Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akiknek fontos, hogy a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek fontos, hogy a férfi huszonévesen saját lakásban éljen, azok felfogják, hogy 99%-ban ez nem a férfitől, hanem a szüleitől elvárás?

Figyelt kérdés

Akiknek huszonévesen van lakásuk, 99%-a nem saját maga kereste meg rá, hanem a szülőktől kapták. A számolás megy? Hogy mennyi egy lakás ára, és mekkora fizetésből mennyit kell félretenni mennyi időn keresztül? Amit egyszerűbb összegyűjteni otthon lakva, de ha az ember albérletben van és úgy gyűjt lakásra emellett, azt még nettó 500ezres fizetéssel sem gyűjti össze 35 éves kora előtt. Aztán nézzük meg, ki keres nettó 500 felett huszonévesen. A csaj, aki elvárja, vajon keres annyit?

Eleve az átlagbér nem elég ahhoz, hogy fedezze az albérletet+étkezést+minden egyéb havi költséget. Az embernek nettó 300 vagy afölött kell keresnie csak azért, hogy elvegetáljon, de úgy még nem tud gyűjteni saját lakásra ami így később sem lesz.

Ez miféle előny, hogy valakinek a szülei alátesznek lakást, akinek ehhez semmivel nincs nagyobb érdeme mint másnak, és ettől a férfit a nők többre tekintik? Olvastam másik ehhez kapcsolódó kérdést is, és ebből nekem az jön le, hogy a szülők nemcsak lakást vesznek a fiúnak, hanem ezzel nőt is.

Ettől a férfi semmivel nem jobb, életképesebb, ügyesebb, csak mert adtak neki valamit.

Ez a nők agyáig nem jut el? Vagy nem is érdekli őket, hanem csak az a lényeg, hogy beleüljön a jóba, amit nem a férfi teremtett meg, hanem az ősei?



2021. jan. 20. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
61%

Hitel. Albérlet. Az ember 25 évesen kb. elkezd dolgozni.


Igazságtalan, ha valaki magasabb fizetéssel vagy kapott lakással indít?


Talán


Igazságtalan a nőket elítelni, ha nők ez alapján is szelektálnak?


Nem, miért kellene nekik az egyéni szoc problémákat figyelembe venni? Nem szociális bizottságok. Egy életük van, szeretnének kényelmesebben élni.

2021. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 anonim ***** válasza:
100%

30f vagyok :D


Otthon élek egyedül anyukámmal. Testvéreim már elköltöztek.

Ha kell tudok venni házat ilyen isten háta mögötti helyeken de pl nagyvárásokban nemigen.


Egy hitelhez olyan 20% önerő kell. Pl Szegeden olyan 18-25 millió körül van egy lakás. És még be kell azt rendezni is.


Van olyan 3+ millió félretett pénzem. (illetve most már jobban tudok spórolni mert emeltek a fizun). Talán egy olcsobbat már meg tudnék így venni meg kiadni addig míg nincs párom.


Otthon amit kell azt besegítek hogy még is csak ne FULL "mamahotel" legyen. Egy albit ki tudnék fizetni azzal nincs baj viszont akkor nem tudnék olyan szinten spórolni.


Ha lenne barátnő akkor nyílván nem ide szeretném hozni elsősorban hanem egy külön kis fészekbe. Teszem azt egy albiba legalább.


Illetve folyamatosan azon gondolkozok hogy hogyan lehetne mégtöbb a fizetésem. Nekem vannak terveim. Amelyik nő ezt képtelen megérteni és ez neki nem elég jó az meg nem érdekel és kész :)

2021. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 anonim ***** válasza:
59%

Nem gondolnám, hogy óriási elvárás lenne, hogy egy férfi lassan 30 évesen ne a szüleivel éljen. Egy randi után, másnap reggel nem szeretném anyukát, apukát kerülgetni a konyhában, pláne nem kínos csendben, ha esetleg az előző éjjel túl hangosra sikeredett. Sosem vártam el olyasmit, amit én nem tudok nyújtani. 25 évesen nyilván nem tudtam saját lakást felmutatni, de nem is vártam el. Viszont, akkor már egyedül laktam albérletben, így igen, ezt elvártam a partnertől is. Hogy emellett nem lehetett gyűjtögetni? Nos, ez igaz. De én mindig annak a híve voltam, hogy ha valakivel komolyra fordul a kapcsolat, akkor közösen veszünk házat, lakást. Természetesen, csak mután 1-2 évet leéltünk együtt albérletben. Két fizetésből már könnyebb félretenni is. Én ennek az elvnek a mentén éltem, és msot 28 éves koromra a férjemmel közösen elértük, hogy legyen saját otthonunk.

