Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk, ti szeretnétek magatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, ti szeretnétek magatok mellé egy "független, erős" nőt?

Figyelt kérdés

Engem hagyományos értékrend szerint neveltek nővé, és soha nem éreztem, hogy valami nincs velem rendben vagy boldogtalan lennék. Szeretem a páromat, nem kacsintgatok másfelé, ha egyszer össze fogunk házasodni, vele egy életre tervezek. Vannak, lesznek is jelentkezők, de mindig tudtam nemet mondani, és nem érzem így 25 évesen sem azt, hogy még gyorsan 30 előtt "ki kellene élnem" magam. A konyhára sem úgy gondolok, mint rabszolgaságom helyszínére :D, hanem mint eszköz, ami által örömet okozhat a páromnak.

A barátnőim közül a legtöbben szép, mai modern "trendi" nők, sok párkapcsolattal a hátuk mögött. Többen női egyenlőségpártiak, és abban is egyetértenek, hogy egy nőnek függetlennek és erősnek kell lennie. Kapcsolataikban emellett sorra lyukra futnak (ahogy a srácaik is, de ők mindig más lyukat akarnak). Én soha nem értettem még az egyéjszakás kalandokat sem, hogy miért kell egy nőnek öreggel, más etnikumúval, más nővel, gyakorlatilag mindenkivel kötelezően kipróbálnia a szexet vagy párkapcsaoltot.

Erősnek, függetlennek lenni akkor nem annyit jelent, mint boldogtalannak? Megtagadni a gyermekvállalás szépségét, karriert meg pénzt csinálni, közben időd sem marad a párodra és gyerekedre. Ha stresszes napod van, vezesd le a srácodon, sőt miközben őt hibáztatod mindenért, azért tőle várj el mindent. Ez mióta függetlenség? Mard el magad mellől, akire számíthatsz, mindezt a semmiért, mert elhitették velünk, hogy boldogság csak anyagi dolgokból meg szép helyekre való utazásból fakad. Ehhez pedig mi kell, hát pénz :).

A párok gyűlölik egymást (még ha kifelé az ellenkezőjét is mutatják), mert a természetes veszekedést is úgy értelmezik, hogy nem az igazit találták meg, mert akd a másiknak hibája (bezzeg nekik semmi), nem pedig a szőke herceg jött el értük lovon. Pedig az élet nagyrészt nem kellemes, de épp ezért lehet(ne) örülni a kevés örömöknek. Szerintem.



2020. jún. 8. 21:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem, én normális nőt szeretnék magam mellé.
2020. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésében az erős és független, az valami olyasmit jelent , hogy képes megállni a lábán egyedül is, képes feltalálni magát, vannak céljai és tesz is értük. ( A cél lehet bármi , nem csak és kizárólag a munka.)

Ez pedig nem zárja ki, hogy gondoskodó típus a párjával és a gyerekeivel.

2020. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Felfoghatnád azzal a hagyományos értékrend szerint nevelt picinyke agyacskáddal, hogy ami neked boldogságot okoz, az másnak simán lehet a legrosszabb rémálma, mert nem vagyunk egyformák. Erősnek és függetlennek lenni - na de valóban erősnek és függetlennek, nem a te pejoratív gyúnyolodásodnak megfelelő önámító, önismerethiányos, felszínes rétegnek amit a barátnőid képviselnek (mellesleg rólad is mindent elárul ám, hogy kikkel barátkozol) - annyit jelent, hogy az embernek van önismerete, tudatosan és legfőképpen önazonosan él. Emiatt nem megy bele olyan helyzetekbe, amit nem érez a magáénak, nem azt az életutat követi, amit mások szabnak meg neki, hanem ismeri magát és eszerint hoz döntéseket a saját életével kapcsolatban.

Neked boldogság a gyerekvállalás, meg a háziasszonykodás, ez tök jó, ha önazonos vagy és tényleg erre vágysz. Nincs ezzel az égvilágon semmi baj. De azzal sem, aki teljesen más életútra vágyik és akinek nem okoz boldogságot az, amit te képviselsz. 2020-at írunk, hogy nem jöttél még rá, hogy nem csak és kizárólag a te értékrended a helyes és a követendő?

2020. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

A baratnoid szimplan idiotak es / vagy szerencsetlenek, neked pedig, ha kapcsolatban elsz, pusztan szerencsed volt, ennyi. En sosem fozok szinte, legalabbis nem egyedul, egy heten 2-3x beszabadulunk a parommal egyutt a konyhaba es keszitunk valamit, fuggetlen vagyok es hatarozott, nem egyejszakaztam soha, de nem azert, mert gaz lenne, felolem barki csinalhatja, engem nem vonz. Nem nezek el semmi olyat a paromnak, es vannak elvarasaim vele szemben, es ha borzaszto napom van, akkor ja, hisztizek egy par percet, aztan le van tudva, de altalaban nem a paromon vezetem le, neki csak meg kell hallgatnia :DD Mind a ketten foglalkozunk a karrierunkkel, megis marad idonk egymasra. Es ja, penz kell sok mindenhez, de mi boldogok is vagyunk tole, hogy eppen elutazunk harom huzos honap utan egy hosszuhetvegere jol kipihenni magunkat es megunnepelni a sikereinket. Jobban esik a lazitas, ha van is konkretan mit kipihenni.

