Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Incelként tulajdonképpen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Incelként tulajdonképpen kifizetődőbb semmit nem mondani az érzelmeinkről és egy kukkot nem említeni belső érzéseinkről? (magyarázat lenn)

Figyelt kérdés

"Jaj ez az aswad már megint kezdi a hülyeséget" - biztos ezt gondoljátok... de előbb olvassátok el mire gondolok.


Ha megnézzük ezt a kategóriát (mivel hónapok óta követem, ismerem elég jól, mások is csak megerősíteni tudnának) azt látjuk, hogy a kérdések nagy része rinyáló férfiakból áll. A kérdések kb fele olyan incelektől származik, akik leírják az érzelmeiket, hogy mit éreznek incelként.

És szinte mindig csak ahelyett, hogy segítenének és együttéreznének velük, inkább még jól beléjük is rúgnak egy jópáran.

A nők részéről meg sokszor olyanokat is látni, hogy: "fúj, az ilyen hisztis kisfiúcskák nem kellenek senkinek, haljanak meg egyedül".


De kijelenthető, hogy a panaszkodó és nyafogó férfiak egyetlenegy nőnek sem kellenek (legalább is 99,9%-nak biztosan nem).

Márpedig egy incelnek ezek a valós érzelmei. Tulajdonképpen semmit nem csinálnak ezek az incelek, csak leírják, az érzéseiket. Egy incel ha csak szimplán leírja az érzelmeit, akkor az sosem lesz leányálom, móka és kacaj. Ezért incel.

De mint láthatjuk az egyenes út a nők averziójának (nem tetszésének) kiváltásához.


Így pedig lényegében kijelenthető, hogy incelként ha változtatni szeretnénk keserű sorsunkon, akkor kifizetődőbb nem mondani semmit érzelmeinkről, és soha semmiért nem panaszkodni és nyafogni, csak csendben eltűrni és hősiesen viselni a dolgokat.

Elvégre nyafogós kisfiúcskák egyetlenegy nőnek sem fognak kelleni...



2019. aug. 30. 01:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
10%
#20: Persze, vannak kivételek is, csak ha megnézed itt a kérdések többségét, akkor inkább az van, amit írtam. Azt nem is értem, hogy ha valaki választ vár és megkapja, az miért háborodik fel?
2019. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
89%

#19


Gyakorlatilag, amit aswad hozott fel sértésként - "ne legyél hisztis fiú, egyedül halsz meg" is olyan tanács, amit te szeretnél, csak nem kedvesen tálalva. Mégis már azt elvetitek. Egyébként nem az a gond, hogy kifejezi valaki az érzelmeit, hanem hogy ti ezzel letudjátok. Az egész incelség "blackpill" ideológiai, azaz hogy a helyzetetek abszolút változtathatatlan, tehát nem is marad más, mint a picsogás, ha ebben hiszel.


Másrészt egyébként nézz körül külföldi incel oldalakon is, mikor fényképeket osztanak meg - rengeteg köztük a teljesen átlagos, akár még kissé helyes fiú is. De mivel a probléma fejben van, kb. mindegy mit mondasz nekik, mint az anorexiás nőknek.

2019. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
92%

Most itt van pl ez az új kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Teljesen normálisan, valóban csak a saját érzelmeiről írt, nem hibáztat senkit, és lám, az eddig érkezett válaszok szerintem mind tök korrektek. Lehet, hogy nem mind felel meg a kérdező lelkivilágának, de segítőkészek, támogatók nagyobbrészt, tényleg tanácsokat adnak, amiket vagy megfogad, vagy nem, ez már rajta múlik, melyik számít neki hasznosnak, de az alapvető hangulat az abszolút jó szándékú. És pedig ő is "csak nyafog", aztán mégis.


