Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Növényi alapú étkezésen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Növényi alapú étkezésen vagyok, ez sokaknál kizáró ok ismerkedésnél? Vagy nagy hátrány?

Figyelt kérdés

Egyszer kipróbáltam egy hónapra a vegán étkezést. Azóta elmúlt a gyomorégésem, eltűntek a pattanásaim, és valahogy sokkal jobb a közérzetem. Tejterméket már egyáltalán nem szeretnék fogyasztani, mert szerintem attól volt minden, de a húsra egyszer lehet visszatérek. Egyenlőre jól elvagyok ezzel az étkezéssel, viszont tudom, hogy sokaknál kicsapja a biztosítékot. Titeket zavarna ismerkedésnél?

Hozzá kell tenni, hogy én sosem erőltetném rá ezt senkire, és nem oltogatom a húsevőket, mint sok vegán. Csak annyit szeretnék, hogy tiszteletben tartsa a leendő párom, és ne bántson emiatt. Mivel azóta még nem volt senki komolyabb nem tudom mire számítsak. Ti mit szólnátok hozzá? Kizáró ok, hátrány lenne, vagy nem zavarna egyáltalán?

20/L


2020. nov. 16. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom ,egy kapcsolat alapszabálya az élni és élni hagyni. Most te ebben érzed jól magad ,nem hiszem ,hogy ebbe bárkinek beleszólása lenne.
2020. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Húsevő vagyok (bár nem a húst-hússal típus), és volt vega barátnőm.


Sosem okozott gondot, megszoktam, hogyha ő főz, akkor nem csinál húst, viszont abba nem szólt bele, ha csinál valamit, akkor én kisüssem magamnak hozzá egy pár szelet húst. Igaz, előfordult, hogy egy hónapig nem vettem észre, hogy nincs hús, mert nem főztem magamnak :)


Én nem szekáltam, és nem is kényszerítettem arra, hogy nekem húst főzzön, viszont ő sem térített engem, és nem kellett két teljes konyhafelszerelést tartani, hogy nehogy husos edénnye találkozzon (van akinek nem elég, ha elmosogatsz egy lábast, ahhoz sosem érhet hús, amiből ő eszik).


Szóval szerintem ez működhet gond nélkül, de csak akkor, ha kölcsönösen nem erőszakosak a saját oldaluk mellett, és nem feltétlen a vega lesz akit bántanak, ők ugyanúgy tudják szekálni a húsevőket.

2020. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok ezzel is, mint a színházba járással, vagy a melegsêggel. Nem zavar ha más csinálja, csak nekem ne kelljen.
2020. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Kit érdekel, hogy a másik mit zabál?
2020. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"Hozzá kell tenni, hogy én sosem erőltetném rá ezt senkire, és nem oltogatom a húsevőket, mint sok vegán." Ez a kulcsmondat, ha így állsz hozzá, szerintem nem zavarna senkit, hogy vegán vagy. A legtöbb "fanatikus" vegánnal az a baj, hogy oltogatják azokat, akiknek eltér az étkezési szokásaik az övéiktől. Engem nem zavar, ha valaki csak zöldségeket eszik, de akkor őt se zavarja, hogy én eszek húst is.
2020. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Engem zavarna, mert a szélsőséges táplálkozás miatt sokkal többet kellene törődnie a táplálkozással, nekem nem fér bele egy ilyen minden időt kitolto hobbi.
2020. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is diétáznom kell, tejet, glutént, vörös húsokat mellőzni egészségügyi okokból, de könnyű húsokat, halat és tojást eszem.

Ha jól érzed magad ettől, akkor az egészségügyileg is fontos, mert a hormonjaidat babrálja, ha nem tudsz valamit rendesen emészteni, én is pattanásos voltam nagyon. Úgyhogy ez nem feltétlenül azért van így, mert pont vegán vagy, hanem mert a számodra nehezen emészthető tápanyagokat kihagyod. Az egészség pedig szerintem mindennél fontosabb, ezt az emberek megszokták érteni.

Csak azokat a vegán embereket nem kedvelem, akik ráakarják erőltetni másokra az életmódjukat.

2020. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4 éves korom óta vega vagyok az az 24 éve..
2020. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"a szélsőséges táplálkozás miatt sokkal többet kellene törődnie a táplálkozással, nekem nem fér bele egy ilyen minden időt kitolto hobbi."


Látszik, hogy sosem voltál vega környékén.


Kb semmivel nem időigényesebb, csinál minden kaját ugyanúgy, ahogy normálisan, csak mondjuk hús helyett valami zöldséget süt.


Nekem az exem semmivel nem főzött több időt, mint egy húsevő.

2020. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másikra nem erőlteted rá az étkezési szokásaidat akkor szerintem semmi gond ezzel. Én vegetáriánus vagyok. A férjem viszont nem az. Nincs ezzel semmi gond, kétfélét főzök, neki természetesen húsételeket is.
2020. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!