Nemtom, nekem tokeletes a kapcsolatom a maga modjan (nekunk az), en nem tudnek ilyen masnak alarendelodo tunderke lenni, es a parom sem ezt varja egy notol, akiben tarsat keres.

Tok mindegy, milyen tipusu no vagy, mindig lesznek olyan emberek, akik pont azt a tipust keresik.

2020. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki tényleg boldog és rendben van magával, akkor nem szorul arra, hogy mások egyetértését, bólogatását és dicséreteit koldulva fikázza azokat, akik másképp élik az életüket, mint ő.
2020. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Savlekotő ***** válasza:
85%

Független erős tanult. Nem kellett sose a tanulatlan,az olyan aki nélkülem légezni se tud bír önállóan,magát eltartani képtelen vagy lusta,rettegve várja a parancsokat tőlem mint ha ő nem dönthetne valamiben és nem lenne agya,és még a vallásos nőktől is írtóztam akik az ágyban fadarabok és nyűgnek érzik ami alap egy boldog párkapcsolatban,házasságban.. Ma kommunikálni nem tudnak a párok és a legtöbbje érdek lakhatási hézagtöltő,használják egymást,meg kell valaki hogy legyen hogy lássák mások. Az egyik elnyomja a másikat a másik félelemből megalkuszik. Meg a lényeg hogy jól mutassanak Instán,na ezért megy fatigra minden 2 kapcsolat házasság ma,mert felszínesek,nincs tartalom,nincs őszinte kommunikáció,egymásra figyelés tisztelet a másik felé hogy önálló lény és nem használati tárgy.

70F

2020. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

Amikor a csapból folyamatosan az folyik, hogy legyél önálló, valósítsd meg önmagad, legyél maga ura/úrnője, ne csodálkozzunk, hogy sokan ezt az utat választják. Az, hogy ez az egész a fogyasztói társadalom vívmánya és nem az emberek boldogsága, hanem a minél nagyobb költekezés a cél, meg ne zavarjon senkit...

Ugyanakkor a hagyományos családmodell már elavult. Amióta a nők ugyanannyit keresnek, mint a férfiak (sőt!), ahelyett, hogy otthon ülnének egész nap, már nem fér bele, hogy minden házi és ház körüli munkát ők végezzék. Egészséges egyensúlyt kell ebben találni, akkor lehet jó a kapcsolat.

A barátnőid akikről írtál, nem erős, független nők, hanem femináci propaganda áldozatai, buta libák. Fiatalok még, majd idővel megjön az eszük, 30 fölött valahol. Addig majd hangoztatják, hogy minden pasi szemét és csak egyet akarnak.


Az én értelmezésemben az a nő erős, független, aki megalapította a saját egzisztenciáját. Van stabil, jól fizető állása (így anyagilag nem szorul rám), van lakhatása (így fizikailag nincs kiszolgáltatva), vannak önálló céljai és hobbijai (így nem én körülöttem forog az élete).


35F

2020. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

4: szerintem pont olyan lehetsz, mint a barátnőim :) A jó párkapcsolat egyébként nem szerencse kérdése, de sokat elárul ez a mondatod, mert ezek szerint belül úgy érzed, hogy neked nem volt. Ha lesz gyereketek (már ha lesz), kíváncsi vagyok, mennyi időtök marad egymásra a pénzkeresés mellett.


3: a reakciódból tényleg az érződik, hogy kiegyensúlyozott vagy, aki nagy önismerettel bír :)) :P

2020. jún. 8. 21:40
 9/27 Savlekotő ***** válasza:
89%

Amúgy nem bántásból de pár év múlva térjünk vissza a kérdésedre,mert sajnos tömegével látni a nem éltem ki magam után 30 40 50 évesen bekattant családanyákat mikor rá ülnek a farok hintára,ugrálnak a diszkókban,mozaikból mozaikba dobálják a gyerekeiket, mert nem volt viszonyítási alapjuk fiatalon,egy pasi volt akit aztán unni kezdenek meg a családot is,nem volt életük,és veszettül pótolnának,ez a típus aki később a gyerekei életét élményeit utazásait is irigyli.

70F

2020. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, csak az a baj, hogy ők nem szeretnének maguk mellé engem :)
2020. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!