Szóval szerintem itt általában nem a nyafogásról van szó. Nyilván ezen az oldalon az ember könnyebben kiadja magából a rossz érzéseit, amolyan terápiás jelleggel, én nem hiszem, hogy mindenki a való életben is úgy nyilatkozna másokról, ahogyan itt is szoktak sokan. De az biztos, hogy ha valakiben ellenséges gondolatok és indulatok forronganak, akkor élőben azokat nagyon nehéz lesz levetkőznie magáról, és ezt igenis érzi a környezete, akármennyire is próbálja leplezni, és hiába nem mondja ki hangosan. Ha úgy közelít hozzám egy férfi, hogy "na, jól elhívom ezt a pitchát is randira, hadd örüljön, de tuti ennek is valami gazdag alfa kell, hogy dögöljön meg az összes, ez is csak azt bizonyítja, hogy felesleges próbálkoznom", akkor én nem fogom feltétlenül tudni, hogy miért, de már eleve negatívan fogok hozzáállni az érdeklődőhöz, teljesen függetlenül a külsejétől, anyagi helyzetétől, akármijétől. A tekintete, a hangja, a gesztikulációja, mimikája mind arról fog árulkodni, hogy magát sajnálja, engem és a képzelt udvarlói háremem gyűlöli, és egyébként is csak arra kellenék neki, hogy végre megdugjon valakit. Én őszintén értem, hogy neki ezek a valós érzései, amiről nem tehet, de én se tehetek arról, hogy ezek olyan reakciót váltanak ki belőlem, amilyet. Ez ördögi kör, de ahogy hatás-ellenhatás fizikájánál is amikor az "ellenhatást" akarod megváltoztatni, akkor egyből a kiinduló "hatás" változtatásával kezded, akármilyen nehéz is. Ha valakinek fáj, ahogyan elbánt vele a világ, tényleg nem szégyen és nem rossz dolog elmenni pszichológushoz, önfejlesztő csoportokba, bárhogy fejleszteni a saját személyiségén, a hozzáállásán a világhoz, és úgy járni idegen társaságba, ahol senki sem ismeri, hogy tényleg tiszta lappal indul mindenki szemében, és mindenki az ő szemében, így előítéletek és rosszindulat nélkül máris több esélye lenne pozitív visszajelzésekkel változtatni kicsit a világképén.

2019. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
28%

#22: Nem vetek el semmit. Az a probléma, hogy mivel ez egy inceles kérdés és férfiként írok hozzá, ezért alapból feltételezed, hogy közéjük tartozom. A másik gond pedig, hogy valójában nincs tisztázva az incel fogalma. Sokan úgy vannak vele, mint a bevándorlókkal: azoktól félni kell, mert megmondta a tévé és a rádió. Csak nézd meg egy tetszőleges magyar kórház orvosi névsorát. Sok a külföldi orvos. Tőlük is félni kell? Ők is csak kárt csinálnak és félelmet keltenek?

Csak egy gyors kérdés: neked mi az az első 5 szó, ami beugrik az incel szót hallva?


#23: Arra a kérdésre térjünk vissza 2-3 nap múlva.:) Egyébként a többivel amit írtál, teljesen egyetértek.

2019. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
84%

#24:

Akkor a 10-es válaszomra adnál pár tippet, hogy mi a megfelelő válasz erre a hozzáállásra?


Remekül példázta az incelek lelkivilágát.

2019. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha beállsz védőügyvédnek, akkor nekem egyszerűbb úgy fogalmazni, mintha hozzád beszélnék, azt én nem tudhatom, te incel vagy-e vagy sem, és végtében nem számít.


Az incel igenis jelent valamit. Vagyis hogyha valaki ezt a jelzőt, főleg itthon, magára veszi, akkor nem a levegőből szopta, hanem rátalált az "incel közösségre". Az nem számít, ha más dobálja az incel jelzőt aswadra, de aswad konkrétan saját identitásként kezeli ezt. Azt, hogy mit jelent az incel, ő is harmadik féltől tanulta, incel oldalaloktól meg közösségektől, amik meg tele vannak önsajnálattal meg nőgyűlölettel.


A bevándorlókhoz hasonlítani meg semmi értelme, a "bevándorlóság" nem ideológia, hanem érdekállapot. Az afgán fogorvos és az etióp menekült nem járnak közös publikus fórumokra, hogy gyűlölködjenek, és tényleges jogi meg gazdasági problémákkal küzdenek. A társkeresés nem az, társkeresésben nem lehet egyenlőségre törekedni, jogilag orvosolni.

2019. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

#25,26: Ehhez szerintem először is meg kellene érteni, hogy valaki miért lesz incel. Ez nem egy saját magának választott ideológia. Ez egy állapot, ahova az esetek többségében önhibáján kívül kerül valaki. Nem olyan, hogy én eldöntöm, hogy fradista leszek és holnaptól vallom a csapat és a szurkolók nézeteit. Tudom hogy durva, de én inkább az erőszakhoz hasonlítom ezt. Ahogy sok esetben a megerőszakolt nő sem maga tehet arról hogy áldozat lett, úgy az incel sem. Valami gyerekkorban ment félre. Általában a forgatókönyv:


- nincs megfelelő követendő férfikép

- nem megfelelő nevelés (ne verekedj, okos enged..., a lányokat tisztelni kell, a nők különlegesek...)

