Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy távkapcsolatban melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy távkapcsolatban melyik félnek kell 'ugrálnia'? Tényleg ekkora bűn, hogy elutazok a családommal?

Figyelt kérdés

A párommal távkapcsolatban élünk, igazából nem egy áthidalhatatlan távolság. 170 km háztól házig, nekem tömegközlekedéssel 4-4,5 óra (ha a MÁV-nál nincs késés...). A barátom autóval jár, neki ez autópályán kb 1 óra lenne összvissz. Mégis mindig én megyek hozzá, Budapesten belül is még metrózok, villamosozok, mert ő az állomásra nem jön ki értem. Közben folyton használja az autóját, szóval hiába jön azzal, hogy "nincs benne benzin", akkor hirtelen van, ha a haverjaival kell csak úgy céltalanul menni valahová...


Mindig elvárja, hogy én menjek hozzá, de általában úgy, hogy csütörtök este ír, hogy hétvégén ráér, találkozzunk. Most nekem itt volt a vizsgaidőszak, majd' megőrültem, és egyszerűen nem értette, hogy nem tudok most félnapokat utazgatni, tanulnom is kell, de ha eljönne, akkor nyugodtan, csinálhatunk valamit, de most én nem tudok menni. És ahelyett, hogy megértő lett volna, még ő cirkuszolt, hogy nekem ez a kapcsolat semmit nem ér, igazából a legfontosabb vizsgám előtti nap egész nap, és egész éjszaka sírtam, úgy beszélt velem... Ma is mondta, hogy jövőhétvégén megy haza (a szülővárosunkba), és hogy aludjak náluk. Írtam neki teljesen normálisan, hogy de szívem, tudod hogy utazom el anyáékkal Ausztriába, 4 napig nem leszünk otthon. Erre magából kikelve kiabált velem, hogy akkor ő le is sza..rja ezt a kapcsolatot, ha fontos lenne nekem, megoldanám. Odavissza az út 1500 km, nem értem, hogyan kéne megoldanom... Most is kivagyok, mert alig vártam, hogy a vizsgák után kicsit pihenjek, a szüleimmel legyek (6 hete nem láttam őket). De mégis bűntudatom van. Pedig kérdeztem a páromat, mikor le lett szervezve ez az egész, nem akart jönni.


Már elegem van, néha a szakítás szélén állok. Az a legrosszabb, hogy szerinte mindenért én vagyok a hibás, ha pedig mondanék valami "ellenérvet", akkor azonnal azzal jön, hogy kifogás így, kifogás úgy, meg őt hibáztatom. Nem, de néha vannak helyzetek, amikor senki nem hibás. És én szeretnék mindent megbeszélni, megoldani nyugodtan, de ő csak hibáztat. Szerinte mivel én nem dolgozom, nekem kell menni hozzá, én alkalmazkodjak mindig. De az ő munkája sem egy hú, de megerőltető állás, igazából egy asszisztens csak. E-maileket csoportosít, kávéért, ebédért megy, postára megy, ha éppen a főnöke nem ér rá, felveszi a telefont és felírja, ki kereste. Egész nap telefonozik, nem tudok neki olyankor írni, amikor ne válaszolna... Én az orvosira járok, most vizsgaidőszakban tanultam reggel 8-tól este 10-ig. Ő meg folyton azzal jön, hogy én nem csinálok. De közben őt is ugyanúgy támogatják a szülei. Ők fizetik pl a lakása rezsijét, a biztosításokat, a telefonszámláját, 1-1 drágább cipőt/utazást/ruhát. Ő amit keres, azt elkölti a mindennapokban, bulikra. Ez is rosszul esik, hogy én költök rá, pl karácsonyra is külföldről szereztem be azt a cipőt, amit akart már régóta, tőle egy 50%-ra leértékelt, előző évi Douglas ajándékcsomagot kaptam... A szülinapomat folyton elfelejti (3. éve vagyunk együtt), és ha esetleg felhoznám, ő csattan fel, hogy nem emlékezhet mindenre, ha meg mondom, hogy kiíírja a Facebook, Snapchat, Instagram, akkor az a baja, hogy "ő nem figyeli ezeket külön". De a random csajokat meg mindig felköszönti, még a névnapjukon is... Ha ezeket megemlítem, akkor hisztizek és nyávogok szerinte.


2019. jún. 28. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig.

Szerintem kölcsönösen ugyanannyit kellene utaznotok, vagy ha a férfi udvarias, akkor neki többet. Viszont 170km-t nem tudsz egy óra alatt megtenni, ebben biztos vagyok. Minimum 2,5 kocsival a pályán is.

2019. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán tartja be a sebesség korlátozást, főleg hogy van traffipax blokkoló is az autójában. Ha kijut a városból, onnan már gond nélkül itt van.
2019. jún. 28. 22:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Várj, kitalálom, ő AMÚGY kedves meg jófej? Mert ha a rossz tulajdonságokat nem számítjuk, akkor AMÚGY mindenki kedves meg jófej.


