Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha valaki kövér, annak joggal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki kövér, annak joggal mondogatják hogy fogyjon le, de ha egy lelkibetegre azt mondom, kezeltesse magát, akkor én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés
A témában személyesen már nem vagyok érintett, viszont tényleg nem értem ezt a mentalitást. Egy túlsúlyos emberre mindig mondogatják, hogy lusta és fogyjon le, ha normális párt akar. Ez általában így is van, azért az öröklött és a gyógyíthatatlan betegség miatt elhízottak aránya nagyon alacsony a többihez képest, aki tudna tenni ellene. És egészségügyileg sem normális dolog, tehát a saját érdekük. Ellenben egy depresszióst vagy bipolárist pátyolgassunk és higyjünk abban, hogy majd mi megjavítjuk önjelt pszichológusként, nem pedig tönkretesz minket is... Hát persze. Meggyógyulni egy ilyen betegségből vagy karban tartani igényesség kérdése. Aki erre nem képes, csak sajnáltatja magát, mert szakemberhez járni ciki, de a másik viseljen el meg fogadjon el, hiszen neki is lehet rossz napja (csakhogy ez már k...ra nem erről szól), az egyszerűen igénytelen. Bőven fejleszthetné a mentális immunitását is, de valójában szarik rá és ugyanaz a mártír marad. És akkor még én vagyok a szívtelen, ha normálisan megmondom, hogy a diagnosztizált/diagnosztizálható lelki betegségeket nem viselem el egy kapcsolatban, mert csak nyűg és nekem nem kell olyan ember, aki magáért nem képes tenni, csak tőlem várja, hogy elviseljem és összevakarjam? Ez nen normális dolog.
2019. nov. 5. 07:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ hogy mondod ezt Neki. Ha érzi,hogy Te tényleg a segítségére vagy, azt szeretnéd ha gyógyult, tünetmentes lenne, szerintem nem veszi rossz néven. Viszont szokták néha elvetni a sulykot és simán hülyének titulálva bántásként hangzik.

Ez így van a kövéreknél is. Ott is mondhatod ezt figyelmesen, tapintatosan is, esetleg rávezetve, és mondhatod úgy,hogy lehúzólag,sértésnek tűnjön.

2019. nov. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Azt hol hallottad, hogy joggal mondhatod egy kövérre, hogy fogyjon le?? Szerinted kövér emberek nem szoktak megsértődni? Nem tudom melyik világon élsz te.


Szerintem értelmetlen összehasonlítás, lelkibetegnek is szokták mondogatni, hogy menjen pszichológushoz. De erre általában az a válasz, hogy nincsenek jó pszichológusok, illetve drága. Ilyen szempontból “könnyebb” dolga van egy elhízottnak, mert az ő változtatási igyekezetei nem föltétlenül anyagiakhoz köthetőek. Meg amúgyis nehéz rendbe tenni egy lelkibeteget, ellenben az elhízás orvosolása kevésbé komplikált, diétával meg edzéssel helyretehető.

Viszont egy mentális/lelkibetegeket nézzük, akkor az van, hogy sokukon nem segít a pszichológus, tehát ez nem ilyen egyszerű.

2019. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen jó párhuzamot vonsz, egészség-egészség mindkettő, és igényesség kérdése mindkettő, akkor is, ha ciki. Megjegyzem, az emberek jó részének vannak mentális problémái.
2019. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy diagnosztizálható?


Te mondod, hogy bárki diagnosztizálná? Lelki betegségek elég megfoghatatlanok, sokan nem is ugyanúgy veszik észre, mint mások, ezért a legtöbb(jobb) pszichiàter nem is diagnózis alapján kezel, hanem tünetenként oldja fel terápiával a dolgot.


Nem jelenthetsz ki olyat, hogy ez xy betegség, bárki észrevenné, ha pedig szakorvos mond ilyet, akkor is érdemes másodvéleményt kérni, mielőtt kezelik az embert, akár csak terápiával.


