Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki manapság nincs fent közösségi oldalakon, annak halott dolog a párkeresés?

Figyelt kérdés
Magamból kiindulva... Nem vagyok fent sem Facebook-on (nincs kikkel tartsam a kapcsolatot), Instagram-om sincs vagy mi, meg ez a tiktok sem. Nem is értem ezeknek a lényegét. Mire jók ezek a magamutogatáson kívül?

2021. máj. 14. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagy?
2021. máj. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A közösségi oldal arra való, amire te használod, lehetőségeket nyújt. Én például a hobbijaimhoz és érdeklődéseimhez köthető közösségekhez így is hozzá tudok férni, így több embert ismerhetek meg és több helyről informálódhatok. Bizonyos témákban ez is mindig frissen lát el információkkal.

A barátomnak viszont egy sincs (nekem is csak Instagramom van), de mint írtam, a barátom, szóval egyáltalán nem halott dolog ezek nélkül ismerkedni.

2021. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak facebookom van, és ott se szoktam postolni gyakran. Szóval nem mutogatom magamat. kb 10 év alatt volt 10 postom nagyjából.


Se insta, se tiktok.


A facebook arra jó, hogy szinte mindenki fent van és ingyen elérem őket. Ingyen üzenet küldés nekik és tudom, hogy kb 1 napon belül megnézik, amikor ráérnek.


Valamint még arra nagyon hasznos, hogy csoportokat lehet létre hozni. Ezért könnyen lehet rajta szervezkedni. Meglepi szülinapi bulit vagy akár közös tanulást. Bármit az ég világon. A lényeg, hogy eléred ezen a platformon az embereket, de a közösségeket is csoportban, ha akarod.


Enélkül is lehet ismerkedni persze. miért ne lehetne? De aztán utána csak telefon beszélgetésben tudsz kommunikálni az illetővel.


24F

2021. máj. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem azzal van gond, hogy nincs Facebookod, hanem hogy azt se tudom miről van szó.

Azzal már lejáratod magad, hogy ennyit tudsz a Facebookról, hogy magamutogatás.

Ahogy már írták, elég sok hasznos funkciója van, én 9-től például ott fogom megbeszélni a 10-től kezdődő vizsgát a csop társakkal.

2021. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Az internetes társkeresés alapból is nehéz ügy. Ha még Facebookod sincs, akkor meg szinte lehetetlen. Kivéve ha nő vagy.
2021. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem azzal van a baj, hogy nincsen facebookod, (ami nem feltétlenül magamutogatást jelent, attól függ, mire használod), hanem hogy azt írod, nincs is kivel tartani a kapcsolatot. Akkor neked nincsenek barátaid, nem vagy jóban volt osztálytársakkal, rokonokkal, jelenlegi kollégákkal?
2021. máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Eléggé visszataszító, ahogy vélekedsz a közösségi oldalakról. Magamutagatás? A legtöbb ismerősöm konkrétan semmit nem posztol Facebook-ra. Nem kötelező ám az ilyen platformokon semmit megosztani.

Továbbá felmerül valóban a kérdés, hogy neked nincsenek társas kapcsolataid? Vagy telefonon tartod mindenkivel a kapcsolatot?


Engem személy kicsit zavarna, ha valaki nincs fent közösségi oldalakon. Vagy legalább Vibered vagy Whatsappod legyen. Én is a személyes találkozót preferálom, de ettől függetlenül szerintem ma már alapvető, hogy nem csak szemtől szemben kommunikálsz másokkal. Nem muszáj rögtön képmegosztó oldalakon gondolkozni, de tényleg legyen egy platform, ahol tudjátok tartani a kapcsolatot, tudtok többet beszélni vagy akár képeket küldeni egymásnak.


Nekem picit egyébként az jön le, hogy te tudatosan kerülöd a közösségi média használatát, mert így magasabb szintűnek érzed magad a többi embernél.

2021. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Mivel a legtöbb ember fent van az ilyen oldalakon és a szociális hálója jelentős részét ezek teszik ki, ezért igen. A nők imádják, mert úgy rakhatnak ki a vérmérsékletüktől függően kihívó vagy kevésbé kihívó képeket magukról, hogy közben lefedezik magukat azzal, hogy "de hát én nem is ismerkedni akarok itt". Aztán ha a megfelelő férfi ír rájuk, akkor derül ki, hogy de igen. A többieknek viszont nem kell magyarázkodni meg mindenféle kamut kitalálni. Azért ez egy kifejezetten ismerkedős oldalnál nem így van.


Én sem vagyok fent egyik ilyen oldalon sem, mert egyszerűen nem érdekel az ami ott folyik. Nem gondolom magamat különbnek vagy okosabbnak emiatt, egyszerűen számomra fárasztó és értelmetlen az, hogy olyan embereket köszöntgessek névnap, születésnap alkalmából, akikről csak a közösségi oldal figyelmeztetése miatt tudom, hogy épp köszönteni kell. Ugyanígy nem értékelem azt sem ha mások teszik meg ezt velem, mert tudom, hogy csak azért van, mert kaptak egy központi üzenetet. Arra sem vagyok kíváncsi, hogy ki mit reggelizett vagy mit főzött, esetleg hol volt kirándulni a hétvégén, ahogy úgy gondolom, hogy másokat sem érdekel az, ami velem történt. Vannak azok az emberek, akik szeretik másoknak megmutatni az életüket, szeretik különlegesnek, egyedinek érezni magukat. Érezni azt, hogy mások értékelik, esetleg valamilyen okból követik őket, tehát hatást tudnak gyakorolni a többiekre. És vannak azok az emberek, akiket ez nem érdekel, másokról sem akarnak extra információkat megtudni, sem magukról nem akarnak ilyet megosztani. Nem gondolom hogy az egyik vagy másik típus lenne jobb, inkább csak azt, hogy különböző.

2021. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

10 éve regisztáltam a facebookra mert állandóan meghívókat küldözgettek. De sokáig nem használtam, be sem jelentkeztem, nem nagyon voltak ismerőseim sem rajta.

Aztán 2013-ban mentem egyetemre és el kezdtem használni, mert baromi jónak és hasznosnak bizonyult a tanulás szempontjából. Itt tartottuk sokszor a kapcsolatot egymással, akár vizsgák előtt fél órával is volt, hogy új információkat szerezhettünk stb.

Szóval ez rohadtul nem magamutogatásról szól. A kommunikáció egy könnyebb, egyszerűbb formáját teszi lehetővé.

2021. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Manapság társkeresésre alkalmatlanná vált a face, régen (7-10 éve) még csak-csak működött, hogy ráírtam vagy 5-6 nőre és 1-2 válaszolt majd alakult valami az egyikkel. Ma már 100/99 vissza sem ír.
2021. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!