Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek egy társkereső...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy társkereső oldalon milyen technikai újítások, milyen kikényszerített szabályok növelnék a tagok társtalálási esélyeit?

Figyelt kérdés

Bennem az merült fel, hogy amikor valaki kap egy levelet, üzenetet, de még nem válaszolt rá semmit, talán előnyös volna, ha addig nem jelenne meg a keresési találatok között, amíg nem válaszol valamit a kapott levélre. Ez számára adott esetben holtidőt jelentene, ugyanakkor arra késztetne mindenkit, hogy lehetőleg minnél gyakrabban lépjen be, és válaszolja meg a levelét, vagy pedig törölje azt. Ezzel ismét megjelenne a keresési találatok között. Törölni pedig úgy lehetne a levelet, hogy mindenképpen válaszolnia kellene valamit a feladó számára, adott esetben azt, hogy sajnos nem óhajt vele ismerkedni, illetve ez automatikusan megtörténne, tehát a feladó mindenképpen értesítést kapna erről.


A másik ötletem az volna, hogy meg kellene valahogyan jelölni, hogy kitől is várna üzenetet az ember. Vagy a szokásos jelölő négyzetek formájában, vagy egyszerűen a leírás részben. Ennek kitöltése nélkül ugyancsak nem jelenne meg a keresési találatok között.


Ehhez hasonló ötleteket várnék, amik várhatóan növelhetik az emberek társtalálási esélyeit a közismert és közkedvelt társkereső oldalakon, melyek működési elve jelenleg nagyon hasonló: szinte bárki írhat bárkinek.


Tulajdonképpen ennek a videónak a nézése közben merült fel bennem ez a kérdés https://www.youtube.com/watch?v=b8ijvmjt2N4

Számos társkereső oldal működik, mégis sokan nem tudnak egy társat találni. Ezekkel a ötletekkel segítsük egy kicsit az oldalak készítőit, üzemeltetőit, főleg az ingyenes oldalakét, hiszen azok kevéssé profit orientáltak, nem abban érdekeltek, hogy minnél több legyen a szingli.



2021. jún. 30. 05:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
97%

Mos elképzelem a helyzetet: váltunk 3-4 levelet. Nem rossz, nem rossz, nem zárkózom el feltétlen...aztán ír valaki, akivel elsőre klappolunk. Miért is folytassam az előzővel aki ilyen talán okés talán nem, adhatnék neki esélyt és majd meglátjuk ember számomra? Hozzá teszem, én mindig lezárom a levelezést ha kilépek, illetve találkozás nélkül ritkán lépek ki. Viszont a pasik (és itt átlagos pasikról beszélünk és ők kezdeményeztek nálam) rendszeresen szó nélkül eltűnnek levelezés közben. Úgyhogy kár a másik nemre mutogatni, ez nemtől független: talált érdekesbbet, válaszolt neki csinosabb, vékonyabb, vagy mondjuk szőke én meg barna vagyok. Vagy mondjuk egy olyan nő, aki hozzá hasonlóan oda van a fociért meg sportrajongó, velem meg nem tudna mit kezdeni. Aranyos vagyok meg jófej, de na....van jobb.

Én ezt megértem. Nem a férfiakat szidom és nem vádolom hipergámiával azt, aki olyat keres első sorban, aki az elképzeléseinek megfelel. Mivel én le szoktam zárni rosszul esik egy kicsit, de túlteszem magam rajta.

2021. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
97%
Editke, küldjél magadról bugyis, vagy meztelen képet, megmondom én miért nem válaszolnak neked a férfiak😄
2021. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

#21: Természetesen a #20 hozzászólásomban egy szóval sem állítottam, hogy a férfiak korrektebbek volnának a nőknél a társkeresőkön. Nekem férfiként nyilván csak nőkkel volt évekig tartó tapasztalatom, de ez nem azt jelenti, hogy a kimondottan a női nemre mutogattam volna vagy őket hibáztattam volna. Fogalmam sincs arról, hogy a férfiak többségükben miként viselkednek a nőkkel a társkeresőkön.


