Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan vehetném rá a barátnőme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vehetném rá a barátnőmet, hogy önállóbb legyen?

Figyelt kérdés

20 éves de úgy van kezelve otthon mint egy taknyos. Nem mehet ide oda engedélyt kell kérni ha megy valahova még akkor is ha csak lemegy az udvarra. Még tanul és rögtön írni kell ha hazaért a suliból rögtön be kell számolni telefonon mi történt meg felelt e.

Nem engedi az anyja h velem aludjon pedig látja h szeretjük egymást.

Otthon el van nyomva de valamelyest ő is látja de nem mer lázadni nem meri kimondani a véleményét. Elvárja h a gyerekei kinyaljak a fenekét. Az a baj hogy ez a munka keresésben is nagy akadály lesz neki. Csendes túlságosan és könnyű elnyomni uralkodni rajta. Nem baj hogy csendes mert én is az voltam még zarkozott vagyok de ő még rajtam is túltesz.

Már egyszer beszélve volt vele megkértem anyámat is hogy beszéljen ő is vele és belátta a dolgokat de semmi nem változott.



2019. jan. 17. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Mond neki, hogy olvasson Csernus Imre, Bagdy Emőke, Bagdi Bella, Osho könyveket. Fejleszteni kell magát.

De először olvassa el Anne Dickson: A teljes jogú nő könyvet.


Vannak ilyen szülők, akik ennyire gátolják a gyereküket. De addig, amíg otthon lakik, saját fejlesztésén kívül mást nem tud tenni.

2019. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos "kívülállóként" te nem sokat tehetsz, neki kell majd megvívnia a harcot a függetlenedésért.
2019. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Jesszus, tisztára, mintha egy régi barátnőmről beszélnél....

Ugyanazt mondom/üzenem barátnődnek, mint neki: 20 éves! Felnőtt ember. Ha nem tetszik neki, hogy otthpn elnyomják (ami egyértelműen sz.r helyzet), akkor költözzön el! Mi az, h egy 20 éves lány nem aludhat együtt a barátjával?! Hagyjuk már....

2019. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Semmiképp ne lázítsd a szülei ellen. Tanácsold neki hogy hívja össze a családot és mondja el nekik hogy ő már felnőtt és szüksége van az önnáló élete megkezdéséhez, hogy szabadon szeretne érvényesülni az életben. Nagyon nehéz az ilyen tipusú szülőkkel, de ha készen áll lelkileg és elmondja, felszabadul majd. :)
2019. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És még azt sem ő döntheti el teljes mértékben hogy hol akarna tovább tanulni. Más kérdés h sztem nem sokat érne vele.

Távolabb akart menni tanulni de az anyja beszéli telefele h nem kell oda meg ilyesmi.

Már ő maga megmondta h mikor 6x mondta el az anyja már a falra mászott. Hogy másodjára is megértette. De szólni nem szolt

2019. jan. 17. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerű, odaköltözteted magadhoz, te tartod el és akkor azt csináltok, amit akartok. Vagy ő elmegy dolgozni, eltartja magát, és akkor önálló lesz. Nagykorú, azt csinál, amit akar. Miért nem önállósodik?
2019. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az osszekoltozessel nincs minden megoldva, amig sajat magaert nem all ki nehez lesz ravenni valamire..
2019. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos közvetlenül megtapasztaltam és megértem a lányt. Ugyan ebben nőttem fel és az ilyen szülő elé a legtöbb esetben hiába állsz ki, hogy megbeszéljétek. Én is kiálltam többször is, de semmi nem segített a külön költözésen kívül. Ez egy nagyon nehéz dolog és ha valóban durván uralkodó, mérgező környezetben nevelték akkor javarészt külső segítség kell, lelkiekben támogatni. Ha van önálló keresete, akkor szerintem tegyen félre költözésre, mert a lakhatással mindig sakkban lehet tartani az elnyomott gyereket. Ha ő is biztosan ki akar ebből lépni, akkor költözni kell, már ha a megbeszélés nem használ itt sem.
2019. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Engem is dettó igy neveltek, 23 éves koromra lett barátom, akinek szó szerint engedélyt kellett kérnie a szüleimtől, hogy elvigyen pár napra a hegyekbe Szilveszterezni. Valóban igaz, amit az előttem szóló irt, hogy ilyen szülők mellett a lázadás nem vezet sokra. Kivéve a radikális változást, de az meg haraggal párosodhat (nem biztos, hoyg rossz a kapcsolatuk, az én anyum is nagyon szeret, ugye, úgy hogy már megfojt a szeretetével, a mindentől való óvással, pont azt érte el hogy önállótlan voltam/vagyok).

Igazából azóta lett jó, és kiegyensúlyozott, boldog életem, mikor befejeztem a fősulit és elköltöztem albérletbe egy 40km arrébb eső városba. Persze jártam haza hétvégenként, meg naponta hazatelefonáltam (ment a hiszti meg a lelki terror, ha valamelyik este nem hivtam), de lényegesen jobb lett.

Azóta eltelt pár év, és most teljesen normális a kapcsolatunk, megvan a szabadságom. Mióta nem egyedül, hanem a párommal élek, azóta anyum nem is mer zavarni, igy nem hiv, én meg heti 2-3szor felhivom, havi kb. 1x szer meg hazalátogatok 1-2 napra. Ez szerintem ideális. Abba avatom csak bele, amit jónak látok. Szeretem, de megvan az önálló életem, amit bizony eddig nem tudtam élni.

(Viszont el kell mondanom, hogy sokat köszönhetek neki, mert mindent megtett értem, ami erejébol kitellett, sporolt, csak hogy a tanulmanyaimra legyen eleg penz, hagyott tanulni, inkabb a hazimunkatol is elkuldott, csak hogy tanuljak, o majd megcsinalja).

2019. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Költözzetek össze, akkor majd megszabadul szerencsétlen.
2019. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!