Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek nehezebben lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nehezebben lesz normális párkapcsolata annak, aki olyan családból származik, ahol a szülők kapcsolata is rossz volt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Meggyőződésem. A szülői minta nagyon fontos. Életemben nem volt még egy normális kapcsolatom, de már nem is lesz.
2019. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez attól függ, hogy az illető mennyire követi a nem működő kapcsolatból származó hibákat, negatív értékeket, + hogy meg tudja e különböztetni ezáltal a jót a rossztól, és ki tud e magában alakítani egy pozitív képet egy működőképes kapcsolatról.
2019. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én viszont ezzel nem értek egyet.

Sokszor pont ellenkezőleg.


Nem pont ide tartozik, de mikor valakinek gyermeke lesz és ő maga nem kapott meg semmit a szüleitől ő annál többet próbál meg a sajátjának.,

2019. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez két irányba sülhet el. A szülői minták örökítésekor kétféle mechanizmus jellemző: az azonosulás akár tudat alatt és az ellenazonosulás. Azonosuláskor az ember követi a mintázatot, ellenazonosuláskor pedig dacol vele.


Én a szüleim esetében inkább ellenazonosultam: anyám tipikusan az a nő volt, aki fejet hajtott apámnak és kiszolgálta. Én ösztönösen undorodom azoktól az emberektőp, főleg párkeresés során, akik le akarnak dominálni és rendszerint meg is szoktam mutatni egy ilyen helyzetben, hogy hol a helyük. A tesóm esetében fordítva sült ez el, a férje egy agresszív fąszfej disznó...

2019. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A pszichológiai kutatások és a statisztika szerint igen, nehezebben.
2019. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Volt egy csaj ismerősöm évekkel ezelőtt. Családi élete nulla, anyja nevelte egyedül, az apját nem ismerte, rokonokkal nem tartották a kapcsolatot, csak egy nagybátyja volt meg annak a lánya. A csaj mindenben magára volt hagyva, mivel nagyszülei se voltak, csak az anyja meg annak társa. Igazából az anyját sose szerette, mert úgy viselkedett a lánnyal.


A lány orvosnak tanult külföldön, orvos lett belőle, egyetem mellett dolgozott, eltartotta magát és egészséges kapcsolatban él. Azóta már családos nő, tehát szerintem pont hogy a rossz sorsú gyerekek lesznek a legjobb férjek és feleségek, mert előttük a példa hogy a szülők miben hibáztak.

2019. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül. A kulcsszó a tudatosság. Hogy pontosan tisztában legyen az illető azzal, hogy miként is hatott ez rá, és ami még fontosabb, hogy a rossz minta helyett legyen egy általa pontosan letisztázott "milyenségű" párkapcsolati célja.
2019. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hááát nem tudom.

Édesanyámat a mamám egyedül nevelte,anya soha sem találkozott az apjával,mert még csecsemőként elhagyta őket. Az látszik most,hogy mindig küzd azért,hogy egybe maradjon a családunk,hogy egy tökéletes,idilli kép legyen rólunk mások szemében.

Egy fiú ismerősömet szintén egyedül nevelte anyuja. Ő nem tudott róla levállni,mert anya pici fia lett és pozitív férfi példát sem látott,csak annyit,hogy a nő otthon egyedül viszi a háztartást,kiszolgálja az otthoniakat és ő ezt várja el egy nőtől.

2019. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő szerintem. Van olyan, aki szinte ösztönből, észrevétlenül lemásolja a szülei viselkedését. Olyan is van, hogy valaki annyira törekszik arra, hogy ne kövesse el a szülei hibáit, hogy szép lassan tönkreteszi mégis a kapcsolatát. Van olyan ember is, aki a szülők rossz példája ellenére is normális baráti- és szerelmi kapcsolatokat épít ki. Sajnos arra nincs recept, hogy hogyan ne legyél olya mint a szüleid. Egy a lényeg, meg kell értened, hogy te nem a szuleid vagy, hanem egy különálló ember. Sok sikert.
2019. nov. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!