Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfigyűlölet van olyan sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfigyűlölet van olyan sok szingli nő manapság?

Figyelt kérdés
A fősodratú média is folyton a a férfiak (főleg a fehérek) kollektív bűnösségét sugallja metoo mozgalom, stb. Erre még ráerősítenek a különböző modern feminista, neo-liberális szervezetek is, amik kimondva és kimondatlanul is a férfiak ellen uszítják a nőket. Hová fog vezetni mindez? Te hogyan képzeled az átlag férfi-nő kapcsolatot úgy 15-20 év múlva? Lehet addigra már a házasság is kimegy a szokásból teljesen?

2020. júl. 17. 17:54
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
91%

Itt az erőszak mibenlétéről van szó. Lányok is vernek meg lányokat, de az nem ugyanaz, amikor férfi erőszakosokodik nővel. Amikor a saját nemed az áldozat, eleve más az üzenete. Plusz nőket is lopnak meg, rabolnak ki, löknek föl, vernek át, nem csak férfiakat. Itt a nemi jellegű bántalmazásról van szó, ami teljesen más.

És igen, ha neked egy nő a seggedre csap és te ezt erőszaknak éled meg,és többszöri felszólítás ellnére sem hagyja abba, akkor csinálj belőle ügyet, legyen metoo.....ja, hogy ti magatokért nem tudtok kiállni? Akkor mi mit tehetünk? Még a férfiakért is nekünk kell mitúzni?

Akik ezt elbagatellizálják, pont a férfitársaid. Pont ők röhögnek ki, ha felháborodsz azon, hogy a kolléganőd alád nyúlt. Mi megértjük, hidd el.

2020. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
50%

#41. "Akik ezt elbagatellizálják, pont a férfitársaid. Pont ők röhögnek ki, ha felháborodsz azon, hogy a kolléganőd alád nyúlt. Mi megértjük, hidd el." De érted.... Itt az a legnagyobb baj, hogy azt toljátok, hogy az a baj, hogy elbagatelizálják, nem az, hogy megbaxnak.


Most őszintén. Tegyük fel mindenki ultra érzékeny lesz erre a problémára. Ennek tükrében ha én és minden férfi minden este gyújtunk érted egy gyertyát és verjük a fejünket a falba, akár a templomban "én vétkemezve" míg az ég, akkor ti visszamegerőszakolódtok, kitörlődik az emlékezetetekből, hogy áldozatok voltatok? Lesztek vele kármentesítve vagy bármi úton, módon rehabilitálva?

Miért nem az van terítéken, hogy xy bűnődjön meg zzs-ért? És ezzel el is értem ahhoz a ponthoz ahol pontosítok. Nem azzal van bajom, hogy ha egy áldozat kiáll, elmondja hogy PONTOSAN KI, mit csinált vele majd így szembenézve félelmével megteszi a szükséges jogi és egyéb lépéseket, az rendben van. Az legyen így. A baj az ilyen "névtelen bejelentőkkel" van, akik akár kitalálhattak egy történetet. Nem neveznek meg elkövetőt, nem tesznek semmilyen lépéseket, csak uszítanak. Na ők vannak szerintem rengetegen, nem az igazi áldozatok. Ha utóbbiak lennének, akkor valszeg én is ilyen erőszakoló lennék vagy látnék 10-20 ilyen esetet, míg ki megyek a sarki boltba.


Amúgy meg mit tesz a társadalom. Fizeti a tb-t, amit, ha te is fizetsz, elmehetsz az sztk-ba pszichodoki hoz.

