Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nektek is az az érzésetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is az az érzésetek, mintha a társkeresés a bevásárláshoz vált volna hasonlatossá?

Figyelt kérdés

Legyen legalább 190/180/170 centi magas


Legyen legfeljebb 50/60/70/80 kg


Legyen szőke/barna, hosszú/rövid, göndör/egyenes hajú, kék/zöld/barna szemű


Szeresse a cicákat/kutyákat/biciklit/autókat/pörköltet/ hegymászást stb.


Legyen x végzettsége, beszéljen y nyelven


Legyen ilyen és olyan zenei ízlése, ezt és ezt a filmet/műsort szeresse


Főként az itteni kérdésekből, valamint a tinderből kiindulva. Oké értem, hogy mindenki hasonlót szeretne, akivel van közös téma, a jövőben össze tudja egyeztetni az életét. A koncepció világos, a megvalósítás mégis olyan személytelenné válik, mintha egy bevásárlólista tételeit keresgélnénk a boltban. Nézegetjük a cukortartalmat, a lejárati időt, az akciókat stb. Számolunk, mennyit tudunk nyújtani ezekért a termékekért. Megéri e, van e olyan hasznos, vagy keressünk olcsóbbat.


Csinos és kedves is? Nem jó, a hűség tuti kimaradt a csomagból!

Jóképű és ő is szereti a kutyákat? Hagyjuk, az exe biztos szebb volt!

Lusta és igénytelen? Ha cserébe visszaveszek a kedvességből, akkor pont egálban leszünk!

Olyan édes, ajándékokkal halmoz és minden este felhív. De várjunk csak! Nem ugyanazt a sorozatot szeretjük. Ezzel nem tudnék együtt élni!

Nagyon szép arca van és mindenben passzol az érdeklődésünk. Kár, hogy 4 kg-val meghaladja a keretet, így nem mutathatom be a barátaimnak!


Így sakkozgatunk tovább, amíg olyat nem találunk, akivel a piaci paramétereink nagyjából egy nagyságrendbe nem kerülnek. Aztán próbálunk jó vásárt csinálni, de közben persze nyitva a szemünk, hátha van, akivel jobbat is lehetne.


Esélyt sem adunk magunknak, hogy megismerjünk egy embert úgy, ahogy van. Helyette a saját kis algoritmusunkkal vagyunk elfoglalva, ami számokban és szokásokban keresi nekünk a nagy őt szorgosan, miközben elsiklik minden felett, ami képes lehet összekötni két embert. Most, a nagy számok törvényének korában az a program, hogy minél több termék fusson át a szalagon, mi pedig minőségellenőrként vizsgálgatjuk őket, elvégezzük az értékbecslést, kockázatelemzést, majd döntünk a marketing és a stratégia felől.


A fentiek nincsenek kihegyezve semmilyen nemre, korosztályra, iskolázottságra, nemzetiségi, vagy társadalmi csoportra, szubkultúrára.

Pusztán leírtam a gondolataim és érdekelnek a tieitek.

Bárki írja, hogy ő nem ilyen és ismerősei sem, elhiszem neki, de ettől még biztos van véleménye a jelenségről.


2020. febr. 6. 09:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Ez mindig is igy volt csak régen "engedélyt kellett kérni az eladótól h megvehesd a terméket", ma már elég betenni a kosárba és ha nem ugrik ki akk hazaviheted.
2020. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként miért baj az ha az ember olyat keres aki neki tetszik? Nemkell ám elhinni h örülj annak "ami jut", ez a tipikus szegény mentalitás. Nem érem be ezzel, számomra megvan az ideál, ha neki én is az vagyok, meg is vagyunk egy egészséges kapcsolatban.
2020. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
25%

"Oké értem, hogy mindenki hasonlót szeretne, akivel van közös téma, a jövőben össze tudja egyeztetni az életét."


Ez nem igaz. Itt mindenki olyat akar ami fényévekkel jobb, mint amit megérdemel, és inkább hisztizik, mintsem leszálljon a magas lóról. Vagyis leszáll majd, de ahhoz idő kell, még megrusnyul... Azt akkor még az se lesz, ami eddig volt (vagy lehetett volna).

2020. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%
Tessék, előttem lévő gyönyörűen le is írta. Majd ha jön a számára megfelelő ideál (10/10), ő nem adja le. Milyen nemű? Nő. Tehát igazam van :)
2020. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kettes, érdekel a véleményed. Tehát van egy megszabott ideálod. Aki ettől eltér, azzal nem kezdenél. Ez érthető, igényes vagy.

