Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Ti csak diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti csak diplomás férfiakkal jöttök össze? Fontos ez számotokra?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert szinte mindenki megy egyetemre gimnázium után. Nekem nincs diplomám, de persze nem vagyok teljesen tanulatlan. Gondolom az egyetem jó hely ismerkedésre, így más férfiaknak esélyt sem adtok.


26/F



2019. nov. 16. 09:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Az utóbbi néhány megnyilvánulásod alapján nem tűnsz valami intelligensnek. Inkább ez az, ami kizáró ok lehet olyanoknál is, akik egyébként nem várnák el, hogy legyen diplomád. Ahigy írtam is, a párom nem diplomás. Egyszerű munkája van. De szóba se került ez nálunk, egyszerűen nem téma, eszébe sem jut neki sem ezen fennakadni, gondolkodni...intelligens, okos, értelmes férfi, nagyon egy húron pendülünk, jól tudunk beszélgetni, ezért egyikünkben sem merül fel még csak a gondolat sem, hogy egyikünk diplomás (lesz hamarosan), masikunk nem. De ez a hiszti amit te itt művelsz, már inkább kiábrándító.
2019. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, hát nem érted? Ha egy nő elvégez egy tanítóképzőt, esténként Fejős Évát olvas, és évente kétszer eljut színházba (Pál utcai fiúk musicalre vagy a Pintér Tibor lovasszínházába) akkor már KULTURÁLISAN felette áll a diplomátlan pasiknak, és joggal várja el, hogy a "phárja" sokdiplomás értelmiségi legyen - lehetőleg tt végzettséggel és magas fizuval.

(Irónia mód off)

2019. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Egy párkapcsolat úgy is el tud romlani diplomás és nem diplomás közt, ha a a nemdiplomásnak kisebbségi komplexusa van emiatt, és a diplomásnak pedig semmi gondja nem lenne egyébként.
2019. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok lány, de diplomás férfi vagyok és 42 éves, van valamennyi tapasztalatom. A diploma nem lehet szinvonal szűrő, már csak azért sem amit te leírsz. Mindenki megy egyetemre, ahogy írod (bár ez így nem igaz). Tehát nem valami céllal indulnak, hanem mindenki megy. Ez nem intelligencia kérdése, semmi köze ahhoz. (Meg kell nézni a statisztikákat.) Ez legtöbbször ma arról szól, hogy ezt hallom dőlni mindenhonnan, szinte kötelező és félek másképpen dönteni vagy fogalmam nincs mit is kellene csinálnom, vagy ezt a bulit nem hagyom ki. Egy nőt, mindegy mit mond, azzal tudsz legjobban megfogni, ha tudod mit akarsz, az intelligencia meg egy veled született képesség ami fejleszthető de semmi köze semmilyen papírhoz. Egy lány aki a diplomához ragaszkodik, sokszor a környezete kommunikációs, öltözködési, stb. stílusához ragaszkodik és fél ebből kilépni ez ad neki biztonság érzetet, vagy a családjából hozott egy attitűdöt ami például abból indul ki, hogy anyagi biztonságot csak ez adhat semmi más. Aki figyel és gondolkodik az látja hogy ez nem igaz, és az a lány akit a saját vagy hozott félelmei vezérelnek soha nem lesz igazán jó nő. De van az a lány is, aki tudatosan építkezik és úgy választ téged és projekt rendszerben építi az életét meg a családját, ilyen is van még csak nem is diploma függő, hát lehet vele élni lehet úgy is élni, kérdés hogy te akarsz e úgy. Érzelmeket nehéz időzíteni.
2019. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

A 14-sel értek egyet.

