Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Felnőttként mennyire gyakori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőttként mennyire gyakori a lángoló szerelem és a kamaszos önfeledtség?

Figyelt kérdés
Gimis/egyetemista koromban nem volt szerencsém a szerelemmel. Illetve, inkább úgy mondanám, hogy sokáig nem néztek rám a lányok, utána pedig jött egy, aki egy fantasztikus természetű lány volt, de akkor valahogy nem tudott eléggé tetszeni (ezt azóta keservesen megbántam, de már nem tudok rajta változtatni, már a családtervezésnél tart a mostani párjával). Nagyon szeretnék egy olyan lányt találni, aki egyszerre felelős és családcentrikus, de ugyanakkor kicsit bohókás, gyerekes is, lehet vele random dolgokat csinálni, pl. letenni egy hangszórót és táncolni az utcán, vagy átstoppolni Európán. És nagyon fontos lenne, hogy önzetlen legyen és odaadó, szeresse a gyerekeket. Egy ilyen lányt, azt hiszem, nagyon tudnék szeretni. De egy kicsit attól félek, hogy a koromnál fogva (most vagyok 28 éves) már nem nagyon fogok ilyet találni, mert ezek inkább a kamaszlányokra jellemző tulajdonságok. Viszont nagyon hiányoznak nekem ezek, és nagyon szeretném bepótolni. Szerintetek van ilyen? Ti ismertek olyan idősebb párt, akik még mindig olyanok egymással, mintha kicsit gyerekek lennének? Én egyszer láttam egy ilyen nénit egy zenés-énekes istentiszteleten, azóta se tudom elfelejteni. Olyan volt, mintha még mindig egy gyerek lakozna benne.
2020. nov. 30. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A kamaszos önfeledtség abból is fakad, hogy tizenévesen még nem kell magadat eltartani, nem kell úgy a pénz és az élet más dolgai miatt aggódni, mint felnőttként.


Dolgozó felnőttként azért sem olyan önfeledt az élet, mert nem adhatod át magad teljesen a szórakozásnak, pihenésnek, vagy egy kapcsolatban, szerelemben csak a szexelésnek, örömöknek. De ez nem valami rossz dolog, mert így legalább felnőtté válunk, nem csak a mának élünk. Megvan a varázsa a tizenéves kamasz kornak is, de az gáz amikor valaki felnőttként is ugyanilyen. Természetesen ha tízmilliód, százmillióid vannak és nem kell aggódni a pénz miatt, akkor legyél ilyen nyugodtan, én most a 99%-os többségről beszéltem.

2020. nov. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Két dolgot szeretnél, ami üti egymást. Egyrészt legyen családcentrikus, felelős felnőtt, aki már a gyereket tervezi. Másrészt viszont legyen bohókás és tinis, ami pont a felelőtlenségről szól és hogy hülyeségeket csináltok, nem belegondolva a következményekbe.


Meg is fogalmaztad, hogy nem élted át ezeket gimis korodban és beakarod pótolni, de a kettő együtt nem fog menni. A bohókás kapcsolatból nem lesz komoly, a komolyból nem lesz bohókás. Nem azt jelenti hogy nem lehetnek laza vagy spontán pillanatok, de te nem erre gondolsz, hanem két ellentétes viselkedésre és személyiségre.


Vagy családot tervezel és komoly partnert keresel hozzá, vagy lazább kapcsolatban gondolkozol a vele járó felelőtlenségekkel.


A másik kérdés pedig nem a lányt érinti, hanem megint téged - tényleg olyan fontos az az utcán táncolás és random stoppolás az európai kontinensen keresztül 28 évesen? Miért nem tudod elengedni a tini korszakod és dönteni, ha ennyire a család a nagy téma nálad? Valószínűleg mert még nagyon messze vagy tőle és valójában nem akarod, hisz ha azt akarnád, akkor olyan partnert keresnél. Igazából nem tudod mit akarsz, csak valami kényelmes jó lenne, hogy ez is legyen a másikban meg az is, hülyülni is lehessen vele és komoly is lehet ha akarom.


A probléma, hogy ez nem így működik, nem a boltok polcairól válogatsz a termékek között. Mindenkinek meglesz a jó és vele együtt a rossz oldala, ahogy neked is megvan. Kezdésnek amit ajánlhatok, hogy döntsd el tényleg felakarsz-e nőni vagy még lennél tini egy ideig.

