Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A motivációhiány miatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A motivációhiány miatt nem találok párt sem? (hiába jók az adottságaim)

Figyelt kérdés

Még az olcsó tréner duma is úgy szól, hogy ha sikeres boldog ember akarsz lenni, akkor az első lépés, hogy "legyenek céljaid", amiben végül is valahol van igazság.

Azt látom a mai világban, hogy mindenki mindent pénzben már és az emberek 90%-át ez is motiválja, na most én egy olyan közegbe születtem bele, ahol a pénz nem számít, mert van elég. Nem azt mondom, hogy kacsalábon forgó palotában élek, szimpla felsőközéposztálybeli családba nőttem fel, vannak ingatlanjaink Budapest jó környékein, nyaralónk a Balatonnál, meg vidéki ház stb. Na most én csináltam diplomákat, meg végigjártam több munkahelyet és mostanra találtam magamnak olyan melót, ahol laptop előtt ülve otthonról (vagy nyáron a Balatonpartról) megkeresek nettó 300 ezer forintot, nekem ennyi elég, még sok is(így is lazán elutazok egzotikus helyekre és még marad bőven), nincs szükségem többre, így nem érzek semmilyen motivációt arra, hogy karrierben feljebb törjek. Csodálkoznak is a munkahelyemen, hogy miért nem túlórázom sosem, miért csak nagyritkán járok be az irodába, miért nem veszek részt minden tréningen stb.

Na most sokan mondják, hogy a nők olyan férfiakra buknak, akik tele vannak motivációval ,tervekkel célokkal stb. és hát amikor velem találkoznak, hiába van pénzem, hiába nézek jól, ezek önmagukban szart sem érnek, ezért nem is értem, amikor sokan ilyen konteókat gyártanak, hogy 'a nőket a pénz érdekli'. Valójában nem a pénzre buknak, ha pénzes palit választanak azt se az anyagiak miatt, hanem a mögötte lévő motiváció és eltökéltség miatt teszik.

Na ez az ami belőlem teljesen hiányzik. És a nők valamiért igénylik ez a drive-ot ,hogy a férfinak legyen céljai. Nekem meg nincs kedvem/energiám bekamuzni magamnak mindenféle kamu célokat, valódiakat pedig nem találok. Mindenem megvan, amire szükségem van, tehát az anyagi célokat kilőhetjük.

Lelki és szellemi síkon kellene valahogy motiválni magam, mert ott még van bőven hova fejlődni. Viszont valahogy nem jut eszembe semmi, hogy mit kezdjek magammal.



#motivcáió
2021. júl. 20. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas vagy

És ez a baj

Az én párom és a testvére is a jólétbe született. A párom testvére gép előtt dolgozik itthonról, nem jár sehova. Nem csinál plusz munkát. Letudja a kötelező 8 óráját itthon a gép előtt, aztán játszik a gépen mindenféle stratégiai játékkal. Annyi a különbség, hogy neki a nyaralásra és semmiféle szórakozásra sincs igénye. Abszolút ki sem mozdul ha nem muszáj. Persze volt már ő is nyaralni, külföldön itt-ott amikor volt barátnője, de mintha minden ilyen kötelező lenne. Nincs terve, célja. Ő jól érzi így magát itthon. Van pénze, bár nem mintha költene bármire is 🤷‍♀️ pedig amúgy egy baromi helyes pasi, amikor még nem ismertem meg a személyiségét azt gondoltam, hogy jó parti lehet a lányoknak. De így kiismerve, egy borzasztó unalmas ember 35 évesen.....

A párom aki a testvére meg az ellentéte. Vannak céljai, közös céljaink is. Egyikünk sem szeret céltalanul punnyadni, élvezzük az életet. Nem unalmas, és ezen van a hangsúly!

Egyébként nem lehetetlen barátnőt találni. A párom testvérének is most van kialakulóban egy kapcsolat. Passzolnak, úgyhogy hosszú távú is lehet a dolog. A lany borzasztóan elvont, magánakvaló, festményeket fest itthon, egy könyvtárban dolgozik. Persze nem a neten ismerte meg, hanem a párom egyik ismerőse által, de nem lehetetlen

2021. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést sok száz kérdés alá oda lehetne linkelni, ami arról szól, hogy "jaj, a lányokat csak a pénz érdekli".