Nálam is elvárás, hogy diplomás legyen (itt nem a kamu diplomákra gondolok, hanem aminél még van egy színvonal:orvos, mérnök, jogász stb.), de nem azért elvárás mert van egy papírja, hanem ez egy szűrő. Hasonló közegben szocializálódtunk, hasonló értékrendünk, érdeklődési körünk van stb. Én foglalkozàsdoktori diplomát szereztem, most PhD-t is csinálom és dolgozok mellette. Vannak nem diplomás barátaim is, tiszteletem őket de olyan messze állunk egymástól gondolkodásban mint a Földtől a Hold kb. Ők állandóan csak a teljen le a 8 órás munka mentalitás, aztán hétvégén buli meg ivás stb. Ezalatt én mondjuk a karrieremet építem, színházba járok kikapcsolódni, utazom. Gondolkodásmódban annyira egyszerűek, ők nem értik meg, hogy mondjuk míg nekik 18 éves koruktól minden hétvége meg nap a munka után szabad volt és have fun, addig nekem hétvégéket kellett végigtanulnom, vizsgaidőszakban napi 10 óra minimum, most pedig nagy felelősséggel járó munkakörben dolgozom és viszonylag kevés szabadidőm van, konferenciákra járás és minden más mellett. Ha nem hasonló közegből van a párod ezeket nem érti meg egyáltalán és teljesen más a daily routine-ja is. Nem véletlen, ha megnézed mennyire sok az orvos, jogász, mérnök stb.párok, egyetemen megismerkedtek vagy később a munka során. Olyan esetleg van,hogy a férfi diplomás a nő nem (pl. sok orvos-nővér párt ismerek), de olyat ritkán látok, hogy a nő diplomás a férfi nem, biztos, hogy van, de ritka.

26 N

2019. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még nincs meg, de elképzelni se tudom, hogy miről beszélgetnék egy olyan lánnyal, aki csücsörítős, pucsítós, középsőujját mutatós, cigivel és vodkával pózolós vagy füvezős képeket rak ki magáról. Ettől még lehet, hogy lesz/van diplomája. Ez mindegy is. A lényeg, hogy annyira más világ vagyunk, hogy nem működne a dolog. Belém olyan lány tudna esni, akinek imponál, hogy akusztikus gitáron játszom, romantikus vagyok, szeretem átölelni, megvígasztalni. Aki elfogadja, hogy nem iszom alkoholt, nem cigizek/füvezek. És nem kinevet érte, nem az a fontos neki, hogy legyek 130 kg és 190 cm. Stb. Tehát itt a hangsúly a "világokon" van. Egyszerűen mások vagyunk. Ennyi. Nekem nem feltétel egy lánynál a diploma, ahogy írtam is, de tény, hogy jó szűrőeszköz. Jobbat nem tudok, ami ennyire egyértelmű lenne.
2019. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta van diplomám (piacképes mérnöki, munkám is van), barátnőm ugyanúgy nincs, mint amikor nem volt diplomám.
2020. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"ha a a nemdiplomásnak kisebbségi komplexusa van emiatt, és a diplomásnak pedig semmi gondja nem lenne egyébként."

Most majd szépen ráfogják, hogy anekdotikus érvelés, de a környezetemben egyszer szétment egy nem diplomás-diplomás pár, mégpedig azért, mert a diplomás (szabadbölcsész) lányka anyukája folyamatosan szekírozta a nem diplomás pasit, mert az ő lánya jobbat érdemel... Persze utólag semmi sem gátolta a kedves mamát abban, hogy az egészet úgy állítsa be, a pasasnak "kisebbrendűségi komplexusa" volt.

2020. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28: Az általad idézett mondatom első tagmondata hiányzik az idézőjelből! Amely egyértelműen azt jelenti, hogy ez egy lehetősége a szétmenésnek. Mivel ezt addig nem említették a hozzászólók, leírtam. Tehát bármely fél lehet olyan, aki ezt nem tudja elviselni, de mikor belemegy, lehet, hogy még maga sincs teljesen tisztában ezzel, és közben jön rá, hogy probléma.
2020. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem a diploma miatt szeretjük meg a másikat. Akinek egy papírtól függ a párválasztás, nem tudja mi az a szeretet, és nem nőtt még fel. Úgy érzem egy szellemileg felnőtt nő és férfi tisztában van azzal, hogy egy papírtól senki se lesz több, kevesebb.
2020. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!