Egyébként a nőkkel megkezdett társkeresős levelezéseimnek nagyjából a fele zárult csak le olyan módon, hogy a hölgy korrekt módon, valamilyen indokkal lezárta volna azt, és rendesen elköszönt volna, mint te szoktad. A nők másik fele egyszerűen minden átmenet nélkül eltűnt, mint a kámfor; se szó, se beszéd. Sőt, még olyan is volt, aki írt egy pozitív hangvételű válaszlevelet, amelyben kérdéseket tett fel nekem, s a választ meg sem várva egy másnap egyszerűen letiltott. De a legkellemetlenebb tapasztalatom talán mégis azzal a két hölggyel volt, akikkel hiába leveleztem intenzíven 2-3 hónapig, közben többször is randit kérve, valamilyen indokkal mindig visszautasították a személyes találkozást. (Végül mindkét esetben besokalltam és feladtam a további próbálkozást.) Na ez az a viselkedés, ami még a hirtelen eltűnésnél is jóval inkorrektebb. Utólag látom, hogy ők már a kezdetektől az időmet vesztegették. Csak szórakozni, levelezgetni vagy udvaroltatni akartak, de soha eszük ágában nem volt találkozni. Valószínűleg már eleve ezzel a szándékkal regisztráltak.

2021. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
23 Sajnos, társkeresőn nagyon sokféle emberbe bele lehet futni. :-(
2021. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 BeefEater ***** válasza:

Én azt szeretném, hogy minden megadható paraméterre tudjak szűrni. Ne csak egy-kettőre, hanem bármelyikre, tetszőleges kombinációban.


Legyen követelmény a filter nélküli, teljes alakos kép mindenkitől.


+1: ha be van állítva, hogy nők érdekelnek csak nőket (transzikat se) dobjon fel.

2021. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Talán előnyös lehetne az is, ha nem a pontos életkort kellene megadni, hanem csak egy intervallumot, mint pl 35-45 között vagyok valahol, aztán majd a levelezés során elárulom, hogy pontosan mennyi.
2021. júl. 2. 11:42
 27/37 anonim ***** válasza:
97%
#26 ha a társkeresőkön is egy ekkora kamu, szánalmas troll vagy, mint amit itt a gyakorin eljátszadozol, akkor ne csodálkozzunk, hogy minden nő lekoptat két mondat után :D
2021. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
#26 Ez nettó ködösítés. Egy 30-33 éves nőnek a 35 éves férfi ideális, egy 45 éves valószínűleg nem. Egy 43-45 éves nőnek egy 45 éves férfi ideális, de egy 35 éves nem. Miért kell hazudozni, miért nem lehet normális életkort megadni?
2021. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy ha kép es duma alapján nem jössz be egy nőnek akkor mindegy hány évesnek akarod hazudni magad.

Nem a platform hibája ha nem találsz párt, ha meg dugni akarsz akkor arra csináltak egy masik weboldalt.

2021. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Én elég sokat foglalkoztam a témával, mert érdekelnek az ilyen oldalak technológiai, szociológiai, pszichológiai szemszögből, sőt, egy időben felmerült, hogy kéne fejleszteni egy olyan társkeresőt, ami a jelenlegiek hibáit, hiányosságait igyekszik kiküszöbölni. Meg kéne fejteni, mi okozza a legtöbb ember viszolygását a netes partnerkereséstől.


A kérdező által felvetett ötletet nem tartom jónak, mert amikor a primitívebb, kiéhezett férfiak amúgy is százával ontják a nőkre a szánalmas, copy-paste -elt sablonleveleket, amiket a nők nem győznek törölni, nem lenne logikus még arra is rákényszeríteni a nőket, hogy mindegyikre szép udvariasan feleljenek, mondjuk az olyan megnyilvánulásokra, is, mint "szep vaggy cica sexelnel velem ma?". Egy ilyen társkeresőről azonnal menekülne minden nő, ennek következtében a férfiak se sokan maradnának.


