Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Negyvenes, elvált vagy özvegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Negyvenes, elvált vagy özvegy nők gyerekkel milyen minimális elvárásokat támasztotok a párkeresésben és ezek mennyire találkoznak a realitásokkal?

Figyelt kérdés
Minden szempont érdekel, különösen az, hogy mennyire hajlotok a kompromisszumra, miben vagytok hajlandók engedni és miben nem.
2020. júl. 5. 16:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

8-as válaszoló vagyok:

- házas voltam, ez alapján választottam x évvel ezelőtt is, hidd el, van

- baráti társaságban, munkahelyen, rokonságban stb. sok értékes, tisztességes férfi van, továbbra sem látom ezt nagy extrémségnek- az én környezetemben inkább korrektek, becsületesek az emberek.

Nyilván van, aki nem- de nem az én tisztem ítélkezni róla sem, legfeljebb annyiban, hogy nekem hol van a határ és mi az, amit nem akarok, nem tudok tolerálni.


Sokat számít szerintem 40 éves korra a reális énkép és önismeret. Tudni kik vagyunk, mit értünk el, mire vágyunk. Ismerni a lelkünk-testünk működését és tisztában lenni, normálisan kifejezni tudni a vágyainkat, legyenek azok akár a szexualitással, pénzügyekkel, politikával/nézetekkel kapcsolatosak.


Van egy mondás, hogy “ki mire taksálja magát, annyiért viszik”- nagyon igaznak gondolom a “párkapcsolati piacra” is.

Aki félrekacsintgatós, annak nagyobb eséllyel jönnek ugyancsak csalfa emberek szembe, míg én elvàlt nőként is tudok büszkén tekinteni a lezárt, már megélt, szép múltamra és teljesen biztos vagyok abban, hogy van olyan csinos, vállalható külsőm, jó szívem is, ami nemcsak szexpartnernek, alkalmi kapcsolatnak, meg elköteleződés-fóbiás lúzerek, kapuzáràsi pánikos kiskakasok eszközének tesz megfelelővé :D

2020. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
A 8. válaszolónak: a válás nem csak "putrisoknak" tart évekig, külföldön, külföldiekkel kötött házasságok felbontása is nagyon elhúzódhat, számos országban egy vagy akár több éves különélés után adható csak be a válóper, ami aztán még szintén évekig húzódhat a gyermekelhelyezés és az esetleges vagyonmegosztás miatt.
2020. júl. 6. 12:39
 13/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek, én magam is hasonlóan gondolkodom, és éppen ezért elképedve figyelem, hogy környezetemben egyes nők milyen - számomra elképzelhetetlen - komprimusszumokat kötnek a magánytól rettegve.
2020. júl. 6. 12:45
 14/35 anonim ***** válasza:
72%

8-as vagyok: pont külföldi a volt férjem és képzeld: a régi PTK hatálya alatt váltunk.

Közös gyerekkel is egy tárgyaláson, közös megegyezéssel, fellebbezési jogunkról azonnal, helyben lemondva.


Azért tartott kb. 3 óràt, mert

- a bíróság kirendelte neki a tolmácsot (szépen elmondta, hogy akcentussal ugyan, de mindent ért, köszöni nem kéri, de a törvény az törvény, akkor is járt, ha nem kellett :D :D- dupla annyi idő volt a jegyzőkönyv legalább)

- fél órát ücsörögtünk, mire legépelték a határozatot.


Bocsánat: de a tapasztalat beszèl helyettem és MAGYAR jog szerint kötött házasságban és felbontásban van tapasztalatom.

Aki meg (magyar jogban, nem extrém élethelyzetben, nem milliàrdos vagyonban/cégérdekkel stb.) vagyonjogban nem tud egyezkedni, az igenis putri kategória :D


Mondom ezt felső-középosztálybeli elvált nőként. Lehet szidni a jogot, de nálunk pont szépen szabályozza a külön vagyon, ági vagyon, közös szerzemény stb. fogalmát.

Ti is tudjátok: ahol a házasság felbontása nagyon max fél év alatt nem pörög le, ott híre hamva sincs se eleganciának, se nagylelkűségnek, se közös megegyezésnek, se józan észnek a feleknél...

(Ahol szakértőt kell kirendelni minden piszlicsáré 15 éves suzuki piaci értékének megállapítására, mert egymásnak foggal-körömmel betartanak egy fél tégla miatt is... nos ott valóban évek).


Én a nem megcsalással, tisztességtelenséggel, tettlegessèggel indított válásokra gondoltam, amit 2012-13 óta (új szabályozás) sokkal ésszerűbben, könnyebben kivitelezhető- már ha két ember meg tud maradni egymással tisztességes, korrekt embernek, szülőpárnak.


Aki nem, az meg hőbörög a ferfihang.hu-n vagy bepiálva zokog a barátnőcskéknek :D

2020. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Férfihang... :-D

Amelyik pasi ott köt ki, annak befellegzett. Beszippantja az sok baromság, a nőgyűlölet, red pill, mindenféle fura "tanítás", hogy ők felsőbbrendűek, stb.

Az az oldal azt képviseli, amit nem akarok egy férfiban felfedezni, ha már az elvárásokról szólt a kérdés. Szerencsére könnyen szűrhetőek, kezdjük ott, hogy 40 éves hím (szándékosan nem férfit írok, mert ezek nem azok)20 éves lányt keres...

2020. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%

8 és 14 vagyok.


