Nyilván külsőre is tetszett, de csak azután vettem ezt észre, miután alaposabban megnéztem. Első benyomásom az volt, hogy ő különleges lesz nekem. Mint egy megérzés,vagy nem tudom. Nem éreztem ilyet senki mással. Szoktam arra gondolni, vajon ezt nevezik szerelemnek első látásra, vagy csak nagyon szimpatikus volt. Bár ezt rögtön éreztem, anélkül, hogy beszéltünk volna. És az a furcsa, hogy annak ellenére tetszett, hogy pontosan az ellentéte (a testalkatát leszámítva) az általam addig favorizált külsőnek. Érdekes, ő is valami hasonlót említett később velem kapcsolatban, pedig komolyan mondom, életemben nem néztem ki olyan pocsékul, mint akkor. A hajam és az öltözködésem is totál béna volt, próbáltam megtalálni a saját stílusomat-nem épp sikeresen. Lelkileg is instabil voltam, magamra kellett találnom. Bár azóta közel 10 év eltelt, fényévekkel jobban nézek ki és jobban érzem magam a bőrömben. Nem tudom, mit látott bennem akkor. Azt mondta, a valódi énemet, de hát nem is ismert. Na mindegy, a lényeg, hogy bár meg voltam róla győződve, hogy a szerelem első látásra hülyeség, azóta nem vagyok benne biztos. Igazából nem tudom, mit gondoljak a szerelemről.
2019. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek. Nekem idő kell ahhoz, hogy bárkibe beleszeressek viszont a vonzalom villámcsapás szerűen jött. Sokáig azt gondoltam, hogy ez tényleg szerelem első látásra, de beláttam hogy csak vonzalom. Nem szeretek bele olyan valakibe, akit még csak nem is ismerek. Minél többet látom az illetőt, annál biztosabb (egy helyen dolgozunk).
2019. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!