Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha több önbizalmam lenne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha több önbizalmam lenne, könnyebben menne az ismerkedés?

Figyelt kérdés
vagy az önbizalom csak mítosz és tökmindegy, mennyire elégedett magával az ember, ha rosszul néz ki?
2021. jún. 16. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sokat számít az önbizalom, de csak akkor, ha nem megjátszott.

Az előző barátommal több évig együtt voltunk. Akkor volt 23 éves, nem volt előttem barátnője. Kinézetre nekem tetszett, de nem annyira végtelenül, hogy az fogott volna meg benne, hanem inkább az, hogy magabiztosnak mutatta magát, jó volt a 'dumája'. Főleg írásban, mert egyébként elég halkszavú srác. Viszont az évek során eléggé kijött az önértékelési zavara, pedig a pozitív megerősítés híve vagyok. Ez abban mutatkozott meg, hogy végső soron az én önbizalmamat kezdte leépíteni. Nyilván tudat alatt, de arra ment az egész, hogy azt érezzem, nem találok nála jobbat. Pedig egyébként nem rossz srác, de ez az élethelyzet ebben a lelkiállapotban ezt hozta ki belőle.

Azt szerettem volna ebből kihozni, hogy először fogadd el, lelkileg tedd rendbe magad, és máris jobb eséllyel indulsz egy tartós kapcsolatban. Önbizalommal könnyebb ellensúlyozni a vélt vagy valós kinézetbeli hiányosságokat.

2021. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Az önbizalom a legfontosabb. Határozottság szintén, de ezek többnyire összefüggnek. A lényeg az,ahogyan ez megjelenik kívül, a testbeszédedben. A férfinek a magabiztossága a legvonzóbb tulajdonsága. Semmi mítosz nincs ebben. Mindennél jobban számít. Lehet, introvertált vagy, és szociális analfabéta,de ha magadat amúgy fel tudod vállalni, és határozottan tudod mit akarod,akkor még az is csak egy kisebb gond, ha dagadt vagy.


Na jó, azért több rossz tulajdonságot nem sorolok fel így, nem ír felül mindent. Ne legyél egyszerre dagad, rossz dumás, csúnya, béna öltözetű, stílustalan, önbizalomhiányos.

Önbizalom a legfontosabb, de azért igyekezz a többiben is. Nyilván minél feljebb vagy,annál magasabb szintről választhatsz párt magadnak.

2021. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok férfi.
2021. jún. 16. 23:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor mi vagy? Egyéb?


Nahh, de fogalmazd át, és a sorrend annyical változik, hogy a külső, a test, a nőesség (pl hosszú ápolt haj) jön az első helyre, mint a legfontosabb figyelemfelkeltő, vonzalombeindító. Stílus is számít tehát, így sminkkel érdemes próbálkozni, szolidan. Az önbizalom ezeket csak erősíti. Tehát kb jól nézel ki, és ezt te tudod is magadról, és meg is mered mutatni.


Valahpgy így...

2021. jún. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az önbizalom azt jelenti, hogy a sikereid hatására bízol önmagad értékében.

Tehát az önbizalomra gondolj úgy, mint egy "hőmérőre", amelyik mutatja a sikereid miatt önmagadról megállapított értékedet.


Emiatt rohadtul gáz a megjátszott önbizalom. Ha az albérletben lakó pizzafutár Vérpistike előadja a tökös, csajozós alfát, az csak röhejes lesz - mert azonnal lejön róla, hogy kamu. Hiszen nem rendelkezik közel sem olyan vonzerővel, ami ezt indokolná. Vérpistike hazudik, hiszen olyan sikereket akar mutatni a külvilág felé az önbizalmával, amiket valójában nem ért el.


Megoldás: az önbizalom a sikerektől jön. A sikerekhez a húspiacon vonzerő szükséges. Tehát próbáld meg felmérni magadat, és fejleszd azokat a területeket, amelyek hatással vannak a vonzerődre.


Persze álmokat ne kergess, mert a lehetőségek az átlagembernél elég erősen lehatároltak - de azért egy-két lépcsőfokot a legtöbben meg tudnak tenni.

2021. jún. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Én férfi vagyok, simán elmennek mellettem a nők, de van önbizalmam, jó kedvű életvidám vagyok, ezt a nők is szeretik, és valahogy mindig van partnerem! Szerintem nem mítosz, de egymagában nem elég!
2021. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki elfogadja magát, büszke, életvidám, az boldog és senki nem akar egy sírós, depressziós nőt pátyolgatni. Nem az a lényeg, hogy úgy nézz ki mint a címlap lányok, hanem, hogy elfogadd, hogy vannak jó tulajdonságaid, szép testrészeid, ezekre építs.

Azok az emberek akik önbizalomhiányosak energiavámpírok...egy darabig nyomod beléjük az energiád, hogy "jaj ne mondd már" "tök jó csaj vagy" ...de ha ők maguk nem hiszik el csak vinnyognak tovább...előbb utóbb mindenki azt mondja, hogy oké akkor ápolgassa más a lelkét én keresek valakit aki feltölt energiával nem lehúz.

2021. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen... Amelyik nőnek nincs önbizalma meg dicsérni se lehet. Volt ilyen nőm, akármit mondtam, csak a negatív... Ő nem szép, ne mondjam már, nem csinos, a másik mennyivel szebb... Stb stb. Nagyon unalmas egy idő után, és lehuz.
2021. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, én ugyanezen okból szakítottam, mint az előző kettő hozzászólás.

Bókok se értek semmit, teljes negativitás, plusz szégyenlős is volt mellé.

Köszönöm szépen, szenvedjen vele más.

2021. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!