Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az ismerkedés mely szakaszában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ismerkedés mely szakaszában illik elmondani a kiszemeltemnek, hogy Asperger-szindrómám és szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Az Asperger-szindróma tüneteit igazából elég jól tudom kezelni, ezért az annyira nem jelent gondot, a szociális fóbia viszont bizonyos társas helyzetekben sajnos elég sokszor okoz problémát. Amikor a figyelem középpontjába kerülök, gyakran émelygek, leblokkolok, hadarok, dadogok, képtelen vagyok szemkontaktust tartani, kiszárad a szám és olyan érzésem van, hogy legszívesebben kiszaladnék a világból.

2020. júl. 20. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meséltek magatokról egymásnak.
2020. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fontos, hogy ilyen meg olyan szindrómád van, mert az rengeteg mindent takarhat. Az autizmus egy nagyon széles spektrum, mindenkinél másképp jelenik meg. Azt sorold fel neki, amiket ide is leírtál, hogy te személy szerint hogyan reagálsz bizonyos helyzetekre!
2020. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolso jol irja. Nem kell ilyen-olyan szakkifejezesekkel ijesztgetni, valoszinuleg nem is fogja tudni, hogy az mivel jar. Mondd el neki erthetoen, hetkoznapi nyelven, hogy ez miben nyilvanul meg nalad. Egyebkent meg fel fog neki magatol is tunni, ha visszahuzodo, zarzkozott vagy es zavarban vagy nagyobb tarsasagban.
2020. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A két utolsó válasz nagyon jó - nekem is.

Aspergeresként sokat foglalkoztatott a feltett kérdés - és még most sem vagyok biztos abban, hogy mi lenne a helyes.

Ezek a válaszok jók, már csak azért is, mert sokaknak ismerős lesz a szó, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy értik. Esetleg még rosszabb lesz az éppen csak alakulófélben lévő véleménye rólad.

A "normális", neurotipikus emberek meg már a 'szindróma' szó hallatán megijednek. Azt hiszik, hogy a 'furcsa betegség' szinonimája - vagy valami hasonló. Az 'autista' viszont pontatlan megnevezés, és megint újabb félreértést eredményezhet. Az 'enyhe autista' sem jobb. És a 'magasan funkcionáló' sem segít.

Én azért szerettem egy időben minél hamarabb közölni bárkivel hogy aspergeres vagyok, hogy elejét vegyem annak hogy elkönyveljenek "furcsának" és nem jó értelemben. De most már úgy gondolom, hogy aki nem-szimpatikusan-furcsának lát, annál úgysem segít, bármit mondok.

Nemrég akadtam rá erre a listára, amit egy aspergeres írt neurotipikusoknak. Hasznos, intelligens és humoros is.

Ha gondot okoz hogy angolul van, akkor érdemes valakit megkérni hogy segítsen a fordításban, annyira jó - szerintem!

[link]

2020. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem a férjem az első randin elmondta,kb. tudtam, hogy mit jelent. Nem ijedtem meg, tetszett az őszintesége. A kérdés inkább az volt, hogy tudok-e együtt élni egy ilyen emberrel, nekem megfelel-e.(Illetve neki megfelel-e az én neurotipikus személyiségem) Adtam magunknak esélyt, és bevált :)
2020. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!