Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindenkinek csak rossz tapaszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinek csak rossz tapasztalatai vannak az önbizalomhiányos emberekkel?

Figyelt kérdés
Van egy srác. Nagyon önbizalomhiányos. Pedig annyira jóképű és szerethető. Okos is. De az önbizalomhiányából adódóan elég sok a konfliktus.. Próbálok vele megértő lenni, és próbálom azért harsányabban meg-meg mondani neki, ha valami nem jó, de egyszerűen annyira rosszban van önmagával, hogy nem mindig lehet vele dűlőre jutni. Ez az állapot változhat? Mire számítsak?

2020. dec. 19. 17:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy imádom, amikor a nők összekeverik az antiszociális önpusztító elmebeteget az önbizalomhiánnyal...


Főleg mikor pár ilyen csalódás után kijelentik, hogy önbizalomhiányos sráccal ők többet soha nem állnak le, miközben valójában szociopata férgekkel voltak, akik az önbizalomhiányt dobták be utolsó kártyának, hogy valójában az önbizalomhiány miatt isznak, drogoznak, szórják a pénzt, féltékenykednek, miközben gyakran ők csalják meg a párjukat és így tovább...

2020. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

igen? És mindenki elmebeteg, aki valaha droghoz, vagy alkoholhoz nyúlt? Soha senki nem féltékeny a párjára? még az sem, aki sokat csalódott az előző párkapcsolataiban? Csak az féltékeny aki elmebeteg?


Az emberek hatalmas százaléka féltékeny, és nagyon de nagyon sokan próbáltak ki kábítószert, meg sokan küzdöttek alkohol problémákkal, még sem elmebetegek...


Olyan könnyű ilyen szavakkal ütni-vágni, de attól amiért valakinek voltak- vannak nehéz időszakai, nem lesz már rögtön egy szociopata féreg.

2020. dec. 28. 21:19
 23/32 anonim ***** válasza:

#22: Nem, de az, hogy valaha nyúlt és az, hogy rendszeresen él vele és nem tud lemondani a függőségéről az már elég komoly jellemhiba. Az ilyen maradjon valami társadalmilag elfogadottabb és kevésbé káros függőségnél, például kávézás vagy körömrágás, aztán járjon pszichológushoz, mert minden függőség egy tőről fakad, csak a tárgya változik.


Van az egészséges féltékenység, amikor odafigyelsz a másikra és akkor teszel szóvá bármit is, ha ALAPOSAN MEGGYŐZŐDTÉL arról, hogy át vagy verve, meg van a beteges, amikor kivered a hisztit, toporzékolsz és követeled, hogy mutassa meg az üzeneteket meg óvodás stílusban ráförmedsz, hogy biztos dugott azzal a férfi kollégájával, akit visszaigazolt, mert a múltkor is nagyon tette neki a szépet, amikor mentél elé a munkahelyre.


A féltékenység meg amúgy két emberen múlik, a nő is lehet flörtölgetős, könnyen befolyásolható típus, de egy ÉRETT, FELNŐTT SZEMÉLYISÉG el tudja dönteni, hogy akar-e ilyen nővel párkapcsolatot. Amennyiben igen, akkor viselje a következményét, hogy egyszer lehet, hogy valamelyik flörtpartnerének sikerül a bugyijába dumálnia magát.

DE! Ha ismeri az illető magát és tudja, hogy mekkora dühöt és haragot váltana ki belőle csak a gondolat is, hogy a párja titokban mással van, az a más röhög rajta a háta mögött, hogy ő mekkora lúzer, aki mit sem sejt az egészről és esetleg még valami jó kis nemi betegséget is hazavisz a teherbeesésről nem is beszélve, akkor az ilyen ember szintén járjon pszichológushoz, mert bármekkora ordas ribivel is áll össze, akinél tényleg alapos gyanúja van a féltékenykedésnek, ezzel végső soron akkor is önmagát mérgezi. Mert a nő vegetatív módon, növényként éli világát és bármit is tesz, csak önmagát keveri trébe. Ha szétveri a nőt, akkor azért, mert 1. testi sértés, 2. most már semmiképp se tudja lemosni magáról az agresszív barom bélyeget és 3. a nőnek a sebei begyógyulnak, viszont egy életreszóló muníciót szolgáltat, hogy őt egy bántalmazó vadbarom agyba-főbe verte. Lásd még: Palácsik Tímea és Damu Roland.


Ha pedig benyeli a békát, akkor önmagát mérgezi és stresszeli a folyamatos kiadatlan feszültséggel.


Elmebeteg pedig attól az, hogy úgy gondolja, ez így jó és benne nincs hiba, neki nem kell pszichológushoz fordulnia.


