Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan változtassak a hozzááll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtassak a hozzáállásomon? Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném tisztázni hogy a kérdes nem az új év miatt kerül most kiírásra, mielőtt bárki ezzel jönne:D

Már elég régóta foglalkoztat a gondolat csak mostanában jutottam el oda hogy valahogy változásra szánjam el magam.

Rájöttem hogy szeretnék fejleszteni az emberi kapcsolataimon, szeretnék párkapcsolatot is (persze nem kényszeredetten de nem lenne ellenemre ha úgy alakulna). Viszont rájöttem hogy valamiért félek pl kezdeményezni egy ferfinal (nő vagyok, hetero), félek a beégéstől, félek flörtölni, félek kimutatni hogy tetszik, félek lépni annak érdekésben hogy elindulhasson valami.

Van több illető is akik tetszenek, kedvelem őket, stb. szívesen ismerkednék velük komolyabban (nyilvan nem mindenkivel egyszerre) de valami meggátol abban hogy megadjam a löketet. Mintha szándekosan kifogásokat keresnék vagy nem tudom. Sokszor nem is tudazosan csinálom.

Hogyan merjek lépni akár csak apróságokat? Hogyan valtoztassak ezen?


2020. jan. 1. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Vannak kiváló szakemberek, de ők fizetosek.
2020. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na most gondolj bele, hogy a férfiak nagy része ezt nagyon sokszor átéli és átélte már amin te csak gondolkodsz....


Mire vársz, úgy őszintén mire? :)

2020. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lazán, nyugodtan, gondold át előtte mit szeretnél mondani, de ne ragaszkodj görcsösen az előre elgondolthoz, csak egy sémát gondolj ki. Aztán add át magadat az eseményeknek, persze figyelj, hogy mit szeretnél/nem szeretnél. Amit nem szeretnél, annak adj hangot, hogy NEM. Az adott pillanatnak örülj,éld át. Sikerülni fog:).
2020. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek mind tanulható dolgok azért.


Elsajátítani viszont nem egyszerű. Introvertáltként végképp, hiszen mindennek ellentmond, ami téged feltöltene energiával. Ez nem izgalmas, hanem nyűg, és nehéz.


Segítene belőni, ha pontosabban ismerném a személyiségedet. Mennyire vagy amúgy társasági?


De inkább abból indulok ki, hogy beszélgetést az esetek 95%-ában nem te kezdeményezel. Nyilván így nem alakult ki sosem jó beszélőkéd, nincs hozzá tapasztalatod.


Ebből következik az, hogy valószínűleg egy kicsapongóbb életmódot folytató pasi nem játszik nálad. Inkább evy átmeneti (ambivertált), vagy egy hasonló introvertált. Utóbbiaknál könnyű helyzetben vagy. Ők is totál bénák, főleg az első benyomás alkalmával. Szóval őket könnyebb lenyűgözni az érdeklődéseddel.

És esetleges kapcsolatban is a hozzád hasonló személyiségű a nyerő, vele tudsz legjobban kijönni, főleg hosszútávon. Az ellentétek konfliktust szülnek.


Szóval érdemes csak ismerkedésnek, barágkozásnak felfogni a dolgot. Fejezd ki érdeklődésedet,jussatok el a találkozóig. És majd az a randi dönt a vonzalomról.


Kezdetnek mindenképp. Nem lehetsz rögtön te az a nő, aki az ujja köré csavarja a férfiakat. Csak szép fokozatosan lehet fejlődni. Törekedj a minőségre, és erre a lassú előrehaladásra!

2020. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4 ezzel egy picit mellélőttél mert egyáltalan nem vagyok introvertált. Kifejezetten extrovertált/társasági ember vagyok egyébként. Szeretek beszélni, beszélgetni, azt gondolom hogy elég jók a kommunikációs készségeim itt nem is ezzel van problémám.

Két dolog: az egyik amit az életem egyéb területein is tapasztaltam és nem tudok rájönni hogy miért van, hogy sok esetben ha van valami problémám pl vagy csak valami amit szeretnék megtenni akkor mintha tudat alatt szándékosan keresném a kibúvókat, kifogasokat hogy ne tudjam megtenni/megoldani az adott dolgot. Mintha magamat szabotálnám, de nem tudatosan. És ez az életem sok területére kihat.

A másik: egyáltalán nincs bajom azzal ha beszélnem kell emberekkel, kezdeményezek beszélgetest stb. A problémám inkább hogy nem igazán tudom hogyan kéne flörtölni, hogyan kéne nőként jobban, nőiesebben (pl egy átlagos beszélgetés során) a férfi tudtára adni hogy tetszik nekem. Mint haver/barát tök jól kijövök mindenkivel, de ha arra kerülne a sor hogy ott az adott illető férfi aki pl. tetszik és tudom hogy valahogy tudatnom kéne vele (nyilvan nem arra gondolok hogy a szemébe mondom hogy egyenesen hogy bejössz) hogy tetszik/flörtölni/megpiszkálni az érdeklődését ,akkor ott nem tudom hogyan kéne tennem, hogyan kéne viselkednem.

2020. jan. 1. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ejjnye bejjnye drága lányom, anyukád még nem mondta, hogy kicsit lusta vagy?


Mintha csak kifogásokat keresnél, jajj nincs kedvem..jajj fáradt vagyok ehhez...jajj nem tudooom...waaaaa


Nincs mit flörtölgetni csak egy ostoba játék. 2 dolog érdekel valakit, hogy tetszel neki vagy sem. Ennyi. Ha már elkezdesz vele beszélgetni akkor annyi, hogy megkérdezed nem e folytatnátok ezt kettesben egy csendesebb helyen valamikor.


Ne bonyolítsd túl.

2020. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Értem.


Ez hasznos kiegészítő.

Gondoltam, hogy odabiggyesztek egy részt a végére, hogy „de ha nem ilyen vagy, hanem extrovertáltabb, akkor fogalmazd át így meg úgy... a mondandómat”

de aztán úgy voltam vele, hogy majd megírod mi van. Megírtad... 😃


Így kicsit másabb a szitu. De máris sokkal könnyebb helytzetben vagy. Inkább csak lépcsőket ugrottál előrébb. És a kisugárzáson és testbeszéden kell dolgozni.


Konkrét dolgokat ha kellene. Ne fogd hátra a hajadat! Ez sokat számít a nőiességhez.


Flört: kétértelmű, homályos, humoros utalások. Ezek mindig acnak egy alapot.

Illetve ezt testbeszéddel kell jelezni. Érdeklődést kimutatni. Sokszor ugye ezt úgy szokták bemutatni, hogy a nő csavargatja-simítgatja a haját. Nem tűnik nagy flörtnek, de ez jelzés a férfi felé, hogy tetszik a szitu.

És hát maga az érdeklődés egy olyan dolog, ami nem flört, de felkelti a figyelmet, és más.gondolkodásra késztet.



A probléma az, hogy ha valakinek nem jössz be, akkor nem igazán fogod tudni flörttel lenyűgözni. Magaddal le tudod, és ezt lehet flörttel sürgetni, de ez puszta barátkozós ismerkedésnél is így van.

Szóval akinek bejössz,megismer, annak tetszeni fogsz, aki ek nem jössz be, az meg csak barátkozni akar úgyis.


Szóval inkább arra érdemes koncentrálni, hogy önmagad legyél, és azt mások számára szimpatikusabban-vonzóbban tudd előadni!


Asszem írtam itt a két jó könyvet-írót. Ennyi elég. Mindenre. Még egy antiszoc intrónak is. Neked meg pláne!

2020. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!