Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Értelmiségi pasi csak értelmis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmiségi pasi csak értelmiségi nőt akar komoly kapcsolatra?

Figyelt kérdés
Idősebbek közül van egy pár ismerősünk, ahol a férfi "lejjebb" házasodott, pl. mérnök-óvónő, orvos-fodrász. Most a korombelieknél (30-35) azt látom, hogy a férfiak sokkal hidegebb fejjel választanak, az orvos orvost akar, az ügyvéd ügyvédet (vagy ezen a szinten lévőket). Lehet, hogy én látom rosszul? Nem akartam senkit megbántani a lejjebbel, nekem is "komolytalan" diplomám van, én "lejjebb" vagyok bőven.

2021. jún. 25. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az én baráti és családi körömben nagyrészt a diplomásoknak diplomás párja van.
2021. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
biztosan van kivétel, de szerintem jellemzőbb, hogy értelmiségi-értelmiségi együtt
2021. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismeretségi körben is diplomás a diplomással jön össze döntő többségben. Persze van egy két kivétel, de elhanyagolható.
2021. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Most épp ismerkedős időszakomat élem, és mindenféle nagyképűség nélkül mondhatom, hogy az életszemléletben az passzol jobban hozzám, aki szintén értelmiségi. Nem nézem le azt, akinek nincs papírja, a szüleimnek sincs semmi, de pl akikkel beszélgettem és "csak" középiskolát végeztek, ott pl megjelent a "nem oltatom magam, de ne is legyek már MEGKÜLÖNBÖZTETVE" hozzáállás. Egy képzett ember nem hőbörög úgy, legalábbis ezt tapasztaltam az ismerkedéseim során, míg aki nem "értelmiségi", annál semmiféle jele nem volt annak, hogy többféle szempontból is képes lenne látni dolgokat. Nekem ilyen zárt elméjű nő nem kell.
2021. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevesebb lehetőség van "nem kategóriád belivel" ismerkedni, mint korábban.


Többen meg is engedhetik maguknak a diplomát, mint az idősebbek között, vannak levelező szakok, meg rövidült a képzésidő is (a 3 éves képzés régen főiskola volt). Kevesebb az ösztöndíjas meg az, aki a származása miatt nem nagyon mehet egyetemre (vagy csak bizonyos egyetemre mehet).

2021. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Én azt látom, hogy az esetek jelentős részében diplomás diplomással jön össze. De ez nem feltétlenül valami felsőbbrendűségi dolog vagy lenézés, de nem is nagyon van lehetőség a kategórián kívül választani. Ha csak a saját példámat nézem: a tanulmányaim és a munkám során diplomásokkal hozott össze az élet, ebben a körben mozgok mind baráti mind tágabb társasági szinten. Tehát esélytelen, hogy pl összefussak egy rakodómunkással vagy bolti eladóval, mert nem mozgok a köreikben.
2021. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalabb korosztályban én is ezt látom, hogy diplomás diplomással házasodik általában, de nem mindig azonos a végzettségük. Az idősebbek között az ismertségi körömben, ott már nem feltétlen látom ezt. Ott vannak fizikus-ápolónő, matematika tanár-érettségizett végzettségű párok is.
2021. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Az óvónő miért van lejjebb?
2021. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ismeretségi körömben és a baráti tarsaságomban mindenki diplomás. A férfiak és a nők is. Senkit nem ismerek, aki ahogy fogalmazta a kérdező, "lejjebb" választott volna.
2021. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalon álltam már , de sosem e szerint választottam.

Időközben szereztem diplomát, de nem cseréltem le emiatt a páromat, mert “csak” villanyszerelő.

2021. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!