Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért zavarta 4 év korkülönbsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarta 4 év korkülönbség az én javamra? Más férfiakat is zavar ez?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem valakivel. Napok óta jól elvoltunk. Már becézett is, írta, hogy nagyon tetszem neki. Még ma is írta. Erre most feltette a kérdést, hogy milyen kapcsolatot keresek. Írtam, hogy komolyat. Erre jött a válasz, hogy ő komoly kapcsolatot nála fiatalabbal tud csak elképzelni. Én 37 vahyok, Ő 33.De az elejétől tudta mennyi idős vagyok, mégis keresett és ma is elmondta még, hogy mennyire tetszek neki erre 2 órával később ezt írta és elbúcsúzott. Mi a fene történt? Szóval nem értem. Nem hiszem, hogy egy kapcsolat ezen múlik és ez nem egy nagy eget verő korkülönbség sztm.Most tényleg ennyire zavaró, ha a nő 4 évvel idősebb?

2020. ápr. 5. 01:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"biológiailag jobb húzás huszonévest választani.



Persze, persze, ez milyen szomorú. De ez van."


Tessék itt van, szerinte egy emberek a kora az egyetlen jellemző, ami alapján eldől hogy mikor mennyit szülhet/nemzhet. Hogy örül már:DD és hogy bele akarja magyarázni másba hogy legyen szomorú. Lehetőleg a nők legyenek mindig szomorúbbak, ez alapszabály az ilyeneknek. Ilyenek ezek. Nulla energiát érdemelnek.

2020. ápr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
12-es, attól hogy leadtál az igényeidből és összefeküdtél egy számodra nem vonzó de huszonéves nővel aki ebből a korosztályból egyáltalán szóba állt veled, és 15 év próbálkozás után végre megszületett az első gyereketek nagy nehezen, attól még mások 30-40 felett is jobb állapotban vannak, és pár hónap után sikerül nekik. Ugyanis a kor csak egy tényező. Bár elhiszem hogy amilyen pasi te lehetsz, nehezen ejtesz teherbe egy nőt...
2020. ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

20-as!


"Ezt meg lehet fordítani:


És ha ez a 33 éves nő még 2 vagy 3 gyerekre vágyik, akkor elítélni nem lehet azért, ha komoly kapcsolatot nem 37 éves férfivel képzel el. Egy dolog vágyni valakire, mint férfire és másik dolog családalapításra is gondolni vele."


Igen, ebben igazad van. Én nem is ítélem el, ha valaki pár évvel fiatalabb férfival van. Bár azért azt hozzá kell tenni, hogy a biológiai kockázat a nőnél van jobbára ahogy idősödik. 37 éves férfi, vagy ettől idősebb férfi még simán teherbe tud ejteni egy nőt minden gond nélkül, ellenben a nőknél 35 éves kor felett egyre több kockázat lehetősége áll fenn.


Jelen esetben a konkrét példa 33 éves férfi és 37 éves nő esetében van. A tény az, hogy ha komolyra összejönnek, a kérdező 39-40 éves lesz mire legkorábban megszületik az 1. közös gyerekük. Én sem vállalnék be ennyi idős nővel gyereket (már csak a kora miatt sem, meg nem is elégednék meg 1 gyerekkel, mert többet szeretnék 1-nél) és ezért bárki elítélhet, akkor is ez a véleményem.


4 év korkülönbség nem sok. Pl 25 évesen 29 évessel családot alapítani még mindig ésszerűbb, mint 33 évesnek 37 évessel (pláne, ha nem csak 1 gyereket szeretne a fiatalabb fél, hanem 2-t vagy 3-at).


És nem rosszból mondom ezt. A férfit akiről írt a kérdező, nem hinném, hogy el kellene ítélni. Ha behülyíti a kérdezőt, hogy így úgy komolyat akar tőle, aztán dobja, akkor igen, el lehet ítélni. De itt arról van szó, hogy közeledett a kérdezőhöz, egy szóval nem mondta neki, hogy vele akarja leélni az életét. Amikor kiderült a kérdező komoly kapcsolatot akar, akkor megmondta neki, hogy ő nem tud vele komoly kapcsolatot elképzelni, mert azt fiatalabbal szeretne. Akkor miért volt inkorrekt a férfi sokak szerint?

2020. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Azért "inkorrekt" (inkább felszínes hülye), mert kor alapján választ, pedig nagy egyéni különbségek vannak.

Nekem pl jó lett volna nálam 15 évvel idősebb, vagy 15 évvel fiatalabb férfi is ha ő a nagy Ő (ok a pluszmínusz 5 év jobban hangzik azért, de nem érdekel az évszám igazából). Úgy adódott hogy a párom 2 évvel fiatalabb nálam, de nem a kor volt az elsődleges, és egyénileg változik ki meddig termékeny vagy nemzőképes, van olyan nő aki mondjuk 20 évesen nem, mert beteg vagy túlhajszolt, aztán jobb állapotba kerül és 30-40-től termékeny. Soha nem jöttem volna össze olyannal akinek a férfi idősebb legyen "elvei vannak". Egyszerű ostobaságnak tartom, hogy meg se ismeri a másikat, hanem a kor alapján azt hiszi mindent tud.