2020. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
71%

Ha én kiállok, és elmondom, hogy alámnyúltak és nem volt tanúja, akkor én is csak egy névtelen bejelentő, vádaskodó leszek. Nem igaz, hogy te ezt nem látod. Jártam pszichológushoz, köszi szépen, nincs már rá szükségem. Neked viszont igen, azt látom. Olyan dologból csinálsz problémát ami nem a te ügyed. Nem kell gyertyát gyújtanod, bőven elég lenne rábólintani, hogy igen, borzalmas, milyen dolgok vannak, és kész. Ha a barátnőd osztja ezt meg veled, légy empatikus, hallgasd meg. Nem kell idegen nőkért hullatnod a könnyeidet. De az mégiscsak gáz, hogy itt tobzódsz már mióta és nem fogod fel, miről szól ez az egész. És bármennyire is hiheterűtlen, én nem akarok ügyet csinálni abból, ha egy idegen zaklat a buszon, de rohadtul rosszul esik, ha vannak ott mások is és nem állítják le. Nem akarok ügyet abból, ha egy kolléga megfogta a fenekemet egyszer, de többször ne tegye meg, mert akkor nagyon nagy botrány lesz. Nem akarok ügyet abból, ha valaki molesztált és nem tudom bizonyítani, mert engem hurcolnának meg vele. Csak normális férfiakat akarok magam köré.

Te meg fogadd el, hogy ilyen világ van, sok nőnek, akit bántottak, ez fontos. Keress olyat, akinek nincsenek rossz tapasztalatai. Sok sikert hozzá.

2020. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
29%

ma 20:20


"de az nem ugyanaz, amikor férfi erőszakosokodik nővel."


"Amikor a saját nemed az áldozat, eleve más az üzenete."


tehát beismered, hogy azért más egy erőszak mert férfi követi el? Ha nő szétver az jobb mintha férfi tenné? Szerintem édes mindegy, hogy nő ver meg vagy férfi ha ugyanannyira fáj. Ha jobban fáj mert erősebben üt akkor amiatt nagyobb erőszak mert az ütés erősebb de ha nő ütne ugyanakkorát az is ugyanolyan lenne. Te magad is beismered, hogy más az erőszak ha férfi követi el. Ez nektek az egyenlőség, ahol rosszabb valami azért mert a másik nem csinálja? Most akkor vegyük komolyan azt a nőt aki beismeri, hogy az számít, hogy férfi üt vagy nő? Az ütés mértéke számít nem az, hogy aki üt milyen nemű. Nem más a nemi bántalmazás mint a szétverés mindkettő erőszak és azt kell vizsgálni, hogy az adott erőszak mennyire fájdalmas. Ha a megverés fáj jobban az a rosszabb ha a szexuális zaklatás akkor meg az. Nem attól lesz egy erőszak erősebb vagy gyengébb, hogy férfi vagy nő okozta vagy mert az nemi vagy nem nemi erőszak. Ti nők még mindig nem tudtok eltekinteni attól, hogy férfi bánt nőt vagy férfi bánt férfit. Beszéltek egyenlőségről de még mindig nagyobb célpont az aki férfi. Az egyenlő bánásmódban édes mindegy, hogy ki ver meg nő vagy férfi. Az is mindegy, hogy mi is maga az erőszak. Az erőszak az erőszak mindegy, hogy mennyire nemi vagy másmilyen. Te magad írtad le szó szerint, hogyha a saját nemed (nő) az áldozata a zaklató szemét nemnek (férfi) az más mintha az ártatlan nem bántaná az ártatlant.


Utolsó én még talán el is hiszem neked, hogy bántottak de ameddig nincs bizonyíték rá, addig annyit tehetünk, hogy meghallgatjuk és elhisszük vagy nem hisszük el de elítélni nem lehet ezért a másikat, ha nincs bizonyítva, mindenesetre meghallgatni érdemes mindenképp a nőt azaz ez esetben téged. Amúgy te tükrözöd az én véleményemet, hogy ha valaki egyszer rádcsap abból nem csinálsz ügyet csak ha többször. Én is hasonlóképpen vagyok vele, hogy van egy szint ami mindenképpen megtörténik de az még úgymond az ingerküszöb alatt van de ami azon túl van az már nem tolerálható. Nekem szimpatikus amit írtál.

