Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mindig ugyanolyan típusokhoz vonzódunk?

Figyelt kérdés

Mármint nem külsőre gondoltam. Mindig olyan pasikkal sodor össze az élet, akik nem foglalkoznak velem, akiknél utolsó vagyok a sorban, de nem mondaná ki. A randikat sem mondja le, egyszerűen úgy alakítja, hogy én mondjam le, pl. túlórázik és fél11-re ér haza vagy a barátaival van, de nem ő vezet ezért nem tud eljönni stb stb. (Igen ezek konkrét megtörtént példák voltak, igen, tudom, hogy lehetnek valós indokok is, de ennyiszer nem eshet meg). És annyi ilyen eset van, egyszerűen bárkivel jövök össze azt érzem, hogy minden és mindenki fontosabb nálam. Nem olyasmire gondolok, hogy pl a család, mert evidens, hogy egy friss kapcsolatért pláne nem fogja az ember a saját családját, céljait háttérbe helyezni, de hogy a "kevésbé" fontos dolgokat sem?


Tudom, önismeret.. dolgozom rajta. Voltam már pszichológusnál, ajánlott gyakorlatokat stb. Csinálgatok, de picit türelmetlen vagyok. Meg még rengeteg kérdésem van, de megyek majd vissza hozzá. Meg alapvetően nyitott vagyok. Csak na.. :D



#ugyanolyan #csak velük találkozom
2020. szept. 6. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"szeretve lennél,megbecsülve, hülyének néznéd a srácot h mi baja van, ne mondja már h téged szeretni lehet..téged?"


- Te amúgy érted is azt amit leírsz??

Ki az a hülye aki azt szereti ha lexarják, meg felháborodik azon ha kedvesek, gyengédek szeretetteljesek vele?


Az már egy elmekortani eset, ne haragudj.


Én is arra vágytam, hogy kényeztessenek, a kedvemben járjanak, viszonozva legyenek az érzéseim, aztán arra várhattam, azért egy idő utan meguntam és annyi volt ciao.


Nagyon sok férfi érzelmileg alulfejlett sivár lelki alkatú. Inkább nekik kellene pszichológus....

2020. szept. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha tudnád hány ilyen van.. csak nézz szét. Bántalmazza, kihasználja, megalázza a nőt, de az semmi pénzért nem hagyná ott mert (ezt) szereti.
2020. szept. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen kapcsolatok hátterében nagyon gyakran a függőségi mechanizmus működik. Ha foglalkozik velünk egy szeretett, vonzó személy az dopamint és oxitocint termel. Ha ez a személy gyakran elérhető, megszokjuk a folyamatos ingert és már nem vált ki akkora örömet és izgalmat ugyanaz a hormonadag. Viszont ha ez a személy kiszámíthatatlan, ritkán elérhető, akkor nem szokjuk meg a folyamatos ingerlést, hanem a hormonszintek először bezuhannak rossz érzést okozva, majd megint kiemelkedő jó érzéseket élünk át ha ismét foglalkozik velünk. És azért tűrjük el a hanyagolást, mert reméljük hogy ismét átéljük ezt az érzést. Ezzel csak annyit lehet tenni hogy tudatosítjuk magunkban hogy nem éri meg az a 20% jó érzés a 80% szenvedést és hogy ez is csak egy függőség, NEM egészséges kapcsolat.


A pszichológushoz meg járj tovább, előbb-utóbb meglesz a kérdésedre a válasz. Bár érdekes hogy aez csak az összejövés után tudatosodik benned, habár már a randikat is lemondják.

2020. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!