Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van-e még esélyem, és ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e még esélyem, és ha igen, hogy fordíthatnám ezt meg?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, csak félig-meddig megy a német nyelv, középfokú nyelvvizsga szint megvan, de a köznyelvben az édeskevés, nem úgy beszélnek. Az egy más szint.

Egy bolti eladónővel már tavaly óta szemeztünk egymással, nyilvánvaló volt hogy tetszünk egymásnak. De nem léptem felé, mert én elég zárkózott, gátlásos vagyok és még magyarul sem szoktam megnyílni, nem hogy egy olyan nyelven, ami nem igazán megy...

Azt hittem, már ezer alkalommal letett rólam, mert nem merek odamenni... de nem. Mindig engem néz, mindig arra jár véletlenül, ahol én vagyok, de sosem beszéltünk. Aztán ma megszólított: "Keresel valami konkrétat?"


Hirtelen megijedtem, és ilyenkor eléggé bezárkózom, pedig itt lett volna a lehetőség...de nem éltem vele. Nehezen annyit tudtam elmagyarázni neki, hogy nem megy nekem a német nyelv... és aztán ennyiben maradtunk. Elmosolyodott a kiejtésemen, aztán mentünk a saját dolgunkra.


De legalább már beszéltünk pár sort. Az már előrelépés, mert ilyenkor már könnyebb újra elbeszélgetni.


Arra gondoltam, hogy legközelebb megszólítanám, tud-e esetleg angolul, mert az nekem folyékonyan megy. Ha nem, akkor annak ellenére hogy csak félig megy nekem a német, lenne-e kedve beszélgetni, megismerni. Ezeket el tudnám mondani németül. A szép szemeit is meg tudnám dicsérni.


De azon tűnődöm, hogy nem ment-e el a kedve tőlem, mert hogy alig beszélem a nyelvet, és amit mondok, azt is szerencsétlenül...


Én a nőket kérdezném, ha beleképzelik magukat az ő helyébe.. és valakivel ezer évnyi szemezés után amikor megszólal, kiderül, hogy külföldi és nem igazán beszéli a nyelvet, az milyen lehet?



2021. ápr. 9. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne baj a nyelv. Viszont pattanj rá a dologra, ha akarsz valamit, mert többet már nem fog várni rád, elég sok jelet küldött. A terveid szerintem nem rosszak, ha bejön nekem a pasi akkor ismerkednék vele. 24N
2021. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha a francia megy akkor nem lesz semmi gond!:-)
2021. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyelv része nekem sem lenne baj. Az a töketlenkedés, amit lezavartál, mikor szegény végre vette a bátorságot és kezdeményezett, ha már te nem tetted, na az annál inkább. Úgyhogy most rajtad a sor.
2021. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valamiért az volt a megérzésem, hogy most vágtam el az esélyem. De már korábban is így éreztem, aztán kiderült, hogy még sem.

Megpróbálom. Az a baj, hogy nagyon szorongós vagyok. Most könnyű elképzelni, de amikor ott vagyok, nem megy.

Egész eddig mindig ilyen balf.sz, gátlásos voltam (korábbi rossz történések, lelki sérülés miatt), de egész eddigi életemben mindig ezzel együtt is jobban vonzódtak hozzám a nők, mint szinte bármelyik másik férfi ismerősömhöz. Legalább ez ad valami önbizalmat, de még akkor is leblokkolok, ha tudom, hogy tetszem...

2021. ápr. 9. 23:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Arról már nem is beszélve, hogy a nyelvbeli nehézségek ezt meghatványozzák.
2021. ápr. 9. 23:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Én "megnyugodnék", hogy ok, jól sejtettem, én is tetszek neked a jelek alapján, csak a nyelvbéli nehézségek miatt nem szólítottál idáig meg minden bizonnyal.

Viszont most már akármit is, de lépjél. Ha a vajat keresed rajta akkor is :D, de valami kommunikációt indítsál.

2021. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szépen, ügyesen szótárazd ki, hogy csak miatta jársz abba a boltba, mióta megláttad, és szeretnéd elkérni a telefonszámát.
2021. ápr. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!