2020. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a baj, hogy férfi követi el, hanem hogy nemi alapon követik el. Ugyanaz, mint amikor nő csinálja.
2020. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
54%
Igen de férfi nem csak nemi alapon bánthat nőt. illetve nem azért lesz egy erőszak fájdalmasabb, hogy nemi alapú e. Akkor ha egy fiatal fiú félholtra ver egy másikat az nem nemi alapú akkor most az kevésbé fájt a másik fiúnak mert nem nemi alapon bántotta az erősebbik nem? Még mindig az alapján ítéltek meg ti nők sokszor valami, hogy nemi alapú e. Egy nemi alapú erőszak is lehet gyengébb erősebb ahogyan másik is. Most akkor ha férfi bánt férfit nem nemi alapon az akkor nem olyan fontos erőszak szerintetek nők szerint, mert nem a gonosz nem bántotta az ártatlan nemet, hanem a gonosz nem a gonoszt vagy mi? Túl kéne esni azon, hogy mi nemi alapú és mi nem. Magát a szituációt kéne nézni az erőszak az erőszak ha nemi alapú ha nem nemi alapú. Erre képtelenek a mai nők sokszor.
2020. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

#43. Nem leszel névtelen bejelentő, ha vállalod az arcod, megnevezed azt aki ellened elkövetett valamit. Szóval én nem rád hivatkozok, ha te ezt megtetted + tettél azért, hogy legközelebb ne legyél áldozat.


Igenis az én ügyem, mert a társadalom része vagyok, akit érintenek az ott folyó interakciók.


Felesleges kérned, sajnálom azt ami veled történt, azt is sajnálom, ha férfival, gyerekkel, tükörponttyal, pandamacival történik.


Empátiámat az eddigiek alapján úgy juttattam kifejezésre, hogy amennyiben erőszakot látok, igyekeztem megakadályozni.

-Mikor 2 csaj egy 3.-at cibált a földön a hajánál fogva, közbeléptem a sértett mellett, akit hazakísértem biztonságban.

-Mikor egy srácot akartak srácok(bullyk) meggyepálni, szintén kimentettem.

-Mikor egy csajt a (nálam erősebb) hapsija földhöz csapott, gondolkodás nélkül a vállára csaptam és magamra húztam, így engem gyepált míg a barátnője elmenekült, a barátaim pedig a segítségemre siettek.


Arra neveltek, hogy az igaz ügyért ki kell állni, a hitem pedig erős abban, hogy ha példát mutatok, akkor mindig lesz aki mellém áll, így nem kell, hogy a félelem gúzsba kössön.


Örülök, hogy te nem akarsz belőle ügyet csinálni, hanem normálisan megtetted, amire lehetőséged volt.


Továbbra sem rólad van szó, hanem azokról, akik beböffentik csak, hogy "engem is egy köcsög férfi" de egy szalmaszálat nem tett keresztbe, hogy az a köcsög előkerüljön vagy az ő helyzete kezelve legyen, csak bólogat, köcsögférfizik, meg lájkokat gyűjt. Sajna ők vannak többen. Ezzel pedig az a baj, hogy ha valamit elégszer elismételnek, akkor az előbb-utóbb valóság lesz és ha még a valóságban nem is, vagy nem mind, de a fejekben a férfiak köcsögök/potenciális köcsögök.

Azt magyarázom, hogy sokunkat az sérti, hogy nem az a retorika, hogy xy egy köcsög, mert alámnyúlt, hanem az, hogy egy férfi nyúlt alám, így tök általánosságban. Hova vezet ez? Oda, hogy nem xy-tól félnek csak és lesz köcsög a fejekben, hanem zzs is, ahogyan ABC is, meg mondjuk én is, pedig lehet, mi nem is nyúltunk az életben senki alá, sőt.