2020. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: a "családcentrikus" alatt inkább úgy értettem, hogy legyen fontos neki a család, és álljon készen az anyaságra, ha eljön az ideje, de természetesen nem azt akarom, hogy egyből alapítsunk családot. Lehet, hogy fiatalos ábránd, de szerintem a közös utazásokat meg stoppolásokat stb. nem érdemes kihagyni fiatalon, ez alapozza majd meg a későbbiekben a közös emlékeinket.


Ha ismernéd azt a lányt, akiről írtam, nem mondanád, hogy a kettő üti egymást :) A bohókás alatt sem azt értem, hogy komolytalan, felelőtlen, mint egy csikó, hanem inkább van benne egy természetes, érett bölcsesség, hogy ápolni kell a belső gyermeki énünket, és időről időre kell csinálni ilyen dolgokat, mint pl. ez az utcán éneklés. Egyébként mellette az említett lány nagyon is felelősségteljes és jól bánik a gyerekekkel, hiszen ez is a szakmája. Egyébként is úgy vettem észre, hogy ez a típus, amit keresek, leginkább az óvónők között található meg.

2020. nov. 30. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:

28 éves vagy mint írod, de minden szavadból süt mennyire éretlen vagy. Miféle óvónőkből süt, nekem két gyerek is van, mindkettővel most jártuk ki az ovit és az óvónők nemhogy nem gyerekesek, hanem nagyon felelősségteljesek. Természetesen a gyerekekhez fordulva vidámságot, kedvességet, játékot suggalnak, de biztos nem hallottad még mikor egy rossz gyerekre elég erélyesen ráripakodnak, sőt olyan is volt, hogy egy gyereket nagyon kipécéztek, már én sajnáltam szegényt, mert volt hogy szinte semmit se csinált, mindig minden szarért rá szóltak, pusztán azért mert néha tényleg rosszul viselkedett és már előítéletesek voltak vele.

amit az óvónők tudnak és a saját életükbe is visznek, az a rendszer és a rutin, mert enélkül nem tudnának x gyereket ellátni, na meg a türelem és az empátia elég erősen fejlődik bennük néhány év után, ez elég nagy kiegyensúlyozottságot eredményez. Szerintem ez vonzó bennük, viszont egyik sem gyerekes, egy gyerekes megnyilvánulását nem láttam egynek se pedig sokat mentem a gyerekkel kirándulni velük. anyukásan viselkedtek. Lehet neked kéne egy iylen pótanyuka vagy óvónéni, szerintem éretlen vagy...Én is azt mondom, többet kéne dolgoznod mert 28 évesen még fiatalnak hinni magad és európát átszelni szerintem gáz, kicsit késő már az iylesmihez. Most kéne élpp házasodnod és gyereket vállalnod meg felvenni egy lakáshitelt.

2020. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó, hát te láttál x darab óvónénit, és meg láttam más óvónéniket. Nyilván ez nem egy kategória, csak megjegyeztem, hogy akiket én láttam, azok ilyenek voltak. De természetesen neked is biztos igazad van.


Van lakásom, úgyhogy a lakáshitelről lemondanék. A tippeket is köszi, de inkább élem a saját életem a saját elképzeléseim szerint. Igenis fiatal vagyok, és ha nem most utazom, akkor soha.

2020. nov. 30. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
"van lakásom", 100% hogy alád rakták, nem te dolgoztál meg érte, mert akkor tudnád értékelni és inkább gyűjtenél hogy lehessen jobb szebb nagyobb, mert gondolom nem egy 200nm-es családi házad van ahol elfér feleség, két gyerek, kutya is. vagy bármi más okból is megtakaríthatnál. Szép dolog az utazás lakókocsival a világkörül, de ez a gazdag amerikaiak hóbortja, ha egy magyar csinálja, a vége csak az lesz elfogy az összes pénzed,nem lesz karriered, mert nem dogloztad be magad a szakmába, cégbe és hazajössz 35 évesen és azt mondod majd, miért nincs itt egy normális gyerektelen 25-30 év közötti nő sem, akit felelségül vehetnék? Hát kérlek azért, mert azok épp most mennek férjhez valami normálisan élő, szorgalmas, dolgozó tőled FIATALABB pasihoz, akinek van KARRIERJE...
2020. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
ja és komoly párkapcsolati tapasztalata is...
2020. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"van lakásom", 100% hogy alád rakták, nem te dolgoztál meg érte, mert akkor tudnád értékelni és inkább gyűjtenél hogy lehessen jobb szebb nagyobb,"


