Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy tudnám elfogadni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám elfogadni, hogy egyedül maradtam?

Figyelt kérdés
Belátom, hogy nem megy a társkeresés, de annyira rossz, hogy nem tudok teljes életet élni. Hogy felejtsem el az egészet?
2021. ápr. 22. 00:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy egyedül maradtál? Család, barátok mindig veled lesznek. Miért szeretnéd feladni a társkeresést, ha úgy gondolod nélküle nem lehet teljes az életed? Mivel töltöd a szabadidőd?
2021. ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem maradtál egyedül, csak mindennek meg van a maga ideje. Most szeretnéd siettetni a dolgokat, hogy egyből túl legyél rajta. Ez nem így működik. Mikor eljön az ideje, akkor megint nem leszel egyedül. Az eseményeknek meg kell adni az időt.
2021. ápr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kort és nemet írhatnál, ez fontos kérdés a válaszokhoz!
2021. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező vagy önbizalomhiányos férfi vagy brutál kövér nő.

Ebből már adódik is a megoldás.

2021. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%
12: A lehető legrosszabb, amit mondhatsz. Ha nem csinál semmit, nem fog történni semmi. Max annyi, hogy visszajön ide 30 évesen, hogy még mindig nem volt kapcsolata.
2021. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül maradtam - én ebből azt értettem, hogy volt már kapcsolata, de véget ért és azóta nem talál társat.
2021. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A 9-es nagyon jókat írt kár h kevesen értik..sajnos

nem mindenki talál társra, régen sem és most sem..nem tudom h te fogsz e társat találni de remelem igen..de ha nem akkor marad a lelki élet másokkal, társaságba járás, hobbik vagy az egyedüllét nyugalam..én is egyedül vagyok

2021. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#9: "magányossá válunk, vagy pedig élvezzük a szabadságot, amivel az egyedüllét ajándékoz meg bennünket."


Itt van szerintem az első véleménykülönbség. Amit én inkább tapasztalat miatti véleménykülönbségnek tartok.


Nagyon sok ember, aki "élvezi a szabadságot" már otthonról is olyan mintákat hozott, hogy a kapcsolatnak törvényszerűen a szenvedésről kell szólnia. Vagy valamennyi szenvedésről.


Ez nincs feltétlenül így, sőt, én még azt is vitatom, hogy olyan ritkának kellene lennie a normális kapcsolatnak, mint a lottó ötösnek. Most azért olyan ritka, mert nagyon kevés embernek van megfelelő önismerete és akinek van sem feltétlenül szándékozik feloldani a benne lévő ellentmondásokat.


"vagy elszigeteltnek és keserűnek érezzük magunkat, vagy inkább ünnepeljük azt a tényt, hogy meglátásaink elég mélyek és erősek ahhoz, hogy túljussanak azon a hatalmas emberi igényen, hogy családunk, barátaink vagy munkatársaink,szomszédünk,GYIK társaink egyetértését elnyerjük."


Introvertált emberként sosem vágytam a tömeg elismerésére, de ha néhány ember sincs a környezetemben, akivel egyet tudnék érteni, akkor azt hívják társas magánynak. Ezért lesz nagyon sok, látszólag vidám, társasági ember is öngyilkos. Mert mások előtt szerepet kénytelen játszani. Önmagát nem adhatja, mert akkor nem fogadják el.


#10: "Ha a párkapcsolat nem az életed középpontja hanem csak egy része, azon a részen lehet fájó hiány, de többi rész ha rendben van, ez a hiány nem fogja kitölteni a lelked nagy részét. Barátok, rokonok, munka, hobbi ami az életnek a nagy részét töltik ki amúgy is."


Igen, ez működik egy darabig, amíg meg nem kérdőjelezed a léted értelmét. Hogy miért élsz. Ez megint minden embernél más. Aki hasznosnak érzi magát társadalmilag, annak a munka kielégítő tud lenni. Aki csak egy fogaskeréknek a gépezetben, az a "nyugdíjra" hajt és tőkét akar kovácsolni. Ha ez megvan, jön a következő fázis: Szürcsölhetem a koktélokat egyedül a tengerparton, de nem leszek boldog.


Akinek a rokonok olyanok, hogy menekül tőlük és elhatárolódik, ott ez sincs. Erről nem tehet, rossz helyre született.


Igaz barátságok manapság már egyre kevésbé vannak, instant társaságot lehet találni bármilyen tetszőleges tevékenységhez. Meg felfelé nyal-lefelé tapos kullancsokat, akikről ha nagyon figyelsz, akkor kiderül, hogy csak akkor vagy jó nekik, ha kell nekik valami vagy nagyon unatkoznak.

2021. ápr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Én apa nélkül nőttem fel, egy éves voltam, amikor meghalt. Anyám egy csodálatos nő volt, nem keseredett bele az egyedüllétbe. Még érettségije sem volt, egy hegyvidéki kis faluból jött, ahol döngölt padló volt, villanyt már csak akkor vezették be amikor én megszülettem, a vizet pedig mindig a kerekes kútból húzta a nagyanyám. De anyu arra használta az egyedüllétet, hogy fejlődjön. (És közben remekül nevelt két gyereket). Beiratkozott esti iskolába, leérettségizett. Annyira megszerette a kötelező olvasmányokat, hogy elkezdte rendelni a világirodalom remekeit és mindet ki is olvasta. Aztán jogra is felvételizett, de bár a felvételi vizsgán jól teljesített, mégsem vették fel mert sosem volt kisztag, párttag, és az ilyenektől ajánlást sem tudott kicsikarni, márpedig az akkoriban kellett ahhoz hogy bejusson a jogi egyetemre (kora hetvenes évek). De azért megcsinált még egy pénzügy és számviteli szakképzést. Lett egy párja (én akkor már elmúltam 10 éves), csináltak egy vállalkozást és lett pénzük, bár boldogok amúgy nem voltak. Anyám addig volt igazán önmaga, amíg egyedül volt és építette magát.


Szóval én azt láttam, hogy az ember egyedül is foglalja le magát és építse az életét. A barátaim nagyon jó barátok már harminc éve, részei az életemnek, nagyra becsülöm ezeket a társas kapcsolatokat. De ezek nem hullottak az ölembe, ezekért tennem kellett.

És hát, számomra a művészetben való kiteljesedés nélkül nem élet az élet. Voltam házas, de vége lett. 12 évet voltunk együtt. Van gyerekem. Igen, hiányzik egy párkapcsolat, de erre jelenleg időm sincs. Ha lenne, akkor úgy szervezném az életemet, hogy legyen. De elfoglalom magam olyan dolgokkal amik fontosak nekem. Egy párkapcsolatban is így élnék, csak kevesebb időm lenne edzeni, olvasni, festeni.

2021. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!