Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a párkeresés matematikája?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a párkeresés matematikája? Hasonló, vagy ellentétes?

Figyelt kérdés

Én kétféle párt szoktam leginkább látni, hasonlót, akikről km-ről látszik, hogy összeillenek, tesók lehetnének majnem (csak némi eltérés a nemiség alapján, na meg annyi, hogy azért mégse úgy nézzen ki mint a hugod :D pl. arcszélessegben ellentét), a másik az ellentétek. Melyik a jobb? Külsőre: arcszerkezet (állkapcsok helyzete, ezáltal orr, fülek, homlok) testszerkezet (gerinc, csípő, derék, váll szélesség, nyak hossz stb.), belsőre személyiség, bár ezt a külső szerintem elarulja. Amit megfigyeltem viszont, hogy a szemek majdnem mindig hasonló formájúak.

Nektek milyen parotok van, volt, milyeneket ismertek? Milyen jön be? Mennyi az esély, hogy találsz összeillő partnert? Nekem egyszer adatott meg egy hasonló csaj, belém is volt esve, csak el¡sztam (utólag figyeltem fel rá, mennyire összeillünk, csak nem adtam magamnak esélyt)....



2019. aug. 22. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom de nekünk mindkettőnknek hosszúkás ló pofájú fejünk van. Persze, lehet hogy csak véletlen.

50 F

2019. aug. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló. Egy ellentétessel egy napot nem bírnék ki. Na jó, annyit. Talán . De azért kár is ismerkedni vele, merthogy mondjuk "el tudom viselni egy rövidebb ideig, rövidebb távon".
2019. aug. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ami biztos, hogy egy vonalon mozognak a lehetséges párok, egy skálán, amiben az arányokat így, úgy tolják, kivétel a teljes ellentét. Igazából hülyeség ezen gondolkodni, érezni kéne, csak a férfiak kevésbé válogatósak, én meg nem akarok sorra olyannal próbálkozni, aki undorodna tőlem.
2019. aug. 22. 01:27
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

vagy pl attol függ, miben hasonló,

mert pl egy beképzelt nem tud elviselni egy "őszinte cukit"

meg egy cuki se egy beképzeltet fordítva se

De mondjuk ha pl egyik jól főz a másik meg jól javít pl dolgokat, vagy nemtom

egyik jártas mondjuk a történelemben, másik meg a művészetben, vagy

egyik pl egyik fajta kategoriáju filmeket tud jókat, másik meg másik fajtákat, vagy pl pasi eléri a fölső polcot és azt ő takaritja, csaj meg a padlot pl

2019. aug. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"mert pl egy beképzelt nem tud elviselni egy "őszinte cukit"


Nem feltétlen, szexuálisan nagyon vonzódhatnak egymáshoz az ilyen ellentetek.


Az, hogy tud-e főzni vagy nem, még ilyenek szerintem nem lényeg ezek tanult dolgok, a genetika (külső, természet) számít szerintem inkább, persze ez oszefuggesben van azzal, hogy mit fog megszeretni, megtanulni stb. de a nemi különbségek kb. alap, szerintem semelyik fiú nem köti pl. hogy a lány szeresse a sört, meg a focit :D

2019. aug. 22. 01:37
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A szexuális vonzalom nagyon kevés, abból soha nem lesz értékelhető párkapcsolat. Ahogy a te külsődnek sincsen semmi köze ahhoz, hogy milyen külsejű embereket találsz vonzónak. Sok embert ismerek akik hasonló arcszerkezettel rendelkeznek például de teljesen más és más külsejű embereket találnak vonzónak.

Az pedig, hogy valaki mennyire alkalmas egy kapcsolatra nem genetika, tanult magatartásforma és személyiségfejlődés kérdése. Sokkal inkább dönti el a gyerekkora mint a veleszületett tulajdonságai.

Az egyetlen ami számít az az, hogy hasonlóak legyetek, egy párkapcsolat csak így fog működni. Egyező értékrend kell és minél jobb tulajdonságok mind a kettőtöknek. Például hiába hasonló két ember ha mind a ketten nagyon gyenge érzelmi intelligenciával vagy rossz kommunikációs képességekkel rendelkeznek. Egy ilyen kapcsolat sem fog soha működni. De minél több dologban gondolkoztok hasonlóan és minél több kimagaslóan jó (szintén hasonló) tulajdonságotok van annál működőképesebb lesz a kapcsolat.

2019. aug. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Külsőre mindenféleképpen eltérő. Elég betegesen néznek ki az olyan párok, akik ránézésre testvérek lehetnének. Evolúciós oka van, hogy tőlünk valamennyire eltérő külsejű embert válasszunk.
2019. aug. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Belsőre hasonló, külsőre ellentétes.

Rengeteg magas fiú-alacsony lány, sovány-duci, szőke-barna, sápadt-kreol párost lehet látni. Ők ettől látják a màsikat vonzónak, szexuálisan. Viszont kapcsolatban hosszú távon csak azok elégedették, akik hasonlítanak belsőre. Kisebb ellentétek itt is lehetnek, pl. csendes-beszédes, de hosszú távon akár abból is lehet napi szintű veszekedés, ha az egyik koràn kelő, a másik délig alszik.

2019. aug. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válaszoló nagyjából leírta a véleményemet. Elvileg a genetikailag jobban különböző emberek között nagyobb eséllyel alakul ki vonzalom, a genetikai változatosság egészségesebb, jobb tulajdonságú utódokat eredményez. Én pl. egy kis, párszáz lelkes, eléggé zárt közösségű faluból származom, ahol túlzás nélkül mindenki rokona mindenkinek valamilyen fokon. Gyerekkoromban is feltűnt, hogy szinte minden családban volt szellemileg és/vagy testileg sérült gyerek/felnőtt. Kérdeztem a szüleimet, miért van ez, ők azt mondták, azért, mert sokan rokonok, ha távolról is. Az apai nagymamámat annak idején megszólták, hogy messziről jött emberhez ment férjhez (két megyével messzebbről jött, olyat el se tudtak képzelni), a nagyanyám lánya, apám testvére két faluval távolabbról választott férjet, az sem volt illendő. Talán ehhez is van köze, hogy a családunkból több, átlag feletti intelligenciával rendelkező, sikeres, egészséges ember került ki (orvos, ügyvéd, tudós), mindenesetre köröket vernek a környezetre, ahonnan származunk. Hogy kinek ki tetszik, milyen párt talál vonzónak, szerintem változó, de talán van alapja a genetikai különbözőségnek. Én a környezetemben, családban legalábbis külsőre elég különböző párokat látok. Pl. nálunk a nők többsége (nagyanyáim, anyám, nőrokonaim) fehér bőrű, kék szemű, szőke hajú, alacsony, a párjaik kreolabb bőrtónusú, barna hajú, barna szemű férfiak általában. Én is ilyen világos típusú nő vagyok, viszont a férjem szintén az. Ő is fehér bőrű, szőke, mint én. Én viszont alacsony vagyok, gyenge csontú, ő magas, vállas, nagydarab. Az arca arányai pont fordítottja az enyémnek: nekem nagy orrom van és kicsi szemem, neki fordítva. De nem ezen múlik a kapcsolat hosszú távú sikere, a vonzalom ahhoz kevés. Ennek a lényegét az előző hozzászólók már leírták.
2019. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunk férfitagjai kivétel nélkül az apró termetű nőket veszik észre. A 2m-es nagyapám mindössze 142 centis nőt vezetett oltárhoz, apám is alacsony nőt vett el, s én is csak a pöttöm csajokért tudok megveszni, mint ahogy a fiam is.
2019. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!