Hát nekem volt randim olyan “hímmel”, aki mint kiderült, nemcsak ott kommentelgetett életvitelszerűen, hanem saját FB csoportja is volt a kisemmizett elvàlt férfiak megsegítésére meg a gyerekláthatások, gyámügyi cirkuszok megszakértésére.


Nem értette, miért lett -nem könnyes- búcsú a randink vége (pedig a külseje, életvitele stb. rendben volt nekem).

- nem zárta le a múltját ès “fejben”, mások életébe folyva pereskedett tovább, mert a sokadik fellebbezés után sem tudta elfogadni a sokadik bíróság döntését

- szidta nemcsak a volt feleségèt (szíve joga egyébként, de nem elegáns, nem vall nagylelkűségre, első randin meg ne màr...), hanem szublimálta ez minden nőre (közben meg randiztunk és én biztos nem olyan vagyok, csak az összes nő nagy K :D )


...valaki írták ezt a szénakazal dolgot: ha felidézem ezt a randit... ááá kérlek, ne vegyétek el a hitemet :)

2020. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Az én férjem sajnos meghalt egy balesetben, és saját tapasztalataim nincsenek a válásról, de abban az országban, ahol éltünk, pl. 2 év különélés (amelyből max. 3 hónap újra együttélés megengedett a házasság helyreálltására) után adható be a válóper.

Készséggel elhiszem, hogy az esetek döntő többségében, magyar bíróság előtt a válás gyors lefolyású lehet, de ahogy Te is írtad, vannak ettől eltérő helyzetek, ahol nem feltétlenül a feleket minősíti a folyamat hossza.

De abban teljesen egyetértek Veled, hogy aki önhibájából, közös megegyezés hiányában húzza a folyamatot a végsőkig, az aligha olyan ember, akivel valaha közösködni szeretne egy épelméjű, magára valamit is adó nő. És az én szememben pl. a gyerektartáson való alkudozás és az azzal való trükközés is éppen ez a kategória.

2020. júl. 6. 13:19
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

...akkor egyetértünk kérdező, csak nem tudtuk, hogy más országban élsz, ahol nem a magyar PTK az irányadó :)


Igen: aki háztartási eszközökön, gyerekeken cirkuszol, húzza-vonja őket, másikat feljelentgeti, nem beszélik meg stb. az legalja.


Aki akar, a világ legtöbb országában, de az EU-ban biztosan: el tud válni.

:)

2020. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

6,9,15 vagyok

Nem vesszük el a hitedet, a remény hal meg utoljára, tudod.


Néha beleolvastam az ottani írásokba, és én is azt fedeztem fel, hogy egyszerűen nem tudtak tovább lépni a vélt, vagy valós sérelmeiken, a másik fele meg annyira reménytelen eset, vagy rondák, teszetoszák, közben meg ezekért is a nőket, a társadalmat okolják. Hát nagyon remélem, hogy a férfiak elenyésző hányada csatlakozik ehhez a világképhez, mert nagyon kiábrándító az a hozzáállás.

2020. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én közel 20 évig nem éltem Magyarországon, a férjem halála után költöztem vissza a kislányommal, és őszintén szólva nem voltam felkészülve arra, ami itt várt.


Először is, ami meghökkentett az az önjelölt házasság- vagy partnerközvetítők elképesztő száma. Már nagyon rövid idővel a féjem halála után rengetegen győzködtek, hogy keressek új társat, holott a gyásznak is megvan a maga ideje, és én érzelmileg egyáltalán nem voltam nyitott rá. A 21. században pedig nem életképtelen egy többdiplomás, megfelelő anyagi háttérrel rendelkező özvegyasszony, még gyerekkel sem, nincs szükségünk egy férfira az életbenmaradáshoz. (Nyilván ideális esetben talán egyszer lesz valakim, de mert akarom, nem mert kell.)


A második még kínosabb meglepetés pedig a kínálat volt: munkanélküliek, fogatlanok, szülők nyakán élősködők, olyan, aki szívesen találkozna velem, de nincs pénze feljönni Budapestre, olyanok, akik ingyen lakhatást kerestek, olyan helyesírással rendelkezők, hogy még azt is alig tudtam kitalálni, mire gondolnak... és napestig sorolhatnám.


Ezeket a kísérleteket nagyon határozottan visszavertem, és egy idő után feladták a kerítők és kertőnők. De az csapódott le bennem, hogy habár nincs tétje, hiszen nem akartam partnert, de ha akarnék is, amit kaphatok, olyat aligha szeretnék. Értem én, hogy elmúltam 40, van egy gyerekem, "másodlagos frissességű" vagyok, de ugyanakkor egy tanult, világlátott nő vagyok, normális munkával, normális fizetéssel és egzisztenciával, megtakarításokkal, karbantartott egészséggel és megjelenéssel. De akkor arra jutottam, hogy ha én keresnék magamnak, remélhetőleg sikerülne jobbat is találnom, mint az ismerősök által felvonultatott kéretlen felhozatal.


Habár én még most sem állok készen egy kapcsolatra, az ismerettségi körömben egyre gyakrabban látom, hogy a kínálat azok számára sem sokkal szívderítőbb, akik elszántan keresnek, és ez eléggé megijeszt. Nem is az, hogy egyedül maradok, ettől a legkevésbé sem tartok. Azt viszont őszintén remélem, hogy soha nem leszek olyan kétségbeesett, hogy megalkudjak és annyira rossz kompromisszumokat kössek, mint sokan.

2020. júl. 6. 18:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!