2020. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
21: én nő vagyok, én írtam azt. Nem azt mondtam, hogy a kor határozza meg, hogy mennyit szülhet valaki, hanem hogy biológiailag, előnyösebb fiatalabb, huszonéves párt választani szüléshez. Természetesen nem ez az egyetlen egy szempont a párválasztásnál, és sokak nem fognak ezért eldobni valakit, ha amúgy nagyon jó nekik. De feltételezem, a kérdésben szereplő férfinak ez is egy szempont, vagy az, hogy hosszabb távon élvezheti egy fiatalabb nő ruganyos bőrét, de lehetnek ott más dolgok is, és nem mondott el mindent, nem írt kisesszét. Ez az ő döntése, ettől még nem mondtam, hogy a kérdező rossz nő lenne, nem fiatalos, nem szép, vagy rosszabbul tartja magát, mint egy átlag huszas, vagy legyen szomorú. Nem kell minden férfinak úgy döntenie, ahogy a felvetett férfi teszi.
2020. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24-es!


"Azért "inkorrekt" (inkább felszínes hülye), mert kor alapján választ, pedig nagy egyéni különbségek vannak."


1. 39-40 évesen akkor is több a kockázat a gyerekszülésnél, mint mondjuk 25-30 évesen. Azért ez csak lehessen már nyomós érv, hogy ha egy 33 éves férfi nem 4 évvel idősebb nővel akar családot alapítani.


2. Ha valaki tőle fiatalabbal akar családot, az az ő dolga, nem? Joga van hozzá akkor is, ha ezért felszínesnek tartják.


3. Nem tudjuk, de ha ez a férfi mondjuk 3 gyereket szeretne, szerinted a 37 éves kérdező fog neki 3 gyereket szülni? Biztos, hogy nem. Akkor meg minek hülyítse szerencsétlen kérdezőt? Az első gyerekük mire megszületne, a kérdező 39-40 éves lenne. A 3.-at hány évesen szülné meg? 45 évesen?


"Egyszerű ostobaságnak tartom, hogy meg se ismeri a másikat, hanem a kor alapján azt hiszi mindent tud."


Miért kelljen megismernie, ha már van egy olyan dolog ami miatt kizáró neki hosszútávra?


Válaszolj erre a kérdésemre: Ha téged leszólítanak az utcán férfiak, elmész mindegyikkel randizni csak azért, hogy megismerd őket és ne legyél felszínes? Nehezen hiszem el. Biztos vagyok benne, hogy nem adsz mindenkinek esélyt aki leszólít.


"Nekem pl jó lett volna nálam 15 évvel idősebb, vagy 15 évvel fiatalabb férfi is ha ő a nagy Ő (ok a pluszmínusz 5 év jobban hangzik azért, de nem érdekel az évszám igazából)."


Ha az évszám nem érdekel, miért hangzik jobban az 5 év, mint a 15? Végülis akkor az is felszínes a te olvasatodban, aki mondjuk nem jön össze egy 30 évvel idősebbel csak a korkülönbség miatt, pedig amúgy jól kijönnek, nem??


Ha így nézzük, akkor nincs is nem felszínes ember, hisz mindenkinek van egy szempontja ami alapján kiválasztja a párját akivel egy életen át akar lenni.


Jaah és még egy gondolat a végére:


Ha a férfi átveri a nőt az a baj, ha korrekten a nő elé áll, hogy nem akar tőle kapcsolatot, akkor az is baj, mert, hogy merészeli. Aztán meg ki van kiáltva felszínesnek. Ha a kérdezőt behülyítette volna a férfi, hogy komolyat akar tőle, azért lenne szidva. De így is el van ítélve, hogy őszintén elmondta nem szeretne komoly kapcsolatot a kérdezőtől. Ez olyan bármit csinál, sehogy sem jó esete.

2020. ápr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

De amúgy nem teljesen mindegy, hogy ezt az egyetlen egy pasit miért zavarta a kérdező kora? Őt zavarta, mást meg nem zavar. Tökmindegy, hogy gyerekvállalás, feszes bőr, vagy csak simán felszínes elképzelések miatt. Engem nőként zavarna, ha a pasi lenne fiatalabb, más nőt meg nem zavar. Engem is lehet megkövezni, de párkeresésnél mindenki olyan kritériumokat állít, amiket akar, meg se kell indokolnia.


Ennek ellenére továbbra is az az érzésem, hogy a kérdésben szereplő férfi inkább csak kifogásként hozta fel a kérdező korát, valójában ő csak egy kósza kalandra vágyott, vagy könnyed kapcsolatra, de semmiképpen sem ugyanarra, mint a kérdező. Pontosan azért gondolom ezt így, mert az ismerkedés kezdetétől fogva tudta, hány éves, ha tényleg zavarta volna a kora, bele se kezd az egészbe. És ebből a szempontból meg tök jó fej volt, hogy nem húzza a kérdező idejét, hanem kitalál valami hülyeséget, és inkább lelép, minthogy most még hónapokig összejárogassanak, aztán lelépjen, merthogy neki ennyi elég is volt, köszöni szépen.

2020. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!