- ezekből fakadóan gyenge szociális háló már kamaszkorban is (a többiek kiközösítik, mert puhány)

- kamaszkorban mások folyamatosan elnyomják és mivel nincs kitől segítséget kérni, ezért amíg mások nyitnak a világ felé, ő inkább bezárkózik. Gyakorlatilag minden nap a túlélésről szól.

- próbál láthatatlan lenni hogy kevesebb sérelem érje, de ezzel elhidegült másoktól

- felnőttként már a "bulling" megszűnik, de addigra a baj megtörténik: itt áll egy fiatal férfi nulla önbizalommal, szociális háló nélkül, de legalább nem piszkálják.

- lassan függetlenedni tud a szülőktől és másoktól is, de nem mer újabb kapcsolatokat kialakítani, mert fél, hogy a jelenlegi (legalább nem bántanak) helyzetet veszélyezteti ezzel

- közben testileg teljesen normális, vonzó számára a női test, sőt érzelmileg is szeretne közel kerülni egy nőhöz. Sőt, sok esetben ez a "jó lenne szeretni és szeretve lenni érzés" erősebb, mint maga a fizikai vonzalom. De mivel a komplett kamaszkora kimaradt, egyszerűen nem ért a nőkhöz. Nem érti, hogy mit miért csinálnak, hogyan "működnek", így csak kudarcai lesznek.

- ismét sérül és még mindig nem érti, hogy mi a baj, mivel ő nem csinált semmi rosszat, nem bántott senkit


Végül levonja a (téves) következtetést, amit már mindenki jól ismer. A szörnyű az, hogy az ő szemszögéből mindez teljesen logikus is.

2019. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
39%
#16 Amit idézőjelben írtál, azt senki sem írja, legfeljebb a minket inceleket lejáratni kívánó trollok. Mi viszont bármit is írunk, ezt magyarázzátok bele.
2019. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
83%

39%os ezt épp most írta egy pasi :

Azért, mert csak szét kell tennie a lábát. Meg manapság egy ronda, elhízott, igénytelen csajnak is minimum egy Ronaldo dukál őszerinte. Na ezért...


A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.


Szóval a lényeg hogy itt ilyesmi soha nem hangzik el és mi vagyunk indokolatlanul érzékenyek. És keresnem se kellett hogy ilyet találjak.

2019. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
72%

En incel vagyok, incelkent definialom magam. Nem vagyok nogyulolo, sok noi baratom van, van olyan, aki 15+ eve.


Sajnos nem nyertem a genetikai lotton. Nem vagyok gyors anyagcsereju, lapatallu, mozgekony ferfiallat. Ugye mindenkinek megvan a maga keresztje.... Aki sikeres a noknel, az az elet mas teruleten van elveszve. Nem kell irigyelni senkit. De az incelsegnek is megvan a pozitivuma. Minden atok aldas is egyben. Nem kell senkihez alkalmazkodni. Ha el akarok menni Antigua es Barbudara, akkor fogom magam es holnap indulok. Mig a korombeli nem incel ismeroseim eseteben, foleg, akiknek csaladjuk van, gyerekeket nevelnek, es elmeselik a csaladi eletuket...... Hat mit mondjak, gyerekek.... Neha elmorzsolok egy halalkodo imat, hogy incel vagyok.


Amugy az incelseg nem egyenlo a nogyulolettel.


Az incel definicioban nincs benne a gyulolet, meg a nogyulolet, sem a terrorizmus. Altalaban a nem incelek szoktak a fejunkhoz vagni, hogy altalanositunk: "a <<nok>> ilyenek, olyanok stb.", ugy a nem incelek is szoktak mondani, hogy az incelek terroristak, gyulolkodok stb. Ugye a szalka, meg a gerenda, piczinyeim :)


Ahogy egy abszolut fekete test sem biztos, hogy feketenek latszik. Peldaul a Nap is az, mert megfelel a definicionak, gyakorlatilag minden beerkezo fenyt elnyel, tehat optikailag feketebb, mint barmilyen fekete test itt a Foldon. Ja, es az incelseg nem ideologia, hanem allapot.

2019. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!