Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az incelség mára már nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az incelség mára már nem örökreszűz-et jelent hanem egy ideológia a blackpillről, redpillről meg ehhez hasonló hülyeségekről?

Figyelt kérdés

Az incelség az egy létező dolog és ténylegesen olyan emberekről van szó, akik többnyire menthetetlenek. Frusztráltak, mert nem tudnak a helyzetükkel mit kezdeni, viszont igényeik ugyanúgy vannak. Ehhez meg különféle ideológiákat találnak ki mint ez a blackpill.


Akit érdekel, hogy mi az van egy kérdés róla

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..



2021. máj. 25. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Az incelség egy életforma, nem több
2021. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
mindig is ezt jelentette. ha nem is a konkrét ideológiákat, de jogosultságérzetet és a hajlamot az erősen másokat hibáztató és gyűlölő magatartásra.
2021. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Viszont a szó használata erősen torzul még napjainkban is, sokan szitokszó/beszólás gyanánt alkalmazzák másokra, ráadásul eljutottunk oda, hogy a kezdeti jelentését kicsit elvesztve mára szinte csak férfiakra használják, holott eredetileg ez egy teljesen "uniszex" kifejezés volt (alkotója egy nő aki magára is használta akkor még).


De vannak még ilyen szavak, legerősebb torzulást talán a "liberális" kifejezés szenvedte el - szinte semmiben nem emlékeztet egykori jelentésére, és ezt részben a "jobboldal", részben maguk a liberálisok érték el, a szó kisajátításával, saját hülyeségeik megtöltésével. Na, ez történt az "incel"-el is. Lehet nekik nem is számít sértésnek, de nekem pl. annak számít, mert bár magányos vagyok és az életem elég pocsék, de minden téren elhatárolódom ezektől az emberektől, még akkor is, ha 1-1 normálisabb dolgukkal együtt tudok érezni.

2021. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2


Igen, elég csak megnézni egy incel fórumot ahol a tagok 90%-a megveti a nőket, és aki kijelenti hogy nem így gondolja azt megvetik és kitagadják..az is így jár, akinek sikerül kitörnie az incelségből és talál párkapcsolatot..

2021. máj. 25. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

2.


"1997-ben egy olyan levelezőlistát indított a témában, amely az INVCEL rövidítést használta, amelyet később "incel" -re rövidítettek, "bármilyen nemű bárki számára, aki magányos, soha nem volt szexuális kapcsolatban vagy hosszú ideje nem volt kapcsolata"."


Szóval nem mindig ezt jelentette, a mai jelentését inkább a gyakorihoz hasonló (kvázi dühöngő) fórumok térnyerése és a random lövöldöző ámokfutók után nyerte el.

2021. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
#ez igaz. de nagyon rövid idő alatt kialakult a mai jelentéstöbblet.
2021. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

6.


Azért annyira nem rövid idő alatt. De értem mire gondolsz. A használatával vannak egyedül problémák, ha ilyen szituációban kerül elő ebben a kategóriában:


A ember - X érv normálisan előadva

B ember - Y ellenérv normálisan előadva

A ember - Z érv normálisan előadva

B ember - TE INCEL NEM SZÁMÍT A VÉLEMÉNYED, MER' INCEL VAGY HAHAHAHAHAHAHA


Mert sokszor sajnos itt ez a vitakultúra dominál, sajnos. De nem csak itt. Politikai fórumokon a nácizás, kommunistázás, zsidózás, "libsizés", "fidesznyikezés" megy ilyen szituációkban, ha "nem tetszik" amit a másik ír. És aztán, mint valami primitív előember veri a mellét, hogy ő most "mekkorát mondott" és "nyert a vitában", mert hiteltelenítette a másik felet. Kicsit olyan ez, mint az a régi karikatúra amikor apuka mondja a fiának, hogy "Nem megmondtam, hogy mindig te fasisztázd le a másikat?"


Persze ez egy másik téma, de erőteljes probléma egyes jelzők sértésként használata oda nem tartozó esetekben.

2021. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Pont emiatt a kérdés miatt is kéne megkülönböztetni az incelt a blackpill -től. A blackpill egy ideológia jellegzetes szakszavakkal (Chad), az incel meg egy állapot.
2021. máj. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még bluepilled incellel, szóval szerintem jogos a jelentéstöbblet. De javítsatok ki, incelek
2021. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
A red pill soha nem volt hülyeség.
2021. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!