Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van ebből kiút? Nagyon elszúrtam.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ebből kiút? Nagyon elszúrtam.

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, megismertem egy remek srácot, tök jól alakult minden, aztán elkezdtem ragaszkodónak tűnni, és tökre elijesztettem a srácot. Annyira szégyellem magam, hogy így elszúrtam az esélyeimet, egyre csak csúsztam le a lejtőn, mert láthatta rajtam a kétségbeesést, hogy törekszem, hogy újra kedveljen, tökre elvesztettem a kisugárzásom, és határozottságom, ami az elején annyira vonzó volt bennem. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy én rontottam el a dolgokat, és szakított velem, mert nem szerelmes, én hülye még színt is vallottam, hogy én szerelmes vagyok. Előtte egy héten keresztül nem beszéltünk, mert félreértésünk volt és én kerestem meg, hogy beszéljük meg a dolgokat és így lett vége. Nem írok neki többet már, olyan béna voltam és úgy sajnálom, hogy elvesztettem. 3-4 hónapig tartott az egész.. Szerintetek lesz esély arra, hogy ő megkeres? Tudom nekem is kell az idő, hogy megváltozzak és újra magabiztos legyek, már dolgozom magamon, de vajon van esély arra, hogy később 1 hónap múlva megkeres és újra kialakulhat valami és később újra nőként nézzen rám? Természetesen dolgozom magamon, és soha többet nem fogom magam ilyen bizonytalannak mutatni, annyira kiábrándító voltam jajj :S

2020. jún. 16. 00:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerelmes voltál, kapcsolatot akartál (gondolom). Ő nem volt szerelmes, nem akart kapcsolatot. Akkor most mit akarsz tőle pontosan, mert szeretni nem fog, meg kapcsolatot sem akar. Nem elcseszted, hanem nem azt akarta, amit te akartál.
2020. jún. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mostmár tisztában vagyok vele, hogy nem így alakult volna, ha hagytam volna, hogy alakuljanak a dolgok és ne menjek elébe, mert megijedt ettől az egésztől. Utólag már csak szerettem volna jól érezni magam és még több időnek kellett volna eltelni, csak nem voltam biztos magamban és gondolom ez átjött a kisugárzásomból.
2020. jún. 16. 00:30
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen van "kiút" ebből a felfokozott, negatív érzelmi állapotból, és ki is fejtem, hogy mi az.:)


Minden emberi kapcsolat, legyen bármilyen is a minősége, "tükör".Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy az emberi kapcsolódásainkban megélt viselkedéseink, és az ezekre kapott reflexiók, reakciók megmutatják, hogy milyen emberek vagyunk, milyen fejlődéslélektani elakadásaink vannak, mennyire tudunk harmonikusan működni, és ezekből logikusan következik, hogy megmutatják miben érdemes fejlődnünk egy jobb életminőség elérése céljából, ahol az emberi kapcsolataink egyensúlyban működnek.


Ezen szemléletmód egyik fontos, lényegi eleme, hogy megértsünk valamit:


A személyiség egy folyamat eredménye.


Ilyen formán tiszta és világos, hogy fejleszthető.Ha folyamatokban gondolkodunk, akkor érdemes önelemzésbe kezdve visszafejteni az életünkre negatív hatást gyakorló öntudatlan viselkedéseink lehetséges okait, hogy önmagunkat új impulzusokkal ellátva a kívánt személyiségszerkezet, a számunkra előnyös tulajdonságok kibontakozását támogassuk.


Nyilvánvaló a te esetedben, hogy "hiánymotivált" lehetsz, tehát öntudatlanul egy olyan figyelmet, szeretetet, elfogadást hajszolsz, amit nem kaphattál meg gyerekkorodban.Rendszerint az ilyen viselkedés mögött ezt találjuk a leggyakrabban, de persze lehetnek egyéb, más körülmények.


Szóval megkérdezem:


Milyen volt a gyerekkorod?Apád elfogadott-e lánygyereknek, elég figyelmet kaptál-e?Volt-e olyan, hogy megszakadt, akár csak rövid időre a kapcsolódás a szüleiddel, amikor vártad anyádat, vagy apádat, de nem jöhetett?Tegyük fel elméleti példaként, hogy például kórházba kerültél kiskorodban allergia miatt, és nem engedték be hozzád a szüleid.Ilyesmikre gondolok.

2020. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Veszíteni is meg kell tanulni. Ez AZ a lecke.
2020. jún. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik. Egy pár hónapja foglalkoztam a gyerekkorom kérdéseivel, el is olvastam az örökölt sorsok c. könyvet, szerintem te is ezt említed. A gyerekkorom eléggé nem mindennapi volt. Anyukám mindig közel áll hozzám, de apukánk sokszor bántott minket érzelmileg. Fizikailag soha, viszont mindig megsértette az önbecsülésem, nagyon önbizalomhiányos lettem, de nem hibáztatom már ezért. Mentem tovább, de itt a párkapcsolati kérdésben elakadtam. Valóban nincs még sok tapasztalatom, ő volt kb a 3. barátom, és csak hálás vagyok neki, hogy tapasztalhattam általa. Viszont el sem hiszem, hogy véthettem el ilyen alapvető hibákat, nem használtam megfelelően a női kommunikációt. Sosem közöltem vele a problémáimat erőszakosan, meg nem támadtam, nyilván erről is olvastam már, csak pont csomó mindent el is felejtettem és későn kapcsoltam. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy az elmúlt két hét ő csak hátrált, én meg egyre csak nyomultam, erőltettem a dolgokat, úgy értve, hogy nem írt, akkor rá írtam. Mikor elmondta, hogy bulizott, és értitek mindenki vitte a barátnőjét, rosszul esett és érdekelt, hogy én miért nem mehettem, meg akartam beszélni, közbe itt már rég kapcsolnom kellett volna, hogy hátrébb kellene lépnem, és nem elébe menni a dolgoknak, mert konkrétan beletoltam a szakításba és megaláztam magam.
2020. jún. 16. 00:46
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Két dolgot tudok mondani.


