Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is irtózik a direkt társkereséstől? Normális ez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy egyre inkább hidegen hagy az a direkt társkeresési forma, mikor eleve azzal a szándékkal kezdek ismerkedni, hogy "oké, ezzel a csajjal össze kéne jönni". Vagy az, hogy regisztrálok egy társkeresőre, és kvázi feladatként tekintek arra, hogy ismerkedni, hódítani kell, lefutni a kötelező köröket. Az egymás után sorjázó kérdések, "hol laksz, mi a melód, kit keresel?" stb. olyanok, mint egy teszt, ahol tudod, hogy mit kell mondani, hogy jó pontokat szerezz. A másik fél meg pipálgatja, hogy "oké, ebben megfelel, ez a paraméter lehetne jobb is, na mindegy..."


Ehelyett sokkal könnyebben megy az ismerkedés, ha nem társkeresési célzattal vágok bele, hanem szimplán emberként tekintek a másik félre, akivel mondjuk van valami közös hobbink, témánk, el tudunk beszélgetni, és nem a párkeresés íratlan szabályait (vagy kamuit) kell alkalmaznunk, és a vonzalom szinte magától alakul ki.



2020. máj. 21. 10:21
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Halkan megjegyzem, hogy amúgy ez lenne a normális. Nekem mindig unszimpatikus volt az, hogy kell egy társ, szerintem tartósabb kapcsolat adódik abból, hogy nekem XY kell, mert szimpatikus, és sok bennünk a közös, és milyen aranyosan összesodort minket a "sors"

Tehát nekem nem valaki kell, és muszáj összejöjjek valakivel, hanem nekem XY kell és vele szeretnék lenni :)

2020. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, ez a társkeresősdi kicsit gombhoz a kabátot esete.
2020. máj. 21. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Amikor társkeresőzöl, nem lehet úgy felfogni hogy elmegyünk moziba, sétálni, kajálni egyet és jól érzitek magatokat?


Nem kell mindig úgy gondolni erre mintha damoklész kardja lenne a fejed felett és idegeskedni miatta.

2020. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak magamat olvasnám, pont így látom én is. Harmincas vagyok, soha életemben nem ismerkedtem direkt pérkeresési céllal és nem is fogok soha. Nem értettem, nem értem és nem is fogom megérteni, hogy ebben mi a jó.
2020. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 18 vagyok, és én se nyúlnék szerintem soha társkeresőhöz (legfeljebb nagyon szorult helyzetben). Mondjuk én lány vagyok, így talán alapból több a lehetőségem (a fiú ismerőseim állítása szerint). De például itt gyakorin voltak már jó beszélgetéseim, és itt nem érzem a kényszert, hogy össze kell jönni bárkivel is, csak barátkozom :)

Úgyhogy teljesen megértem mit mondasz :)

2020. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt érzem én is. De hol van több esély megfelelő emberrel találkozni? Utcán, munkahelyen, nem valószínű, hogy olyanba botlasz, akivel kölcsönösen bejöttök egymásnak. Nehéz ügy ez.
2020. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, csak egy gond van, lehet: ha nem nagyon maradt más lehetőséged. Ha nincs olyan közeg, ahol spontán, fokozatosan alakulhatna valami. Ez sokunkra igaz. Ilyenkor mit tudsz csinálni...? Nem jó időtlen időkig egyedül sem, legalábbis nekem már nagyon elegem van belőle. De tény, hogy még így sem tudom rávenni magam pl. a netes társkeresőkre való regisztrációra, mert erősebb az ellenérzés, vagyis erre valóban az irtózás a megfelelő kifejezés. Nem tudom, talán ha eltelik még egyszer 6 év egyedül, akkor már leszek annyira sz.rul, hogy magamra erőszakoljam ezt.
2020. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van teljesen nincs benne a spontán érzés. De mi lenne a megoldás? Egy más fajta társkereső?
2020. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is lenne a normális, "ha nem társkeresési célzattal vágok bele, hanem szimplán emberként tekintek a másik félre". Csak így érdemes ismerkedni, aztán meglátjátok, mit hoz a jövő.
2020. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!