Szociopata féregnek pedig azért az, mert mesterien manipulál téged, úgy, hogy észre sem veszed. Bűntudatot kelt benned, a gondoskodó anyai ösztönt és az iránta érzett szerelmet hullámvasutaztatja benned, ezzel örökké fenntartva iránta az érdeklődést. Hiszen a szerelem ellentéte sosem a gyűlölet, hanem a közöny. Amíg haragszol rá, addig érzel iránta. Ő pedig ezt használja ki, hogy sose húnyjon ki a láng benned.


Csináld nyugodtan, te fogsz benne sérülni. Jó esetben csak pár évet pazarolsz még rá az életedből és megúszod valami enyhével, hogy összetöri a telefonodat, kidobálja dührohamában az ablakon a cuccaidat, rosszabb esetben össze is ver téged is és esetleg még a munkahelyedről is kirúgnak vagy albérletből kitesznek a balhés viselkedése miatt és még néhány barátot is elmar mellőled. Hajrá!

2020. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha lesz@pnád párszor, megnőne az önbizalma.
2021. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Az önbizalom hiány egy állapot. Nem betegség. Az önbizalom hiányt sohasem maganak generálja az ember. Senki nem ugy születik hogy ő egy lúzer. Nem ilyen gondolatokkal születik az ember. Mindig külső okok következménye ami nem egyszeri és nem 5 perccel előtti hanem évek alatt fixálódott pl. folyamatos iskolai bullying(pedig lehet hogy az ilyen ember akit lelkileg gyerekként tönkre tettek nagy dolgokat tudott volna tenni de az iskolai bullying miatt a tanulmanyi eredmenye nem lett olyan mint amilyet szeretett volna hogy eljuthasson egy olyan egyetemre ahova mar egy evtizede vagyott). Ebben az a szomoru hogy mig az iskola tarsai rohogve mondjak hogy tonkre tettem, lehet x evtizeddel kesobb az o gazdasaganak az allatait mentette volna meg, ha tisztelettudoan viselkedett volna vele. Es lehet gyerekkoraban boldog volt mert lelkileg tonkre tett egy iskolatarsat de evtizedekkel kesobb meg csodbe ment a gazdasaga. Munkahelyi lenézés, beszólogatas, pl. csöndes, introvertalt kollegat aki tenyleg profi a szakmajaban es az o segitsegevel egy olyan start appot hoztak volna letre ami mindenkinek még jobb munkahelyi körülményt adott volna, de mivel kiutálták és emiatt felmondott x hónappal később létszámleépítés lett és pont azokat küldték el akik lelkileg bántották azt, aki az ő helyzetük jobbá tételében is segített volna így még nehezebb helyzetbe hozták a hülyeségükkel saját magukat. És lehetne sorolni a groteszk példát. De aki Matyi bácsi meséit nézte aki álruhában járta az országot, talán érti miért írtam groteszk példákat. A kiváltó ok nem belulrol gyökeredzik. A kérdés, hogy az illető a kívülről jövő emberek hazugsagait le tudja e kuzdeni vagy nem. Mert ha nem elobb utobb fixalodik es onmagaval szembe is kritikus lesz vagy ahogy a tobbiek irtak elkezdi utalni magat. Az onbizalom hianyos embereknek segitsegre es nagyobb elfogadasra van szukseguk, leginkabb arra hogy érezze hogy igazán tisztelik, elfogadják minden feltétel nélkül, elsosorban a kornyezetukbol ami abban segiti oket hogy rajojjenek hogy az a hazug kep amit evekig a magaenak hitt az nem az ove hanem a kulso kornyezetenek a hulyesege. Van akinek viszont szakember segitsege is kell hogy valosan tudja latni önmagát és megtanulja hogy kell szeretni önmagát. Egy igazan önbizalom hiánnyal küzdő ember inkább távol tartja magától az embereket mert fél hogy újra bántják vagy mert fél hogy a több bantas után nem fogadják majd el vagy egyszerre érez vágyat arra hogy legyenek barátai, kapcsolata és egyszerre nem is. Szerintem neked kell eldönteni hogy akarsz e vele ismerkedni vagy sem de szerintem necces példálózni hogy mindenkinek csak rossz tapasztalata van az önbizalom hiányos emberekkel. Ezt ugye te sem hiszed el? Es ami még necces hogy te harsányan próbálod megváltoztatni. Elfogadni kéne vagy hagyni hogy megtalálja azt a nőt aki tényleg elfogadja! De te inkább szégyelled ezek alapján ahogy írsz ezen dologról. Khm.
2021. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Próbálok vele megértő lenni, és próbálom azért """""harsányabban meg-meg mondani neki"""", """ha valami nem jó"""- de mit próbálsz megmondani neki? Mi nem jó? Ebből következtettem hogy nem tudod elfogadni tudat alatt és hogy szégyenled, de egyszerűen annyira rosszban van önmagával, hogy nem mindig lehet vele dűlőre jutni."


