Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ítélik el azokat, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat, akik nem akarják megjavítani a kapcsolatukat, hanem újat keresnek?

Figyelt kérdés

Mostanában ez a szavajárása az embereknek, hogy divat lett a régit eldobni egy újért, és ezt negativumként állítják be.


Én azt mondom, hogy ebben semmi baj nincs. Nem tűröm el az aktuális párom hibáit, viszont nem is fogok azzal vesződni, hogy megváltoztassam, sem pedig azzal, hogy segítsek neki. Modern felfogású ember vagyok, és azt gondolom, hogy ha egy nő nem készült fel arra, miként kell viselkedni a pasijával, akkor nem fogok pszichológust játszani hanem kiadom az útját. Nagyon könnyen el tudom engedni a nőket, mert fel lehet szedni új csajokat - ez a filozófiám.


Ellenkező esetben én sem várom el, hogy olyan dolgokat elnézzen nekem a csaj, ami nem tetszik neki. Tiszteletben tartom, ha szakítani akar velem, és sok boldogságot kívánok neki az új fickóval.


Tehát, én abszolút szakítás párti vagyok. Nem értem, mi a baj ezzel.


2020. jún. 6. 23:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Mert ezek szerint minden, amiért jó volt vele együtt, amibe munkát fektettetek, amiből erőt merítettetek, ami örömöt, boldogságot jelentett, az neked az égvilágon semmit nem jelentett (bár ilyen hozzáállással nem hiszem, hogy túl sok közöset fel lehet építeni). Amúgy ezzel nincs baj, csak ne titkold a másik előtt, hogy bármelyik percben kiadhatod az útját. Meg hát a párkapcsolat szó a legtöbbek szerint erős túlzás lesz rá, abban ugyanis (a szó elterjedt értelmében) elkerülhetetlen bizonyos fokú elköteleződés.
2020. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Abban egyetértek, hogy egyesek olyan kapcsolatokra is ráhúzzák a "mi ezt régen megjavítottuk" sablont, amiről a vak is látja, hogy javíthatatlan. Az agyam eldobom, milyen házasságokat próbáltak működtetni régen, hány évtizedet végigszenvedtek alkoholisták mellett, stb.

(1-es voltam)

2020. jún. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Milyennek kellene lenni a hozzáállásomnak?


Legyek tipikus pasi, aki akkor is ragaszkodik a kapcsolathoz, amikor látja már az elején, hogy az egész egy fos? Meg amikor a csaj kidob, akkor keressem fel, és legyek az a srác, akit kibeszélnek, hogy "ahj, az exem már megint rám írt?"


Persze, hogy nem jelentett semmit. Nem a feleségemről, meg a gyerekeim anyjáról van szó, hanem egy nőről, akit a buszmegállóban, vagy egy ejszakai szórakozóhelyen szedtem fel. Hogy a faxba jelentene nekem bármit is?

2020. jún. 7. 00:30
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem baj, majd kinövöd. Ha találsz olyan nőt akibe szerelmes leszel, majd fogsz kompromisszumot kötni. Ezzel a mentalitással úgy sem lesz soha feleséged.
2020. jún. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Hú, mit fogsz itt kapni férfiként... Bezzeg ha nő lennél és az a szemét soviniszta disznó egyszer is nem mosna el egy kiskanalat maga után akkor itt egy emberként éljeneznének, hogy végre egy karakán csaj.


Egyébként én a kettő között vagyok, mert ahány kapcsolat, annyi megoldás. Van, amikor összejön az introvertált srác az introvertált lánnyal és nem veszik jól egymás jelzéseit, de kommunikálni egyik sem akar a másikkal és annyi frusztrációt gyűjtenek magukba, hogy végül már tényleg menthetetlenné válik a kapcsolat. Sokszor olyan apróságokon, amik legtöbbször egyik fél számára sem jelentenek különösebb terhet.


Máskor meg éveken át vagy a férfi van lelki terrorban tartva egy nő által, aki minden pénzét feléli és elhordja minden szemétládának, vagy a nő van akár lelkileg, akár fizikailag bántalmazva a férfi által és még a saját közeli rokonok, ismerősök sem tudnak segíteni egyiken sem, mert úgy ragaszkodnak egymáshoz, mint két mágnes. És nem szex vagy szerelem miatt, hanem kapcsolatfüggés, megszokás és rettegés, hogy ki kell lépni a komfortzónából.

2020. jún. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
#5 Te miről beszélsz, a való életben tökre nem ez jellemző, sőt sokkal inkább a nők ragaszkodnak egy agresszív állathoz, csak mert szeretik/gyerekei apja/végre valaki, aki hajlandó volt elvenni őket. Na meg hány olyat ismersz, hogy a nő lecserélte a férjét egy húsz évvel fiatalabbra?
2020. jún. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
#3 Nem tetted világossá, hogy pár hetes járogatásokról beszélsz. Ezt "a javítsuk meg", "régit eldobni az újért", meg a többi hasonló sémát minimum több éves kapcsolatoknál szokták emlegetni.
2020. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nos, én úgy gondolom, hogy a nők ha tehetik, lecserélik a férjüket egy fiatalabbra, persze idősebb korában ez nem szokás. Azért nem, 15-20 évet egy bizonytalanért feladni nem észszerű. Viszont éppen ezért, ezek az idősebb nők tarthatnak fiatalabb szeretőt.


Nekem egyébként (egyszer) lehet feleségem, bár azt kétlem, hogy annyira megőrülnék majd érte. Viszont a házasságnak vannak előnyei, amit ki szeretnék majd próbálni. De csak óvatosan... Akár ő is tarthat majd szeretőt mellettem, titokban, az meg

ciki lenne rám nézve. 😃

2020. jún. 7. 00:54
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

#6: Nem a házasságról, közös gyerekről beszélek, ilyen kapcsolatból mindkét fél nehezen tud kilépni. A fiatalok kapcsolatáról beszélek, amikor mindkettő a szülőknél vagy saját albérletben vagy koleszban lakik esetleg közös albérlet és ott hagyja a csaj faképnél a srácot egyik pillanatról a másikra.


Házasságban egyébként a nő van kényelmesebb helyzetben, mert míg a férfi meggebed, hogy találjon szeretőt magának, mert 40 fölött amúgy sem kapós, pláne ha még házas is és sokszor marad a prostituált, addig egy nő bármikor tud magának szexpartnert találni házasság mellé. Így ostoba lenne kilépni a megromlott kapcsolatból, egyik az egyik oldalon alszik, másik a másik oldalon és minél kevesebbet van otthon, annál kevesebb a veszekedés is.

2020. jún. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem addig nincs bajom az ilyen hozzáállással, amíg nincs konkrét elköteleződés, tehát közös lakás, házasság, gyerek. Különösen ha gyerek van, akkor viszont már igenis elítélem ezt a fajta viselkedést, hiszen önös érdekből megfosztja a gyerekét attól a lehetőségtől és jogtól, hogy teljes családban nőjön fel. Azt gondolom, ha valaki gyereket vállal, akkor már nem csak saját maga számít, sőt. Felelősen kell ezt átgondolni. Persze, van olyan példa is, hogy már tényleg menthetetlen a kapcsolat, ilyenkor nyilván nem jó együtt maradni, de ha csak valami apróság miatt romlik meg, ami javítható, csak a felek nem akarnak bele energiát fektetni, akkor teljesen felesleges volt eleve megfogadni hogy jóban rosszban...
2020. jún. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!