Én már rég szélnek eresztettem volna. Nem tudom, hogy neked önbizalmad nincs, vagy unatkozol, ezért kell a dráma, de normális ember ezt nem tűri önként.

2019. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tartja be a sebességkorlátozást... aha, szóval ő az az agresszív vadbarom, aki előszeretettel tapad rá az előtte haladó kipufogójára. Remélem egyszer nyom valaki egy satuféket előtte, és totálkárosra törik a csilivili autója a trafipaxblokkolóval együtt. Neked komolyan egy ilyen felelőtlen alak kell?
2019. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bocs tul hosszu a lényeg neked ez 4 ora neki ez 1 ora megis te mész ki mindig + az állomásig sem megy ki érted... ekkora egy tahoz nekem a barátnőm még repülőjegyemet is alja ha kell... de pl en mindig veszek neki arany-ezüst ékszert meg ő is nekem... szoval nálunk ez qurva kölcsönös oke igaz eddig ő költött ra többet de ő dolgozik én meg tovább tanultam...


De mindig annak kell ugrálnia aki jobban rá er akinek könyebb aki hamarabb ott van... jelen esetben ez én vagyok!


Szerintem beszéld meg vele ez nagyon nem oke es mellőzd a ki utazást egy jo darabig!

2019. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom, ez így hihetetlen, de amikor ott vagyok vele, vagy kettesben vagyunk, tényleg jó minden. Akkor kezdődnek a bajok, ha valami nem úgy van, ahogy ő kitalálja/szeretné. És én próbálok mindig a kedvében járni, de néha tényleg olyan jól esne 1-1 vizsga előtt egy kis biztatás, vagy csak egy üzenet, hogy sok szerencséd Édesem, vagy bármi.
2019. jún. 28. 23:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy vele?

Amúgy egy kapcsolatban mindkét fél tesz azért ,hogy működjön.Egyik hétvégén utazhatna ő másik hétvégén te.Az első zsarolós ő lexarja a kapcsolatot után úgy vágtam volna ki mint macskát kakálni,esetleg ha nagyon-nagyon szerettem volna akkor másodjára..Meg olyan kocsijába be se ülnék aki a sebességhatárt átlépi annyira, hogy 170km le tud vezetni 1 óra alatt.

2019. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki a ... Ha lelkileg nem támogat, sőt, ezekszerint sehogy, akkor ez nem egy életképes kapcsolat. Amikor ismerkedtem egy sráccal, az összes vizsgám előtt, reggel, az ő üzeneteire keltem, hogy sok sikert kíván és ügyes legyek. És ez a fiú mégcsak szerelmes sem volt belém akkor... szerintem így csak az tud élni, akinek nincsen önbizalma és magát nem tartja ennél többre.

Lépj ki ebből, nagyon gyorsan!

2019. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb. feléig olvastam végig, ennyi nekem elég is volt.

Még együtt sem éltek, de te már bántalmazó kapcsolatban vagy! Mármint szóbelileg.

Nem értem, minek tepersz egy ilyen alak után, aki úgy viselkedik veled, mint a kapcarongyával. Csak arra tudok gondolni, hogy szüleid kapcsolata hasonló, és ezt látod példának magad előtt.

Nem kérdés, hogy szakítanod kellene vele, de utána sürgősen keress egy pszichológust, és a segítségével tárd fel, hogy miért vonzódtál egy ilyen alakhoz. Ha ezt nem teszed, a következő partnered is hasonló lesz!

2019. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

En is orvosira jarok.


Bocs de nincs az a farok akiert pl egy anat elott en 4 orakat utazgatnek. Meg ha ilyeneket mondana h nem csinalok semmit.... ez a kapcsolat a leiras alapjan halalra van itelve. Gondolj bele mi lesz kesobb, orvoskent tulorak, ugyeletek, majd meg neki fog feljebb allni meg te fogsz akkor is csinalni mindent? Nem illetek ossze es ahogy telik az ido ez ki fog utkozni. Latszik h te sokkal jobban szereted, mert az h elfelejti a szulinapod es meg neki all feljebb.... hat ne haragudj... baromi alacsony onbizalmad lehet ha te ezek utan meg nyalog a shegget ilyen olyan hiperszuper ajandekokkal. Nem szeret ez srac elegge vagy beletunyult a kapcsolatba, latja h droton rangathat. Ultimatumot adnek neki.


Dragam szerinrem egy kapcsolat ket emberen mulik es mindket felnek tennie kell erte. Utazz te is hozzam, es jol esne ha kijonnel az allomasra. Tudom en nem dolgozom, de az egyetemem feler egy munkahellyel (ha ezt bagatellizalna akkor egy gyoker), kotelezettsegeim vannak nekem is. Es inkabb ne tartsunk szulinapokat tobbe, latom ez neked nyug csak, en se koszontlek fel tobbe es kesz.



Na ezt igy mondd el neki. Vagy beszharik hogy a becsicskult noje a sarkara allt es aktual elveszitheti mert vannak standardjai, vagy szakitotok. Az is jobb mint labtorlonek lenni.

2019. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!