Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha múltban történt események...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha múltban történt események miatt önbecsülési problémáim vannak és ezzel pszichologushoz járok, akkor ne is ismerkedjek?

Figyelt kérdés

Ez már a második pszichológus, akihez járok, az elsőnél úgy éreztem nem segít. Akihez most járok, nála picit jobb, viszont egymástól függetlenül mindkét szakember arra vezetett rá idővel, hogy ismerkednem kéne, esélyt adjon embereknek, mielőtt azonnal elkönyvelem hogy nem értenének meg.

Barátaim vannak, ezzel nincs gond már. De az ismerkedés nagyon nehezen megy.

Szerintük ha próbálkoznak, az növelné az önbecsülésem, mert alapból nem vagyok rossz ember és ez a visszajelzés segíteni fog, hogy én is elfogadjam magam.

A gond itt kezdődik, ez nem így van. És a pszichologusomnak hiába mondom, most már ennek is, hogy igazából jelenleg mások nem adnak nekem esélyt, ha megérzik, hogy nem jó az önbecsülésem, nem pedig fordítva.

Küzdök ellene. De olyan, mintha ez az egész csak visszanyomna. Egyedül el vagyok, de nem ez a cél. Nem tudom hogy lépjek ki ebből.



2019. nov. 5. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Akarsz változtatni, vagy nem akarsz változtatni? Ha nem akarsz, minek fizetsz szakembert? Ha meg akarsz, miért nem erőlteted rá magad minél több olyan helyzetre, amiben ki vagy téve annak, hogy ismerkedsz? Lényegtelen, hogy vissza vagy utasítva vagy sem, az egész funkciójából nem vesz el. A szakember célja ezzel az, hogy addig csináld, amíg nem lesz rutin és nem okoz gyomorgörcsöt. Amíg nem tehernek érzed, hanem természetesnek, mert megszoktad, hogy a másik is ember, valamint azt is, hogy a visszautasítás is csak a fejedben olyan vészes, egyébként pedig kis rutinnal 2 perc alatt túl lehet rajta lenni. A megküzdéseden dolgoztok, ha nem tűnt volna fel. Amíg nem sikerül egy alapvetően nem nagy ügy helyzetben nem szoronganod, addig nem lesz változás. A fóbiásokkal is ezt szokták csinálni, csak ott finomabbak a lépcsők. Magabiztos meg azzal szemben leszel, amit eléggé ismersz. Ha ismered a helyzetet, az már egy jó lépcsőfok.
2019. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt jönne a második adag hiszti: a fejlődés kényelmetlen és fájdalmas érzés. És az is az, mikor eléred az aktuális korlátaidat. Ez nem megy másképp.


Vannak, akiket egy ilyen terápia és a vele járó változás annyira megtör, hogy minden alkalmon sírnak meg ott akarják hagyni a helyet meg dührohamot kapnak tehetetlenségükben. De ha valaki kitart, ezeket a falakat át lehet törni. Ez is a lényeg.

2019. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóval küzdök. Minden ember más, könnyen lehet hogy segíthet. Nekem viszont az jelenleg a tapasztalatom, hogy rosszabb lett. Az elmúlt hetekben, hónapokban nagyon ráfeküdtem arra, hogy átlépjem a határaimat, olyan dolgokat csináltam amiket sose képzeltem volna (pl. egy hatalmas ismeretlenekből álló baráti társasághoz csatlakoztam egy napra és teljesen ura voltam a helyzetnek, nagyon jól éreztük magunkat).


A probléma, hogy a folytatás mindig borzalmasan nehéz (időegyeztetés, energia, stb.), és mivel nem belülről jön az elfogadásod, hanem külső hatások pofozzák, ezért pl. ha nem kerestek vagy nem folytatódott a kapcsolat, akkor napokig bezuhantam magamba. Hiába sikerült nagyon jól az a nap és győztem le a félelmeimet, azt érzem hogy nem vagyok elég jó ahhoz hogy kapcsolatban maradjunk vagy a találkán kívül folytassuk a beszélgetést. Az agyam persze tudja hogy hülyeség, de mégis ez az érzés van bennem. Sajnos ezzel felerősödik bennem a félelem, hogy bármikor eldobhatnak és lekoptathatnak, vagy semmibe nézhetnek, és csak arra tudok gondolni hogy bennem van a hiba.


Nem kell rögtön megtenned, de egy próbát megér neked is az ismerkedés. Próbáld meg ott és akkor jól érezni magad és ne gondolj a jövőre, kattogsz majd eleget az utóhatásoknál amiatt úgyis. Azt elmondhatom, hogy mikor megteszel valamit amitől nagyon félsz és sikerül, jó eső érzés lesz, csak utána kavaroghat benned rengeteg dolog, ami miatt én legalábbis úgy éreztem később, hogy nem haladtam semmit, nem tudtam büszke lenni magamra, mert nem tudtam folytatni (nem tudtam tartani a kapcsolatot).

2019. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. A nőket nemtudom megszólítani, de ez nem feltétel, hogy mindenki azt lássa rajtad, hogy nincs önbecsülésed.

Húzd ki magad, nézz az emberek szemébe.

Suliban sokat gúnyoltak, kiközösítettek. 1-2 barátom volt csak. Ha sokat mondogatják neked, hogy hülye vagy, akkor el is hiszed magadról, tehát a legfontosabb dolog, hogy mindig éreztesd magaddal, hogy te vagy ugyanolyan jó, mint bárki.

Társkeresés ügyileg nemtudok neked segíteni. Talán, hogy olyan környezetben dolgozz, ahol nők is vannak. Ez nem garancia, hogy olyan nő fog téged leszólítani, vagy elhívni egy körre, aki tetszik is neked. Tapasztalat!

Emberek közé kell járni. Akár egy zsúfolt bevásárlóközpontban, ahol rengeteg ember van. Szokd a tömeget, az embereket, ne csak otthon a négyfal közt legyél, ha vége a munkának, mert az nem segít. Az elején rossz lesz, de majd hozzászoksz.

Nem kell pszichológus. Mélyvíz kell! Ezzel nem a társkeresési problémádat fogod tudni megoldani, hanem az önbecsülésed.

Én minden munka után eljártam mekibe. A jó zsúfolásig telt mekibe. Vettem valami kiadós kaját és ismeretlen emberek mellé ültem és ott fogyasztottam el a kaját. A legjobb orvosság, ha az agyadat sokkolod azokkal az ingerekkel, amik elől menekülsz. Még1szer írom, hogy az elején lesz csak szokatlan, fura és rossz érzés utána egyre nyugodtabb és felszabadultabb leszel emberek közt. Ez az orvosság nem a drága pszichiáter. Akkor inkább menjél mekizni!

2019. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként se:))
2019. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!