Utószóba meg annyi, hogy nekem nem azzal van bajom továbbra sem, hogy ügy van belőle, hanem azzal, hogy nem úgy ahogy kéne (bűnös megnevezése) és nem ott ahol kéne (kórház, rendőrség, bíróság, segélyszervezetek) meg nem akkor, amikor kéne. Meg lehet magyarázni, de az ilyen kenjük be szarral megoldásoknak akkor is csak társadalmi feszültség az eredménye, semmi más változás nem fog történni.

2020. júl. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, szemétség, mert a farkad vezérel abban, hogy segíts. Állat vagy konkrétan, a baszás reménye miatt játszol hőst. De ezek után a férfiakat ne tekintsük haszonlesőnek, OKÉ."


Csak ugyanannyira, mint a nőket, amikor Tinderen jobbra húzzák a számukra vonzó férfit (vagy még jobb: élőben, ahol ott van teljes életnagyságban vonzónak találják és még személyiségileg is, teljesen jól elbeszélgetnek vele) aztán kiderül róla, hogy anyjával él/hajléktalan/stb. Hirtelen eltűnik a "vonzalom" (pedig az érzéssel pont az a "baj", hogy ha őszinte, akkor nem tud csak úgy eltűnni, erről szerelmes emberek mesélhetnének, akik még évek múlva is vergődnek).


Ami hirtelen tud változni az a hideg racionalitás és a logika. Jobbról nézed a képet, vagy balról. Geocentrikus vagy heliocentrikus világkép? A fény részecske vagy hullám? Egyetlen új információ birtokában a teljes kép átrajzolódik hirtelen. A reggeli, kávéágybavivős szex után az ügyvédedet tárcsázod, hogy menekítse a vagyonodat, amilyen gyorsan csak tudja, mert vihar közeleg.


Vagy fordítva, mikor a sokat és kitartóan udvarló dagadt srácból hirtelen édes kis mackó lesz, amint feltérképezi a nő, hogy valójában mennyi pénze és milyen egzisztenciája van az illetőnek. De persze megmagyarázza, hogy nem azért, mert felőle jöhet ide bármilyen milliárdos, ő nem olyan lány, ebben az édes kis mackóban pont a stabilitása, kitartása, céltudatossága és állhatatossága az, amikbe beleszeretett. És valóban dagadt, de olyan szép a szeme meg a mosolya...


Úgyhogy ja, lényegében annyira állatias ösztön és haszonlesés vezérli a férfiakat is, mint a nőket.


Tepsikóla: Amúgy a legmókásabb az egészben, hogy már a tudományos életben is bebizonyították, hogy bizonyos tudásszint felett bizonytalanabb lesz az ember, mert rájön mennyi mindent nem tud még és mennyi minden nem rajta múlik.


Közben meg a nők ugyanúgy ahhoz az állatias önfejűséghez vonzódnak, amit céltudatosságnak hívnak, hogy a férfinak legyen stabil elképzelése ezekről az általad említettekről is, hogy házasság, gyerekvállalás, stb.


A nők jobban szeretnek meséket hallani és illúziókba ringatni magukat, mint a tényeket és a reális lehetőségeket megismerni.


És csodálkoznak ezek után, hogy sorra felelőtlen emberek mellett kötnek ki, mert aki ennyire magabiztosan és vehemensen akar házasságot, gyereket, összeköltözést, stb. az nem mindig a hatalmas szerelem miatt akarja ezt, hanem ugyanennyire magabiztosan megy bele egy hitelszerződésbe vagy bármi másba.


"Hova vezet ez? Oda, hogy nem xy-tól félnek csak és lesz köcsög a fejekben, hanem zzs is, ahogyan ABC is, meg mondjuk én is, pedig lehet, mi nem is nyúltunk az életben senki alá, sőt."


És tovább eszkalálódik a probléma azzal, hogy a szerencsétlen kis szűz és csajozásban béna srácokat tanítgatják, hogy "érintsd meg lágyan a vállát, kezét, derekát, stb." az meg pont kifog ilyen félcédulás metoo aktivista lányt, aki még mélyebbre tapossa az önbecsülését.