Szerintem akkor már sokkal inkább a nyitó felet kéne megfékezni, a sablonlevelezőket visszaszorítni. Ahogy mások írták előttem, az emberi természetet nem lehet megváltoztatni, viszont megfelelő szabályok bevezetésével ki lehet szűrni a nem oda valókat, így akiknek magasabb intellektuális és érzelmi igényeik vannak, azok szívesebben jönnek be és maradnak meg.


Bár jelenleg még nehéz műszakilag megoldani ezt, de törekedni kéne rá, hogy a userek ne tudjanak, vagy minél nehezebben tudjanak több accountot regisztrálni, mert gyakori, hogy valaki, akit elutasítottak, egy új néven bepróbálkozik megint, vagy a kiszemeltjét több párhuzamos szálon ellenőrzi.


Limitálnám, hogy egy nap alatt mennyi új partnernek lehessen üzenetet küldeni, azaz olyanoknak, akikkel még nem volt korábban levélváltás. Ezzel elkerülhető lenne, hogy egy ember 300 jelöltnek írjon (másoljon) üzenetet, ezzel telespammelve a postaládákat, és akik komolyan megfogalmazott, személyre szóló leveket írtak, azok elvesszenek az ilyen, értéktelen szóróanyag közt.

Szerintem ha naponta pl. csak 4 új személy felé lehet nyitni, akkor a feladó meggondolja, mit írjon, és kinek, nem próbálkozik olyannal, akinél biztosan semmi esélye nincs, mert csak ellövi a töltényeit a semmibe.


Azt is megoldanám, hogy ha egy profil tulajdonosa úgy akarja, akkor csak valami kis munka árán lehessen neki üzenetet küldeni. Pl. lehet az egy CAPTCHA, azaz egy grafikusan megjelenített, véletlen szöveg, amit pontosan be kell gépelni azoknak, akik írni szeretnének az illetőnek. Ezáltal már csak olyanok levelei jelennének meg számára, akik tényleg tőle szeretnének valamit, és ezért tenni is hajlandóak. 40-50 karaktert egy-két perc alatt le lehet gépelni, akinek ennyit sem ér egy új párkapcsolat lehetősége, annak pont elég a Tinder színvonala is.


Több teret adnék a userek kreativitásnak, az önkifejezésének. Nem kötném meg a kezüket, nem kényszeríteném rájuk, hogy a saját keresztnevüket kelljen használni, mert sokkal beszédesebb, hogy valaki magát minek nevezi el, mint hogy minek keresztelték a szülei. A profil-oldalaknak lehetne valamilyen szinten egyéni dizájnt készíteni, pl. kiválasztható lenne 20 féle presetből a színséma, lenne sok olyan opcionálisan kitölthető mező, ami által megismerhető lenne a profil gazdája, az érdeklődése, a hobbijai, az ízlése, mentalitása. Ezek hiányában az egész egy lélektelen húspiac.


Pénzen nem lehetne semmi olyan előnyt vásárolni, ami kibúvót adna az alapszabályok alól. Azaz nem lenne olyan, hogy 5000 Ft befizetésésvel áthidalható legyen a CAPTCHA, vagy hogy több levelet lehetne elküldeni, 20e Ft -ért még többet. Ezáltal semmi előnyt nem élvezne a párkapcsolati esélyek szempontjából a gyárigazgató papa csemetéje, vagy a feltört jogász. (legalábbis a társkereső oldal rendszerén belül). Aki fizetős tag lenne, annak mindent lehetne, aki nem fizetős tag, azoknak csak nézelődni.


Ezek a szabályok azoknak kedveznének, akik a társkeresésben a minőséget preferálják a mennyiség előtt. Bár ez a réteg talán 20% -a lehet az aktív társkeresők halmazának, még az is több tízezer embert jelentene.

2021. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!