Ne akard harsányan megmondani neki mert ezzel ugy érzi meg akarod változtatni pl, ha elfogadod akkor jobb lesz minden.


Kedves válaszoló ebből a mondatból következtettem ki. Nem én találtam ki te írtad le.


Illetve ezekből:


"Mindenkinek csak rossz tapasztalatai vannak az önbizalomhiányos emberekkel?"


Tehát aki önbizalom hiányos az szóba se elegyedjen senkivel rettegve attól hogy rossz tapasztalata lesz a masiknak vele. Már a kérdés egyfajta lenézést sejtetett. Mert ha valaki igazán aggódik vkiért nem ugy kezdi a mondandojat hogy mindenki megbanja hogy szoba elegyedett vele. Hanem így: Van egy barátom nagyon önbizalom hiányos hiába próbálom biztatni bántja magát szóban hogy tudok segiteni neki?


"Van egy srác. Nagyon önbizalomhiányos. Pedig annyira jóképű és szerethető.= ha nem jóképű de szerethető akkor is kérdés lenne? Okos is. De az önbizalomhiányából adódóan elég sok a konfliktus..= ergo többet vitáztok vmiért talán azért amit lentebb írtál amit én az első helyre írtam mert saját magad válaszoltad meg hogy talán az ebből adódó vitáitok a probléma. Ne akard minden áron hagyd hogy ő lépjen előre.


Ja és rájöttem neked is van önbizalom hiányod mert letámadtál egy privát levéllel hogy nem szégyeled de már a kérdésből is ezt lehet lekövetkeztetni.


Vagy legalábbis nem tudod eldönteni hogy szégyenled vagy sem. Félreérthető amiket írsz. De ugyanakkor nem értem miért támadsz mert nem bántottalak. Én csak jeleztwm hogy te sem veszed észre hogy tudat alatt nem tudod elfogadni hogy önbizalom hiányos az egész kérdés erről szól ezen vívódásról önmagaddal.

2021. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
*jeleztem
2021. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Elolvastam a 13-as válaszod így már mas a kérdés. Ez nem önbizalomhiány. Az önbizalom hiányban szenvedő nem tudja elhinni hogy ő bizony értékes ember. Ez nem az. Bár attol fugg hogy a multban milyen nehezsegei voltak pl. bullying es ezert menekult ezekbe a potcselekvesekbe de nem ez a gyakoribb szerintem.


Én írtam hogy szerintem tudat alatt szégyenled es te privatban irtal nekem egy letamado levelet, de a 13-as válaszod mar egeszen mas jelentest ad a kerdesednek. Amugy te irtad azt a kerdest is ahol onmaga ellen artani akar mert megcsalta a parjat? Kozbe a parja meg alkoholista?


Ha ok nélkül tulzottan féltékenykedik az Othello szindroma amugy!

2021. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nem akartalak letámadni, csak kérdéseket tettem fel neked! Mert úgy fejlődik az ember, ha megpróbálja megérteni a másik ember álláspontját. Sok mindenben egyetértek veled egyébként.

Nem én írtam ki a másik kérdést.

legyen szép napod

2021. jan. 21. 16:30
 30/32 anonim ***** válasza:
Jól van semmi baj csak tényleg kevés volt az info es nagyon félreérthetően fogalmaztál. De válaszoltam a kérdésre, hogy egy önbizalom hiánnyal küzdő embernek úgy tudsz segíteni ha őszinte vagy vele és tiszteled és szereted és érezheti hogy megbízhat benned, biztonságban érezheti magát veled tehát hogy nem fogod becsapni vagy hülyíteni vagy kiröhögni és stb. De mivel írtad a 13-as válaszod ez a probléma nem az a probléma. Én azt gondolom hogy egy volt alkoholista, drogos embernek a viselkedése alapján ennél jóval több segítségre van szüksége mert pl. Most egy olyan pótcselekvést talált magának amit ugy hívnak hogy túlzott féltékenység és smasszer aranka stílusú állandó kontrol a másik felett. Volt itt egy kérdező aki kérdezte hogy mit szólnának a lányok ha egy kis gps övetőt adna es óránként fel kéne hívni. Én válaszoltam neki hogy képzelje el hogy pilóta a barátnője és épp akkor kéne keresnie mikor éppen koncentrálnia kéne. Ez már nem az önbizalom hiány kategóriája. Próbálj vele beszélni hogy mi lenne ha mennétek párterápiára.
2021. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!