Egyébként, nem tartom igazságtalannak, ha valaki saját lakással, saját autóval indítja az életet. Sőt, nagyon is szerencsésnek tartom azokat, akiket a szülők ilyen módon támogatni tudtak.

Egyébként meg, mindenki azt vár el amit akar. Sem a férfiak, sem a nők nem jótékonysági szervezet, hogy szánalomból, sajnálatból összejöjjenek olyannal, akik semmilyen módon nem felelnek meg az általuk támasztott elvárásoknak.

2021. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 A kérdező kommentje:

Csak a miheztartás végett írom: Én közel nettó 1 milliót keresek. Albérlet+rezsi+kaja+egyéb létszükségletek kifizetése után nettó 600ezer Ft körül maradhat, amit félre tudok tenni a hó végén. Ez azért nem semmi összeg egyébként.

Ha minden hónapban ennyit félretennék, körülbelül 5-7 év alatt sikerül összegyűjteni egy lakásra. De ez nem így megy, mert közben bútort kell venni, közben elromlik az autó, közben autót kell cserélni, és miegymás.

Már nagyon bőven a harmincas éveimben leszek, mire meglesz a lakásra, huszonévesen még így is esélytelen, hogy annyit keresek, amennyit hát nagyon kevés ember. Ez egy eredmény, amit én értem el. És egyszerűen felcsesz, ha arra gondolok, hogy egy egyszerű akárki előnyben van velem szemben sokaknál csak amiatt, mert a szüleitől kapott lakást.

2021. jan. 20. 16:47
 5/126 anonim ***** válasza:
67%

Nekem anyukám vett lakást. Panelt. Nem voltunk soha gazdagok, mindig panelban éltünk, nem volt iPhone-om. De szegények sem voltunk.


Emiatt megtanultam bánni a pénzzel, mielőtt még lakásom lett volna. Feleslegben nem költök dolgokra, de nem is vonom meg magamtól, ha kell valami. Olyat keresek, aki hasonló helyzetben van. Mert az a férfi valószínűleg nem "segg alá tolásnak" csúfolja egy ember élete munkáját, hanem látta a szülein az áldozatokat, amiket hoztak.

2021. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
86%

Marhára nem érdekli őket, honnan van lakásod.

Viszont közel 1 milliós fizetéssel nem is értem mi a problémád.

2021. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 anonim ***** válasza:
96%
És? Most mit vársz? Hogy megsimogassuk a kis buksidat, amiért közel egy milliót keresel és hogy x éven belül saját házad lesz? Ha most felcsesz hogy egy akárki előnyben van veled szemben, akkor változtass az élethelyzeteden, vagy ne fogj társkeresésbe, ameddig nincs meg a házad. A legtöbb épszeű nő nem fogja a szülőket kerülgetni minden egyes találkozó után, tök mindegy, milyen okból lakik otthon a pasi.
2021. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
97%

#2-es voltam.

"Én közel nettó 1 milliót keresek."


Jesszus én annak a 4-éből gazdálkokod jelenleg :D

Hát sajnos ez van... Én 0 támogatással értem el azt amim most van. Sajnos a nők szeretik ha saját házad van. Bár megjegyezném egy albi is szerintem bőven elég amúgy.


Te hozzámképest bőven előnyben vagy. Nekem még külön azon is spórolni kell míg nincs barátnő addig itthon vagyok. Imserkedésnél ez meg van hogy hátrányt jelent.

2021. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
51%
#5 De igen, ezt hívják úgy, hogy a segged alá tolták. Nem tudom ezen mit akarsz kimagyarázni.
2021. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
97%
A külsőnket is a szüleinktől örököljük. Van aki egyszerűen jó géneket örököl, és semmit nem kell tennie azért, hogy jól nézzen ki. Más meg edz, diétázik, kezelésekre jár, rengeteget költ arra, hogy jól nézzen ki. Az élet igazságtalan.
2021. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!