Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Párkereséskor mennyire befolyá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkereséskor mennyire befolyásol a lehetséges partnerek jövedelme, vagyona? Vannak-e minimális elvárásaid, mik ezek és miért?

Figyelt kérdés
Az elvárások akár számszerűsítve, akár a saját jövedelem és vagyon arányában érdekelnek. Változtak-e ezek az elvárások ahogy idősebbek lettetek?
2020. júl. 12. 16:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyásós dolog mögött szerintem az van főleg, amit a #10-es is írt. Férfiaktól alig hallani elvárást az anyagiakkal szemben, nőktől pedig szinte már alap.

Ráadásul, nőknél nem szokott probléma lenni, ha a férfi jóval többet keres, csak lefelé. Ha viszont tőlük várnak el hasonlót, akkor mindjárt nem tetszik nekik a helyzet.

Na, erre sok férfi így reagál.

2020. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
30%

A férfiaknál én 2 esetet figyeltem meg:

1. Akinek csak az a lényeg, hogy vmi tűrhető nőt megdughasson, meg legyen ki főz-mos rá, meg istenként igya a szavait

2. Aki nem mondja ki, meg nem gondol bele, de ugyanolyan elvárásai vannak anyagilag - pl. mint a 10es, hogy "el tudja magát tartani, adjon az ápoltságra" ergo: nézzen ki jól, de ne tőlem várja el rá az anyagiakat... amit a férfiak általában "ápolt"-nak mondanak, az nem 2 fillér, kiv. ha a csaj megnyerte a genetikai lottót már alapból

2020. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Kedves 11., a 10. válaszolónak is elvárása, hogy a leendő női partnere képes legyen eltartani magát! Engem viszont inkább minimálbéres, vagy akár segélyből élő, de egy-két gyerek után gyerektartást fizető férfiak vádoltak ezzel.

Ahogy írtam, az nekem sem jelent problémát, ha valaki kevesebbet keres nálam, de egy új kapcsolatért a saját és a gyerekem anyagi biztonságát kockáztatni nem szeretném.

2020. júl. 12. 18:05
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

#12: Ezt viszont férfiként nem látom. A már diplomázott ismerőseim egyetemről elég jól keresnek, mérnökök. Egyiküknél sem volt semmiféle elvárás a nő felé anyagilag és nem csak felakartak szedni valakit dugni.

Az ápoltságnak pedig arról a kategóriájáról beszéltél, amit pont, hogy a divatmagazinokon nevelkedett nők tartanak ápoltságnak. Az valóban nem két fillér, de a férfiak nem is várják el, hogy Palvinbarbi szintű pénzt költsön a nő magára.

Amit írtál, az inkább kicsit olyan, hogy ezért meg azért is rosszak a férfiak. Ha nincs elvárásuk, biztos csak dugni akarnak. Ha meg van, akkor mit képzelnek, hogy mekkora elvárás.


#13: Ugyanígy, nőknél is a keveset keresők vádolják a férfiakat ilyesmikkel. Szerintem teljesen jogos, hogy alapabb a saját és gyereked anyagi biztonsága. Csak, általában e fölé mennek a dolgok.

Konkrét példa: Haver megismerkedett egy lánnyal egy társaságban. A munka nem került szóba egy ideig, jól elvoltak, alakulgatott minden. Aztán egyszer csak a csaj elkezdte kerülni. A srác megkérdezte, hogy mi a szitu és a csaj kinyőgte, hogy megtudta, hogy csak szakmunkás és ezért nem akar tőle semmit.

2020. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Továbbgondolva a 11. válaszoló gondolatmenetét, mi lenne a nyerő stratégia?


- Ha nálam jóval alacsonyabb jövedelmű férfit visszautasítok: számító nő vagyok, csak a pénz érdekel

- Ha nálam jóval alacsonyabb jövedelmű férfival lesz kapcsolatom: borzalmas anya vagyok, aki kockáztatja gyermeke jövőjét mert viszket neki

- Ha nálam jóval gazdagabb férfival lesz kapcsolatom (már ha összejön): aranyásó vagyok

- Ha nálam jóval gazdagabb férfit visszautasítok: élhetetlen hülye vagyok


Ennek fényében továbbra is a hozzám hasonló anyagi helyzetű partner választása tűnika legjobb opciónak, nem?