Aztán, ha ezek közül valaki fegyvert ragad (akár 1000-ből 1) és lelő 20 embert, akkor lehet megint siratni meg gyásznapot tartani, hogy felfoghatatlan, ami történt.


Megoldás pedig EGYELŐRE NINCS! De ez nem jelenti azt, hogy tovább kell fokozni a problémát. Arra sincs még megoldás, hogy kiszippantsuk a sok CO2-t a légkörből, így egyelőre az van, hogy ne fokozzuk még jobban.


És egy nőnek is (főleg mivel egyenrangú, egyenjogú) kell annyi felelősségének lenni, hogy nem fokozza a problémát. Ahogy nem dobjuk el a szemetet sem és vonjuk meg a vállunkat, hogy "nem azon az egy zacskón múlik", ugyanúgy elgondolkozunk azon, hogy ha nem akarunk semmit az alkoholista segédmunkástól, akivel minden nap találkozunk a ház előtt, akkor HATÁROZOTTAN elküldjük, elzárkózunk tőle, nem adunk neki kétértelmű jeleket, még érdekből, valamelyik ribi barátnőnk tanácsára sem, hogy csináltassuk meg vele egy rekesz sörért a kocsifeljárónkat, mert lehet, hogy utána kapunk két sallert és megerőszakol.


Nem áll arányban? Nagyon nem.

Szemét, bűnöző, erőszakoló az illető? Igen.

Segíteni fog ez rajtunk? Vissza fogja forgatni az idő kerekét? Semmissé fog bármit is tenni? Nem!


És itt a lényeg. Előre kell gondolkozni. Ha a 80 éves felugrik egy gördeszkára és összetöri magát, akkor sem a gördeszka vagy a beton lesz a felelős érte, hanem ő.


Persze hibáztathatja a hülye deszkát meg a hülye betont. De kinek fog fájni? Neki, nem másnak. Ha felgyújtja a deszkát, azzal sem fog hamarabb gyógyulni a csonttörés.


Ezt kéne már felfogni, hogy az előre gondolkodást semmi sem tudja pótolni. Se törvény, se nyilvános megkövezés, se semmi. Ami megtörtént azt már visszacsinálni nem lehet.


Ugyanez igaz akkor, amikor férfiakat aláznak meg a nők. Megérintett a gizda Ernő és kirázott a hideg? Senki nem kérte, hogy feküdj le vele.


Meg lehet neki kedvesen, intelligensen, udvariasan köszönni, hogy megírta a matekleckédet az elmúlt 2 évben, lehet neki akár anyagilag, akár valamilyen semleges szívességgel BARÁTKÉNT, ISMERŐSKÉNT viszonozni, de közölni vele, hogy nem.


De helyette itt is sokan "ha már lúd legyen kövér" inkább elpletyizik a barátnőknek, hogy milyen kis molesztáló szemétláda ez az Ernő, aztán az egyik barátnő, akit tényleg molesztáltak 6 évesen és metoo aktivista lett az majd jól megszégyeníti nyilvánosan az Ernőt, aki eddig is a tápláléklánc legalján volt és emiatt még jobban meg fogják őt alázni fiúk, lányok, mindenki.


Ha ő emiatt fegyvert ragad és szétlő akit csak ér, ugyanúgy nem áll arányban. Ugyanúgy meg fogja kapni a büntetését és börtönbe fogják zárni. De ugyanúgy nem fogod feltámasztani azokat, akiket eltalált a golyó. Akkor sem, ha csak véletlen volt és ő még csak tényleg soha semmit el sem követett az Ernő ellen, csak rosszkor volt rossz helyen, vagy az előtte álló bordái között átment a golyó és így ő is kapott belőle.


Itt is előre kéne gondolkodni.


Ezeket pedig azt mondom, hogy osztályfőnöki órán ugyanolyan komoly témaként kéne kezelni, mint a drogprevenciót meg a többit már általánosban, hogy ne legyen súlyosabb személyiségzavar belőle.

2020. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!