Az első, hogy 24 éves létedre elsütöttél pár igencsak bölcs gondolatot, amit én a probléma megoldásának szempontjából különösen fontosnak tartok.Például:


"apukánk sokszor bántott minket érzelmileg. Fizikailag soha, viszont mindig megsértette az önbecsülésem, nagyon önbizalomhiányos lettem, de nem hibáztatom már ezért."


Ez nagyon fontos.Ugyanis mindaddig amíg neheztelnél rá, annak a gyermekkori helyzetnek lennék a szolgája, de amint meg tudtál bocsájtani neki, keletkezett egy, a helyzettől teljesen független, szabad ember, aki harag nélkül tudja élni az életét.Ez jó!:)


A második dolog, hogy ezen gyermekkori helyzettől ha érzelmileg függetlenné is váltál, okozati szinten mégis a viselkedésed része, amit most igyekszem neked megvilágítani.


Azzal, hogy azt mondod:


"Egyszer csak azon kaptam magam, hogy az elmúlt két hét ő csak hátrált, én meg egyre csak nyomultam, erőltettem a dolgokat, úgy értve, hogy nem írt, akkor rá írtam."


illetve azt, hogy:


"itt már rég kapcsolnom kellett volna, hogy hátrébb kellene lépnem, és nem elébe menni a dolgoknak, mert konkrétan beletoltam a szakításba és megaláztam magam."


gyakorlatilag ugyanannak a problématengelynek a másik végére kerülsz, ugyanis ezekkel a szavakkal az apádnak való megfelelési kényszeredet viszed bele a férfiakkal való kapcsolatba, és azon töröd a fejed, hogy miképpen tudnál számukra megfelelő módon viselkedni, hogy elfogadjanak.Ez azért előnytelen, mert ezáltal lemondasz a valós igényeidről, és könnyen perifériára szorulhatsz a saját életedben, és nem leszel tényező a kapcsolataidban.


A felismeréseid, hogy valamit nem jól csinálsz, azok nagyon jók, viszont ne ess át a ló túloldalára.:)


Ugyanis a te életedben neked kell az elsőnek lenned.

2020. jún. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél tufa. Ez az ember nem akart kötöttségeket, ha 5 évig várat, akkor 5 év múlva lett volna ez. Jó, mi lett volna ha.... 5 évet várni egy szeretlekre? Ne röhögtess már. A legyünk csak barátok felálláshoz meg nem kell téged qrogatni... Nem a határozottságoddal van baj, hanem az önbecsüléseddel.
2020. jún. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Így van, ne legyél Trufa! :)
2020. jún. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell engedni. Ahogy 3. is írta, minden találkozás tanít neked valamit, hogy ezáltal is hozzájáruljon a jövőbeli kapcsolataidhoz. Azt javaslom, hogy most egy kicsit legyél egyedül, hogy rájöjj mi is az, amit te szeretnél, hogyan fejleszthetnéd önmagad!
2020. jún. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat, sokat segítenek.

Azt nem értem mondjuk, hogy azt állította, hogy az elején ő igyekezett, de nem látta rajtam, hogy értékelném, én meg próbáltam neki kifejezni, hogy nekem idő kell, hogy kialakuljanak bennem az érzések, ez embertől független, csak éreznem kell, hogy egy idő után is bízhassak. De mire én már szerettem volna tudni, hogy hova tart a kapcsolat, ő fokozatosan távolodott, én meg egyre nehezebben tudtam kifejezni az érzéseimet és szerencsétlen lett az egész helyzet.

Nem is értem, hogy ez mennyire komoly, mert én azt értékeltem volna, ha később is igyekszik, én inkább józan ésszel, csak úgy látom, hogy az elején azért mutatott több érdeklődést, hogy jól érezhesse magát, utána meg csak szimplán rámunt. Nem értem miért jó neki, ha ezt mondja, hogy ő az elején próbált közeledni, ami valóban tényleg így is volt, dehát ha nagyon szeretett volna, meg kellett volna értenie, hogy másnak lehet több idő a bizalom kialakítása? Bár ebből azt tanultam én is, hogy jobban át kell adnom magam az érzéseknek. Nem nyomulósan, csak igyekezhettem volna én is jobban, vagy valami ilyesmi. Tudom magamban keresem folyton a hibát és nem kellene, de fel kell még dolgoznom magamban, hogy hogy fejlődjek.

2020. jún. 16. 02:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!