Mellesleg csak akkor kell bármit kezelni, ha zavarja az embert. Kövérnek sem mondjuk, hogy fogyjon le, csak, ha panaszkodik miatta. Pszichés gondoknál sokkal nehezebb, mert lehet, hogy az aktuális rossz érzésének semmi köze a betegségéhez, pl izgul egy vizsga miatt, ez nem feltétlen beteges szorongás, szóval nagyon nehéz ezeket kiszűrni, jobb, ha kimaradsz belőle. Mellesleg a legtöbb (komolyabb)pszichés gondot az agy rossz kémiája okozza, ott elbuksz, hogy azt hiszed ez akaraterő kérdése, pedig nagyrészt nem!


Maradj ki olyanból, amihez nem értesz és ne adj tanàcsokat, ez nem olyan megfogható mint az, hogy valaki 150 kiló, nem esik le az embereknek, szakembereknek sem mindig és nem egyformán!

2019. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kövérség nem betegség, de ha nem megy a fogyás, az lehet tünete betegségnek. Ha nem vagy érintett, akkor nem tudhatod, hogy az illető már mit próbált, hol tart. Lehet évekig járt valahová és csalódott, vagy lehet épp büszke magára, mert egy évvel ezelőtthöz képest már jól van, és lehet, hogy egy visszatérő mélypontban épp úgy érzi, vége a világnak, már semmit nem tehet és pont nem erre volt szüksége, hanem pár vigasztaló szóra, hogy folytatni tudja. Szóval lehet, hogy szerinted segítő szándékkal mondtad, de ő ezt csak bántásnak vette, hogy még te is azzal zrikálod, amikor ő magától is tudja, hogy milyen selejtes - a kövér és a beteg is. És az is lehet, hogy felcsattan, de aztán átgondolja.
2019. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

A koverseg nem feltetlenul lustasag kerdese. Sokkal tobb van ott a hatterben, mint ahogy a felszines emberek gondoljak.


Nem olyan egyszeru, foleg, ha mar gyerekkent is kover az ember. Ott kokemenyen beepult szokasok vannak, amiket igen nehez megvaltoztatni. Nem beszelve arrol, hogyha valaki azt tanulja meg, hogy az erzelmi problemakat, stresszt evessel oldja meg, annak nem fog segiteni az "egyel kevesebbet, mozogj tobbet" tanacs.

Pszichoterapia, totalis eletmod es eletszemlelet valtas az segit. De mindegy.


Amugy egyetertek, nem kellene olyan kapcsolatba belemenned, ahol neked kell lenni a terapeutanak.

Viszont megint, a lelki beteg azert nem kepes magaert tenni, mert lelki beteg! Es segitsegre szorul. Nem romantikus kapcsolatra, hanem profi segitsegre, hogy megtanulja, hogy hogyan segitsen magan.


Es bocsi, de neked meg az empatias keszsegeden kellene fejleszteni, mert hihetetlenul felszines es itelkezo vagy.

2019. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Normális ember egyiket sem mondja, hanem előtte megpróbálja megérteni az illetőt.


Valóságban ez gyakrabban működni szokott.

Az internet világa elég torz. Ne ebből indulj ki. Sok ember névtelenül, arctalanul itt éli ki a frusztrácioját.


Nem tudhatod soha mi áll egy pszichés beteg mögött. Vagy mi áll egy elhízott ember mögött.

Azt meg még annyira sem, hogy mi áll a sorok mögött, amit neten irkálnak. Sokszor még az sem biztos, hogy aki a "foggyá le"-t mondja, maga is egy elhízott és a visszautasitástol frusztrált ember a monitor mögött..

2019. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Már miért lennél ezért szemét, én is ezt írom folyamatosan mindenkinek, akinél úgy érzem, jót tenne neki.
2019. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Kövérek között is vannak, akik megsértődnek, hogy miért nem fogadják el őket úgy.
2019. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mentális betegségem van és kezeltetem magam.

Nem mindegy ezt valaki hogyan mondja, hogy kezeltesd magad.

Az én környezetem tudja milyen vagyok és azt is, hogy ők hamarabb észreveszik rajtam, ha gond van és pedig még tagadásban vagyok egy ideig, de nekik (szeretteimnek) elfogadom amit mondanak és felkeresek orvost.


Ez egy betegség ez van.

2019. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!