Neked mégis mi közöd van ehhez szerinted? Elolvastad a kérdést? Nem kértem életvezetési tippeket se tőled, se mástól, és ez értékrended sem érdekel. Tudtommal nem vagy se a papom, se a pszichológusom, se az anyám, és legalább az életemet se ismered. Egy bizonyos dologra kérdeztem rá olyantól, akinek már több élettapasztalata van, és nagyobb valószínűséggel látott ilyet. Te meg elkezdesz itt engem kioktatni arról, hogy honnan van lakásom meg hogy mire kéne koncentrálnom ennyi idősen. Oktasd a gyerekeidet, ne engem, vagy ha nem bírod magadban tartani, akkor ne ide írjál! Semmi közöd az életemhez.



"Szép dolog az utazás lakókocsival a világkörül, de ez a gazdag amerikaiak hóbortja, ha egy magyar csinálja, a vége csak az lesz elfogy az összes pénzed,nem lesz karriered, mert nem dogloztad be magad a szakmába,"


Mondod te. Én meg ismerek egy csomó olyan embert, aki velem egy idős, és már jó sok utazás áll mögötte. És nem gazdag amerikai. Ezernyi lehetőség van: ösztöndíjak, önkéntes munka, workaway, camp leaders, stb. Ezeket fiataloknak találták ki, akik tapasztalatot akarnak gyűjteni, ami egyébként egy életrajzban is jól mutat. De még egyszer mondom, nem ez volt a kérdésem.

2020. dec. 1. 09:17
 9/11 anonim ***** válasza:

6. Mondjuk a mai huszonéveseknek vannak olyan munkák, ahová már nem kell bedolgozni magad. Informatikusként, programozóként kereshetsz már huszonévesen nettó 400-500-600 ezreket is. Manapság home officeból, otthonról dolgozva, egyáltalán nem megszakadva a munka súlya alatt. Ez azért óriási szabadságot ad. Sőt az úgy home office, hogy akár világkörüli útra is mehetsz közben, csak legyen időd heti 20-30 órát dolgozni a laptopod előtt.


"A nem akar többet, szebbet, nagyobbat" pedig egy elég rákfenés gondolkodás. Franc sem akar családi házat, tudod mennyi gond van vele? Átjössz majd rendben tartani a kertemet és a több lakószobát, mint ahány ember lakik a házban? Mert én rohadtul nem akarok ilyenekkel foglalkozni, időt elszúrni ezekre. Rengeteg embernek bőven jó a lakás, és ott sem kell 4 embernek 5-6 szobás lakást venni.

2020. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

azt írtad, "nagyon szeretnék egy olyan lánmyt találni, szerintetek van ilyen" kérdésedre is válaszolok, Az a lány akit te keresel a 15-17 éves korosztály, ezekhez túl idős vagy, ők is max 18-23 éves sárccal csinálják ezeket a dolgokat. 18-20 évesen már komolyabbakat néznek, a komoyl kapcsiba meg nem fér bele egy iylen személyiségű életvitelú srác.

Mert egy nőnek akkor kell a sráccal a komoly kapcsolat, ha abból házasság és gyerek is lesz várhatóan. Ez meg akkor lesz ha van vagy várható anyagi érzelmi és egyéb biztonság, amit a nő a férfi viselkedéséből szűr le. Én is és a tesóm, a barátnőim is tucatnyi sráccal randiztunk, mindegyikünk kivétel nélkül a dolgos, fősulis komoly srácok mellett horgonyzott le, akiknek várható volt hogy lesz normális karrierjük, fizetésük, és hagyományos volt a gondolkodásuk. Attól szerepelt benne utazás, mondjuk a munkaszüneti hetekre betervezve, de ez a hátizsákos, nem dolgozós stb életvitelű srácokat mindegyiket dobtuk. Szóval kereshetsz, de nem fogsz találni iylen csajt a te korosztályodban, legalábbis jó minőségűt, feleségnek, anyának valót, csak olyan lúzert mint te, mert ha belőled van ilyen férfibe 28 évesen, biztos lányból is van.

2020. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!