Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ilyen "háziasszony jártasság"o...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen "háziasszony jártasság"okkal előnyben vagy hátrányban vagyok a nők szemében?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, húszas évek közepén/második felében. Egyedül élek (albérletben) már 2 éve, önfenntartó vagyok teljesen. Előtte otthon laktam a szülőkkel, nem igazán csináltam házimunkát, anyám mindent jobban tudott. De külön ugyebár megtanultam. Mindent én csinálok magamnak, rendszeresen takarítok. Nem akkora gyakorisággal, mint anyám javasolta, tehát amit ő heti egyszer csinált, azt én havi egyszer szoktam. Igaz, egy ember után lassabban piszkolódik a lakás, mint egy egész család után.

Minden rendesen el van mosogatva ha betelt a mosogatógép, ruhák is ha összegyűlt egy mosásnyi adag. Kimosom, kiterítem, kivasalom.

Ételekről is teljes mértékben magamnak gondoskodom, azonban nem főzök. A környéken vannak a boltokban remek félkész ételek, például olyan előre fűszerezett pácolt friss nyers hús, amit már csak be kell tenni sütni, vagy félig megfőzött csülök, és hasonlók, amik mellé rizst főzök vagy fagyasztott krumplit megsütök. De olyan fajtából is szoktam venni, amit tényleg csak meg kell melegíteni.

Ezek ilyen egy-két adagnyi ételek, nekem pont tökéletes. Odafigyelek, hogy kellően változatos legyen a menü és lehetőleg egészséges, bár tudom, hogy a legegészségesebb úgy lenne, ha alapjaiból magam főznék. Azért csinálom ezt így, mert egy emberre szerintem nem éri meg főzni. Dolgozni rajta órahosszat. Szerintem csak nagyobb mennyiségben, több emberre éri meg ennyit foglalkozni ezzel, én erre nem akarok annyi időt szánni, munkám van, hobbim is van.

Autót is magamnak tartom fenn, ha valami elromlik, megpróbálom megjavítani, ha nem megy, akkor hívom apám.


Ha barátnőm lenne, akivel együtt élnék, akkor is megcsinálnám ezeket a dolgokat, vagy elosztanánk egymás között úgy, hogy jó legyen. Ezekkel az önellátó skillekkel mennyire vagyok előnyös vagy hátrányos helyzetben ahhoz képest, amit egy nő el szokott várni, illetve amivel találkozni szokott?



2021. jan. 25. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ennek alapnak kéne lennie, nem előnynek.
2021. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Felnottel, gratulalok. De most mit varsz? Nyilvan, ha van plusz egy (egyebkent alapveto) keszseged, az sosem hatrany. De ez nem jelenti azt, hogyha hirtelen bekoltoztetnel egy csajet az ojjektumba, akkor is mindent neked kene csinalni, az eleg ferfiatlan lenne. Amugy meg munkamegosztas: en pl fozni szeretek, de takaritani, mosni nem. Szoval mi igy osztottuk meg a csajommal. Udv a NAGYBETUS ELETBEN.
2021. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy éppen egy olyan másik kérdést olvastam itt (és már nem első alkalommal), ahol a nő arra panaszkodott, hogy a párja semmit nem tud csinálni. Tehát nem mindenhol alap ez.
2021. jan. 25. 12:16
 4/18 A kérdező kommentje:
De olyan is van aki még főzni is tud. Tehát nem tudom teljesen, hogy ezzel én most hol helyezkedem el.
2021. jan. 25. 12:17
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja es abban a kerdesben szereplo no egy hazisarkany, aki otthon is tanitonenit jatszik. Te csak koncentralj a kuldetesedre, gyurjal amig tart a covid, mert aztan nyaron kinyitnak a strandok, es ki kell nezni valahogy, hogy legyen nod. Mivel elso korben nem az alapjan fognak valasztani, hogy tudsz e fozni, meg porszivozni.
2021. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Nahát! És a fenekedet is egyedül törlöd, vagy ahhoz már szükség lesz a leendő ara asszisztálására?
2021. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Két éve félkész kajákon élsz? Ez elég gáz. Tanulj meg sütni, főzni.

Az, hogy rendbe tartod a környezeted, alap dolog.

2021. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Nyugi, kérdező. Ha egy férfi végez el minden házimunkát, akkor jönnek a gúnyos hozzászólások: "ez lenne az alap" "nahát, és most tapsoljunk meg?" "a fenekedet is egyedül törlöd?"

Ha egy itteni nő meséli el, hogy ő végzi a házimunkát (mosás automata mosógépben, pizzamelegítés sütőben, stb.), akkor az "láthatatlan munka", "hatalmas teher" stb.

2021. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

#8 Nagy teher, ha közben a "férfi" egész nap a kanapén tesped, és helyette is csinálni kell mindent. Ha mindketten beletennének, akkor hamar megvan minden.

De amúgy nem látok itt sok nőt panaszkodni, szóval nemtom miről beszélsz.

2021. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Van olyan ismerősöm, aki főz, aztán 3 napig azt eszi. Bátran mondom, hogy ez nem egészségesebb, mert egyrészt kisebb a változatosság, másrészt pedig a frissen saját kezűleg főzött étel maximum aznap jobb, vagy másnap, de hogy két és három napos állapotában semmivel nem egészségesebb, mint egy frissen sütött egy adagnyi bolti félkész étel, ebben egész biztos vagyok.
2021. jan. 25. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!