Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Ti csak diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti csak diplomás férfiakkal jöttök össze? Fontos ez számotokra?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert szinte mindenki megy egyetemre gimnázium után. Nekem nincs diplomám, de persze nem vagyok teljesen tanulatlan. Gondolom az egyetem jó hely ismerkedésre, így más férfiaknak esélyt sem adtok.


26/F



2019. nov. 16. 09:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, hogy a lánynak van-e diplomája vagy sem. Lassan már alap a diploma mindenkinél, ezért kérdeztem. Ugye akinek nincs, az már nem is kell a nőknek.
2019. nov. 16. 11:00
 12/30 anonim ***** válasza:
62%

Legtöbb diploma már annyit sem ér, mint egy jó szakma..

Ezt diplomásként mondom..

2019. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%
Elvárom a diplomát nőktől is. Nekem is van, 2 is. 😁 31F
2019. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%
Igen. A diploma alatt pedig normális képzést értek: orvosi, mérnöki, természettudományos, jogi egyetem. Nekem is ilyen van, PhD fokozattal, ahogy a férjemnek is. Nem önmagában érték ez, hanem azért preferáltam ezt a kört, mert így nagyobb eséllyel több a hasonlóság. Személy szerint nem hiszek abban, hogy nagyon különböző emberek összeillenének. Biztos van ellenpélda, biztos van, akinek mindegy, nekem személy szerint nem. De csupán azért, mert azt gondolom, így passzolunk. Ha mondjuk a pénztárban dolgoznék vagy műkörmös lennék, mert mondjuk az szerettem volna lenni, akkor abból a körből keresgélnék. Nem azért vagyok magasan képzett, mert jópofának gondolom a papírgyűjtést (papírt ne is gyűjtsünk), hanem olyan szakmát álmodtam magamnak, amihez pont egyetem kellett, ill. ide ez a minimum. Ilyen egyszerű. Szerintem nem érdemes ezzel általánosságban foglalkozni,derítsd ki, hogy a konkrét nő hogy áll ehhez a témához. Azt azért vedd figyelembe, hogy ha egy diplomás nő elutasít, az nem feltétlenül a diploma hiánya miatt van. A kisebbségi komplexust ne vetítsd ki rájuk, mert ez innentől már nem a párkeresésről szól.
2019. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
48%

Elvárt. Páran előttem jól leírták: nem elégséges, de szükséges feltétel.

Nem a pénz, vagy státusz miatt főként, hanem fontos, hogy legyen igénye önfejlesztésre szellemi téren (is).

20L

2019. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
55%
14-es vagyok. Ha észrevetted, a válaszolók közül, akinek fontos a diploma, azok szintén rendelkeznek vele. Pont a hasonló értékrend miatt keresnek magukhoz hasonló párt. A hasonlón van a hangsúly. Ha neked nincs diplomád, mert olyan munkát végzel, amihez nem kell, akkor preferáld a hasonló nőket. Nem hiszem, hogy minden pénztáros Katikánál alap, beugró a diploma. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb diplomás férfinak szintén tanult párja van, ahogy szép számmal vannak középfokú végzettségű boldog párok is. Csak nézz körül, láthatod, hogy így van. Az emberek általában magukhoz hasonló hátterű párt választanak, a férfiak és a nők is. Úgyhogy ne rugózzunk ezen a diploma témán, ha egyedül fogsz meg**hadni, ahogy írtad, az nem emiatt lesz. A tippem inkább az, hogy a párkeresési kudarcaidat erre fogod, pedig máshol lesz az ok.
2019. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megerősítettetek. Tényleg egyedül fogok megr*hadni, mivel nekem nincs dIpLoMáM. Pure happiness.~
2019. nov. 16. 16:18
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem a diploma hiánya a probléma első körben. Nekem van diplomám, de mindig szívesen, előítélet nélkül nyitottam mindenki felé.


Viszont ha nem azonos az érdeklődési kör, akkor az egy idő után kiütközik. Amíg én bújtam a könyveimet a vizsgák előtt, addig ő folyamatosan menni akart bulizni, iszogatni. Nem voltunk egy szinten, nem vagyok én sem sznob, van humorérzékem, szinte bármin tudok nevetni. De az alpári, idióta humort nem szeretem (diploma előtt sem szerettem). Nem vagyok hercegnő sem, takarítani jártam suli előtt/után, hogy legyen plusz pénzem. A továbbképzésekre azért iratkoztam be, hogy továbbra is versenyképes maradjon a szakmám, piacképes tudással. És szeretek szórakozni, utazni, amit a minimálbéres fizetésből nem engedhettem volna meg magamnak, ezért tanultam mint egy hülye, hogy jól keressek.

Csak amíg nálam a szórakozás az egy kirándulást, utazást, kellemes baráti estéket jelentett, addig nála kimerült abban, hogy hányásig issza magát a sarki késdobálóban.


Rájöttem, hogy nem elég ha csak én húzok, mindkettőnknek kell, nem működik ha az egyik széttárja a karját, hogy "ennyit tudok", a másik meg belegebed, hogy biztosítson egy jobb életet.


És nem, nem minden diploma nélküli férfi ilyen. A férjemnek sincs, sosem érdekelt, hogy "csak" egy érettségije és egy szakmája van, mert a szakmáját imádja, képzi magát folyamatosan, mára meg el jutott oda, hogy neve van ebben az egészben és sokan tanulnak tőle. Én meg nagyon büszke vagyok rá.

2019. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
Én mindig az az ember voltam, aki ezeket a ,,válasszunk hasonlót magunkhoz", és a ,,diplomás nem illik össze egy nem diplomással" állításokat cáfolni igyekezett. Randiztam is egy pár olyan férfival, akinek szakmája volt, pl. autószerelő. Eleinte teljesen normálisnak tűntek, de aztán, amikor a későbbi dolgokról volt szó, a jövőnkről, akkor jöttek fura szövegek, pl. ,,majd viszem az én kis asszonykámat, és főz nekem majd minden finomat...na vigyelek el egy körre, kiscsajszi?...egy nő legyen nő, a konyhában a helye...főzni, mosni, takarítani, gyomlálni..." Ne mááár. Pont azért tanultam, hogy kiszakadjak ebből az idiótaságból, ne kelljen itthon a szabadidőmben nyáron lekvárt főzni, meg ilyesmi, mert a lelkem mélyéig utálom. Erre ezek a férfiak vissza akarnának rántani ebbe, és nem. De az egyetemen ilyet már kevesebbet hallani, és sokkal inkább találni olyan férfit, aki a lelkemért szeret, és közös hullámhosszon vagyunk, ő is takarít, segít főzni, eljön velem bevásárolni. Mert ő is ugyanúgy tanul, mint én, ugyanúgy dolgozik mindenben, mint én. Nagyon nem mindegy.
2019. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Rendben, rendben. Értem és felfogtam. Francba az egésszel...
2019. nov. 16. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!