Tegyük fel, hogy te is az vagy neki, nem kell kompromisszumot kötnöd.

De mi van, ha idő közben kiderül, hogy mégsem pont olyan ember, amilyennek te fejben előre megtervezted? Mert lássuk be, bármilyen jó emberismerő vagy, nem láthatsz mindent az első pillanatban. Ha pedig kezdetben 100/100 az egyezés, akkor is megváltozhat később.

Elhagyod? Ultimátumot adsz neki, hogy olyan lesz, amilyennek te akarod, vagy elhagyod? Megpróbálod te megváltoztatni?

Tiszteletben tartom az igényeid, de nem eshet meg, hogy a szeretet felülírja azokat?

2020. febr. 6. 09:30
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Ez millió ismeretlenes egyenlet, nem fogok tudni választ adni rá.

Nem egy teljesen konkrét ideálom van, rugalmas ez a kép. Főleg az számit h h érzem magam mellette, mit tesz értem, hova fejlődünk együtt, mit alkotunk együtt stb.

A külső abszolut másodlagos, ugyis a belső értékei miatt tetszik meg igazán, most nyilván nem akarom hazaguritani és műanyaggal sem akarok játszani.

2020. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos totál katasztrófa már a társkeresés, ennyi erővel fel lehetne tölteni szakmai életrajzokat, orvosi vizsgálatokat meg bankszámlakivonatokat, ha már a jövőbeni házastársakat ilyen számok közé szorítják. Vicc az egész
2020. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom társkereséssel évek óta. 32F
2020. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
7-es nekem is pont ez az érzésem. A randik is inkább állásinterjúként funkcionálnak, amiben a jelöltek egymás alkalmasságát vizsgálják, majd mennek a következőre és ha nincs jobb, akkor sikeres a jelentkezés.
2020. febr. 6. 09:41
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy ha mindenkinek esélyt adogattam volna, akkor még mindig keresgélnék vagy valami szar helyzetben lennék. Ez nem így működik. Az embernek legyen elképzelése arról, akit akar. És ha talál hasonlót, aki ha nem is felel meg minden ponton, de nagyban egyezik az elképzeléseivel úgyis őt választja. De legyenek szabályok, legyenek elvárások, mert nem ismerkedhetünk meg emberek millióival, ha kapcsolatban szeretnénk élni, csak arra a pár emberre érdemes időt szánni, aki a legközelebb áll ahhoz, amit mi várunk szerintem...


Az álláshirdetések is általában olyanok, hogy van megadva 6 technológia és 4 másik ismeretkör, ami lefed kapásból két pozit, de ha csak 4 technológiát ismersz és a 4-ből 2 dologban otthonosan mozogsz, már van esélyed, amennyiben olyan vagy emberileg. Legalábbis engem mindig felvettek az ilyen helyekre úgy, hogy csak felére voltam képes annak, amit kértek, de pont a hangsúlyos felére. Nyilván nem fog sem egy cég, sem egy másik ember arra elbszni erőforrásokat, hogy az utolsó érettségis szar Pistikét is interjúztassa 5 körön keresztül, ahogy nem fog egy ember sem olyannal randizni és eltölteni 2-3-4 órát kényszerbeszélgetve, akiről csak az jut eszébe, hogy az idejét vesztegeti és nem tetszik neki a másik. De ha lát valakiben fantáziát, aki képes hozni azt a minőséget, amit vár, annak ellenére, hogy nem felel meg teljesen azoknak a paramétereknek, biztos vagyok benne, hogy ha nem is lesz elájulva az illetőtől elsőre, ad neki esélyt. Pl gyakran a diploma a munkahelyen is egy "ne legyél cigó" szűrő, és tőlem sem kérték soha, hogy igazoljam a tanulmányaimat, mert tudtam, amit vártak és ez feltételezte azt a szintet, amit a fejekben a diploma garantál. A nők sem járnak mérőszalaggal és mérleggel randira és nem fognak szivatni, ha 180 centi helyett csak 178 vagy. De ha 150, akkor azért ne akarj egy 170 centis nő válláig érve vergődni, hogy az is szexi... Szóval van itt bőven rugalmasság, de kellenek elvek. Az emberrel több száz másik szívesen ismerkedne. Muszáj priorizálni, mert amíg azokkal vacakolsz, attól veszed el az időt, akit eleve kiszemeltél.

2020. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!