Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyít javítana párkeresési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyít javítana párkeresési lehetőségeimen ha külön költöznék szüleimtől?

Figyelt kérdés

Vagy 2 éve vettek nyugdíjas éveikre egy lakást de nem adják ki és addig még 6 évig lakhatnék ott úgyhogy nem kell lakbért fizetnem.

Ugyanakkor ez munkahelyváltást jelentene meg már nekem kellene bevásárolnom illetve takaritanom mosnom magamra és rezsit is állnom ez pedig kényelmetlenebb lenne mint mostani helyzetem.


És az is zavarna hogy nem az enyém ês hetente megnéznék de még csak 10 milliom van abbol nem tudok venni magamnak.

32/f



2021. márc. 28. 13:59
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
43%
39: Azért, mert az áram sincs ingyen amivel netezel. Meg azért, hogy ne egy kitartott ingyenélő legyen az ember. Hiszen nem igaz a mondatod, hogy " A fűtés akkor is ugyanannyi lenne ha nem élnék otthon ahogy a villany és a gáz is." NEKED akkor is ki kellene fizetned akár főbérlőnek, akár saját tulajdonod után. Én mondjuk jóval többet keresek, mint a szüleim együttvéve. De ha nem így lenne, akkor sem lenne pofám csak úgy "lakni".
2021. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

"ha egyedül élnél tisztában lennél a rezsivel"


Tisztában vagyok a rezsivel képzeld.

Tudom mennyi áramot fizetünk, mennyi a vízdíj a gáz és a szemét ára szóval ez nem jött össze.

Ez nem azon múlik, hogy valaki egyedül él vagy sem.


Elenyésző az az áram és víz amivel több fogy, mint írtam pár 1000Ft havonta.

A víz konkrétan 3m3/fő-re van számolva és nagyjából reális is. 1500Ft/fő-re jön ki.

Az áram kb. 10 ezer/hónap összesen, egy főre 2500 akkor.

A gáz minimális, a melegvizet csinálja + a gáztűzhely + néha fűtünk is vele (kb. 1500Ft/hónap/fő).

A fa ára éves szinten kb. 200 ezer, tehát egy hónapra egy főre nagyjából 4200Ft-ra jön ki.

A szemét olyan 1000Ft körül van egy hónapra egy főre.

A net 5000Ft egy hónapra, egy főre így 1250Ft.


Összesen max 12-13 ezer ft lenne az én részem.


De a villany nélkülem is ennyi lenne, a legnagyobb fogyasztók ugyanúgy meglennének ha én máshol laknék.

A net ugyanennyibe kerülne, ahogy a gáz és a fa is.


Miattam lévő többletköltséget a szemétdíj és a vízdíj jelent, mivel ezt az alapján számolják nálunk hányan élnek egy háztartásban. Velem együtt 4-en egyébként.


Ez a pénz pedig nem hiányzik a családi kasszából, semmit nem jelent, semmivel sem lenne nekik könnyebb ha befizetném.

Inkább ők is azt mondják rakjam félre és így nekik nem kell majd támogatniuk másban.

Az más helyzet lenne, ha amúgy elßasznám fa$zságokra a fizetésem, de nem így van.

2021. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
68%
42: És a többi? Kajád legalább állod magadnak? Ha betonozni kell az udvart (vagy burkolni a fürdőszobát, bármi hasonló), kifizeted? Vagy csak élsz, mint 12 évesen?
2021. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Nem normális hogy szülők pénzt követelnek gyereküktől főleg ha rá se szorulnak. Gyereket normális nemcsak 18 éves koráig vállal
2021. márc. 29. 12:25
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
44: De nem is 30 éves felnőtt embert kell 10 évesként kezelni. Nem egészséges. Nem követelik, a gyerek adja. Magától, ennek kérdésként fel sem kellene merülnie. Nekem mondjuk rá is szorulnak a szüleim, így talán másabb a nézőpontom, de igen kellemetlenül érezném magam, ha eltartanának mint egy gyereket, miközben saját önálló keresetem van. Mert itt erről van szó, szó szerint eltartanak.
2021. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem mi a gond azzal, hogy a szüleim nem kérnek anyagi támogatást azért cserébe, hogy még mindig náluk élek. Mondhatnák bàrmikor, hogy fizessek valamit, vagy akár azt is, hogy költözzek el...

A kajáról annyit, hogy olyan helyen dolgozok ahol akár halálra is zabálhatnám magam. Apám révén, az ő munkahelye miatt is van kaja bőven, ráadásul rohadt nagy kertünk is van termeszteni dolgokat.

Egyébként segítek nekik amiben tudok, nyilván a felújításokban, fát vágni, cipekedni, kertészkedni. Van egy kis szőlő "ültetvényünk", ezt is jelentős részben én is gondozom.

Nem anyagilag hanem a munkámmal tudok sokat segíteni. Pl bármilyen barkács feladatot, vagy felújítást mindig családon belül csinálunk. Burlolás, csempézés, szerelés, festés stb. Szóval a "szakemberek" árát mondhatjuk úgy is, hogy megspórolják velem... :D

2021. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
62%

Burlolás, csempézés, szerelés, festés stb. Szóval a "szakemberek" árát mondhatjuk úgy is, hogy megspórolják velem... :D


ezermester vagy?

2021. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!