Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Későn lett első kapcsolatom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Későn lett első kapcsolatom, az alatt soha nem éreztem féltékenységet. Félek, hogy a második kapcsolatomban már féltékeny és gyanakvó leszek. Nálatok hasonló?

Figyelt kérdés

Pár év híján harminc éves voltam, amikor életemben elkezdődött az első igazi kapcsolatom. Öt évig voltunk együtt, egy nagyon szép, 10/10-es lány lett az első párom.


Mivel egyáltalán nem voltak rossz élményeim korábban szakításról, megcsalásról, stb., számomra teljesen ismeretlen dolog volt a féltékenység. Ha lehet mondani, már-már sértő lehetett a másiknak, hogy mennyire nem voltam féltékeny.


Mivel szép lányról volt szó, sokan csapták neki a szelet.

Az exem csak fiúkkal tudott barátkozni, lány barátai egyáltalán nem voltak. Engem még az sem zavart, ha olyan sráccal is találkozott, aki korábban próbálkozott nála.

Volt arra példa, hogy teljes nyugalommal elengedtem színházba, kiállításra, sétálni olyan férfival, aki már gyanús volt, hogy nem barátkozik, hanem férfiként közelíti meg. De én ekkor sem voltam féltékeny.


Négy év után elhidegültünk egymástól, majd megcsalt engem egy kollégájával, ekkor pár hónap közös párterápiás kísérlet után inkább kidobtam a lányt.


A szakítás óta eltelt több, mint egy év, éppen új lányokkal randizom. Viszont elgondolkodtat, hogy ha kialakul egy második kapcsolatom, akkor megmaradok vajon ilyen nem féltékenykedő, nyugodt embernek?

Vagy éppen a rossz tapasztalat miatt valami őrjöngő állat leszek?


Ti tapasztaltatok hasonlót?


2020. febr. 15. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szintem nem leszel, legfeljebb kevésbé naív és kicsit óvatosabb.
2020. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A féltékenységet önértékelési zavar okozza. Ha eddig nem volt ez jellemző rád, később sem lesz.
2020. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én korábbi kapcsolataimban nem az alapján voltam féltékeny-nem féltékeny, hogy az előző tapasztalataim mennyire voltak negatívak vagy pozitívak, hanem hogy mennyire tudtam megbízni az aktuális páromban. Volt, akinél féltékeny házisárkány voltam, eleve pocsék volt a kapcsolatunk, nem azt mondom, de az még nem lett volna ok a féltékenységre. Mégis volt valami benne, ami miatt nem igazán éreztem magam biztonságban vele, és utólag kiderült, hogy bizony nem volt alaptalan a megérzésem. A férjemmel nincs ilyen, első pillanattól kezdve nyugodtan állok hozzá, nyilván nem is csinálna olyasmit, amitől féltékeny lehetnék, de meg ha valamiért kettesben menne el egy lány ismerősével mondjuk színházba vagy valami, akkor sem lenne belőle probléma, mert tudom, hogy sosem csalna meg.

A te exed is megbízható és hűséges volt, egészen addig az ominózus esetig a kollégával, és addig nyugodt is voltál. Szerintem ezt a jó szokásod nem fogod elveszíteni csak azért, mert volt egy ilyen rossz tapasztalatod, nyilván ha van annyi káposztalé a fejedben, hogy felfogd, nem minden ember ugyanolyan és nem mindenki viselkedik hasonló szituációban ugyanúgy, akkor nem fogod az exed hibáit kivetíteni egy új, ártatlan párjelöltre.

2020. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!