Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ennyi idő után túllépni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idő után túllépni?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél éve zárult le egy kapcsolatom ami másfél évig tartott. Tehát 3 éve jöttünk össze és azóta a 3 év első felében együtt voltunk. Nekem minden téren első volt, korábban is tetszettek lányok természetesen, de senkivel nem jött össze semmi.

Mióta szakítottunk volt 1-2 buliban “kavarás” de semmi komoly nem jött össze, és komoly kapcsolatot sem sikerült találnom, pedig próbálkoztam. Élőben illetve online is ismerkedtem kb a szakítás után egy hónappal kezdtem és azóta folyamatosan.

Mégis vannak időszakok (pl most), hogy nagyon hiányzik az egész ahogy volt. A kapcsolat jó volt, a szex is jó volt, egyszerűen kicsit kihűlt a dolog, talán rámunt és szakított velem.

Ami furcsa, hogy külsőre így utólag belegondolva annyira nem is az ideálom. Jobban tetszenek az alacsonyabb, vékonyabb lányok, esetleg kicsit barnább, kreolosabb bőrrel. Na az exem ennek teljesen az ellenkezője és hiába tudom, hogy más jönne be, ha meglátom vagy eszembe jut intimebb helyzetben szinte újra izgalomba kerülök.

Egyébként egy általános jó viszony megmaradt, néha írunk egymásnak, személyesen is szoktunk találkozni egy süti/kávé idejére, de neki azóta van más tehát szex és egyebek természetesen nincs mióta szakítottunk.


Miért nem sikerül túllépni rajta? Sokkal több lánynál próbálkoztam ő utána mint azelőtt, hogy összejöttünk volna és mégse sikerül senkivel. Mit kéne másképp csinálni?

21/F



2019. júl. 3. 23:05
 1/4 A kérdező kommentje:

Amit kifelejtettem és fontos lehet még. Váltakozik, hogy mikor mi hiányzik. Van, hogy inkább érzelmileg hiányoznak a lelkizős beszélgetések, romantikus randik, máskor pedig szinte csak szexuálisan hiányzik. Szóval van amikor az jut eszembe milyen jó lenne vele újra egy párt alkotni, máskor pedig az jut eszembe, hogy milyen jó lenne ha feljönne és eltöltenénk 1-2 órát.


Ami még furcsa, hogy “jobb” vagy inkább produktívabb lettem mióta nem vagyunk együtt, ennek ellenére mégis vissza vágyódom. Többet sportolok, többet tanulok, több emberrel ismerkedtem meg, több tervem van a jövőre nézve és mégis úgy érzem, hogy jobb lenne ismét vele.

2019. júl. 3. 23:10
 2/4 zsofimágus ***** válasza:
100%
Ne haragudj, ha most nagyon gonosznak fogsz tartani. Lehet, hogy lány vagyok, de én is ugyanilyen helyzetben vagyok, mint te (csak a kapcsolatunk körülményei voltak mások). Amikor az járt a fejemben, hogy jobb lenne vele, akkor ezt azzal tudtam párosítani, hogy, mivel ő volt az első stabil az életedben, akivel átélhettél dolgokat (akár szex vagy lelkizés), így az agyad csak ezeket a pillanatokat dobja fel neked. Lehet, hogy nem is igaz amit mondok, de lehet, hogy talán nem is magát a lányt hiányolod, hanem azokat a dolgokat amit megtehettél veled. Légyszi ne kövezz meg, ha hülyeséget mondtam 😅 csak leírtam a gondolataimat, és remélem, hogy idővel jobb lesz a dolog 😅
2019. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te még mindig szereted őt. Szerintem ezen az segít, ha találsz majd egy olyan valakit, aki még hevesebb érzelmeket vált ki belőled és feledteti veled a múltat. Ez bizony idő és szerencse kérdése.
2019. júl. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Simán lehet, hogy nem a konkrét személye hanem a vele csinált dolgok hiányoznak, ezt viszont sajnos én sem tudom eldönteni. Bár lehet valamilyen szinten a személye is. Párszor előfordult, hogy úgy alakult lesz valakivel valami, akár komolyabb kapcsolat akár csak szex, aztán amikor elutasított vagy nem jött össze szinte meg se viselt, mert arra gondoltam, hogy úgysem lenne olyan jó mint az ex.

Illetve ami még szokott lenni, hogy akár online, kép vagy videó formájában esetleg strandon látok lányokat kevés ruhában és tetszenek, látom, hogy akár pont az ideálom, aztán eszembejut milyen volt az exem (aki ugye nem pont ideál), és valahogy “elmegy a kedvem tőlük”. Nagyon hülyén hangzik ez, de ha most azonnal szexelhetnék egy tökéletes testű nővel akkor is eszembe jutna, hogy bezzeg ő hogy nézett ki és vele milyen volt. Ez pedig nyilván akadályoz a normális ismerkedésben.

Amikor buliban kavartam lányokkal, ott konkrétan szex nem történt, de volt ez-az, akkor is az ugrott be, hogy milyen volt régen. Ez pedig nagyon frusztráló, hogy ott vagyok épp egy másik csajjal és az exem jut eszembe közben.


Hogy lehetne teljesen túllépni rajta és elfelejteni? Mert oké, kéne egy új csaj ezzel egyetértek, viszont ez valamilyen szinten gátol az ismerkedésben.


Illetve, szerintetek mennyire lenne elítélendő/rossz dolog ha ismét visszatérnék az exhez. Ugyan most van valakije de semmi nem tart örökké. Újra kapcsolatba valószínű már nem mennék bele, legalábbis ha az eszemre hallgatok. Viszont lefeküdni vele ha ismét egyedülálló lenne az mennyire elítélendő?

2019. júl. 4. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!