2020. júl. 12. 18:15
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

12-es.


"2. Aki nem mondja ki, meg nem gondol bele, de ugyanolyan elvárásai vannak anyagilag - pl. mint a 10es, hogy "el tudja magát tartani, adjon az ápoltságra" ergo: nézzen ki jól, de ne tőlem várja el rá az anyagiakat... amit a férfiak általában "ápolt"-nak mondanak, az nem 2 fillér, kiv. ha a csaj megnyerte a genetikai lottót már alapból"----> itt nem arról van szó, hogy úgy nézzen ki mint egy modell, nem heti fodrászatról van szó meg heti műköröm meg hetente kozmetikus stb stb.


Egyik hölgy ismerősöm kezdő aldis pénztárosként/eladóként keresett 210 e Ft-ot.

ÉS mellette volt egy egyszerű kis autója, és szép, csinos ápolt volt, fodrásztól kezdve minden belefért neki. És képes volt egyedül megélni. És dolgozik,. És az égvilágon semmi baj nincs egy ilyen nővel.


Hány nő fog összejönni egy pénztáros férfival??? Na hány?? Hmm? Fordítva a nők többsége le sem sz**arja őket.

2020. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Kedves 13., megmondom őszintén, én magam sem hinnék abban, hogy egy szakmunkás és egy PhD-vel rendelkező ember közt hosszú távon intellektuálisan is jól működő kapcsolat alakulhat ki. Természetesen nem zárom ki, de még nem láttam rá példát. De soha nem tűntem el sunnyogva emiatt, és soha nem hivatkoztam a végzettségi szint közti különbségre, hanem mindig megpróbáltam olyan, számomra fontos dolgokról beszélni, amelyekről rendszeresen szoktam, amelyek az életem részét képzik, és az erre adott reakciókból egyértelművé vált, hogy intellektuálisan kompatibilisek vagyunk-e. És nem sokszor, de volt rá precedens, hogy diploma nélküli férfival is bekövetkezett ez.
2020. júl. 12. 18:28
 18/41 anonim ***** válasza:
56%

#17: Pedig simán lehetséges, sőt. Az a helyzet, hogy diploma és diploma között is van különbség. Pl. a szakomra (műszaki) járó csajok többsége teljesen rendben volt, de néhány másik szakról való diplomás csaj ismerőseim nagyon nem. Volt köztük olyan, aki nem tudott magának kaját csinálni és folyamatosan csak rendelte a kajákat. Egyszerűen nem volta gyakorlatiasak.

Sok szak elvégzésétől nem lesz egy ember feltétlenül intellektuálisan kiemelkedő. Egyszerűen csak jó magolás kell vagy egy kis érzék a dolgokhoz. Pl. HR-esből sem találkoztam még értelmessel, de elvárták volna társkeresésben a diplomát.

2020. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Én sem a heti fodrász-műkörömre gondoltam - a férfiak pont ennyire gondolnak bele :) hanem arra, hogy legyen vékony, feszes, a haja hosszú, dús, a melle ne lógjon, a bőre legyen szép, mindig legyen szőrtelen, a szemöldöke ne legyen ronda meg brezsnyev... na, ez sem két fillér, nemcsak a botox meg a heti fodrász.
2020. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem úgy értettem, hogy a férfiak rosszak, sőt, sztem mindenkinek szíve joga azt választani, ami neki jó. Csak ezt, hogy fujj-fujj, a csúnya anyagias nők, amikor a férfiak bezzeg... egy fenét. Attól, hogy egy nő számosítja, mert belegondol, és nem útközben akar rájönni, hogy hopp, ez mégsem megy, attól még azoknak a férfiaknak, akik nem az 1. rajongó-ágymelegítő kategóriás nőt keresik, pont ugyanazok az elvárásaik igazából anyagilag, mint egy átlag nőnek, csak ők nem számosítják, ennyi. Ami egyébként teljesen jogos, csak nem úgy kéne beállítani, hogy a férfiaknak egyáltalán nem fontosak az anyagiak.
2020. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!