Íme egy élő példa, hogy nem is annyira egyszerű a képlet... És egyébként jól látod, kérdező. Kell az a bizonyos "drive", ami belőled hiányzik - legalábbis elmondásod alapján erre lehet következtetni.

2021. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-2 Hasznosak ezek a válaszok és sok igazság van bennük.

Viszont nem tudom, mi lehet a megoldás, mert azt már sokan tanácsolták, hogy találjak ki magamnak célokat, menjek el ide-oda, ezt meg azt csinálni stb., csak az a helyzet, hogy én nem tudok (nem is akarok) magamra erőltetni olyat, ami nem érdekel. Mert most mittodumén elmehetnék drámaszakkörre, kajak-kenu klubba vagy egyházi közösségbe és ott fölszedhetnék valami csajt, aztán kiderülne, hogy amúgy k...-ra nem érdekel az egész és nincs is bennünk semmi közös,csak azért mentem el, hogy megismerkedjek valakivel. Mert tudom, hogy sokan ezt csinálják, de én ezt álságosnak érezném és hosszútávon szar lenne a vége.

2021. júl. 20. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

"és hát amikor velem találkoznak, hiába van pénzem"


Hidd el, ha a szinteden lévő nővel találkozol, akkor ez hamar meg fog változni. Az alapján, amit leírtál az egy kényelmes egyedülálló agglegény/nyugdíjas élet, de ha csak 1 gyereketek is születik (a legtöbb nő akar), akkor már borul minden.


Azon túl, hogy a te anyagi szinteden a társadalom legfeljebb 10%-a él (ennél fogva nő is és most tekintsünk el attól, hogy azért még mindig több olyan pár van, ahol a gazdag férfi akár egy nagyon szegény faluból választ magának csinos fiatal barátnőt, mint fordítva, amikor a fiatal csóró srác jön össze a jómódú 30-as, 40-es nővel), van még egy további bökkenő.


Az, hogy nőkben ugyanúgy megvannak ezek a típusok, amiknek a kollégákat, ismerősöket jellemezted. Ugyanis ez nemtől független.


Van a bagolylepke típus, aki élete végig megy a fény felé, akkor is ha villanykörte és hiszi, hogy egyszer majd elnyeri érte méltó jutalmát. Az ilyen nőnek te társadalmi helyzettől függetlenül léhűtő leszel, csak a szinted fölötti lenéz, a szinteden lévő nem foglalkozik veled, a szinted alatti meg még utál is, amiért eltékozlod a kezdeti vagyonodat, miközben ő diákhitelből meg anyámkínjából küzdötte fel magát, te meg már lehetnél a magyar Zuckerberg, közben meg csak henyélsz a Balatonparton egy olyan nevetséges összegű fizetésért, aminek az ország 70%-a örülne, de valójában egy néhány órás shopping vagy egy repülőjegy egy jobb egzotikus országba és paff, egy pillanat alatt elment egy hónap keresete...


Illetve van az a típus is, mint te (értelemszerűen ugyanolyan ritka, kb. alapból az emberek néhány százalékát teszi csak ki), nos itt jön a hiba. Ha ő azon a szinten van, mint te, akkor nőként sokkal jobban félti a vagyonát a férfiaktól, mint te a nőktől, tehát eleve meghúzza a határt a te szinteden és csodálkozik, hogy miért nem talál olyan pasit, aki megmozgatna benne valamit, amikor első körben kizárta a férfiak 90%-át.


Ha pedig alacsonyabb szinten, akkor nőként nagyon ritka esetben motivált arra, hogy olyat válasszon, mint te, amikor összejöhet egy olyannal is, aki tőled sokkal gazdagabb és általa megalapozhatja a jövőjét.


És ha a férfi erősködik, akkor még aranyásónak sem érzi magát, hiszen van a mondás, hogy ha adnak, hülye aki nem fogadja el. Szóval kényelmesen sodródik az árral, de meghúzza a határait, így is bőven csurran-cseppen neki.


Mivel céltudatos, ezért nem szórja el marhaságokra a pénzt, inkább olyanokat bulizik ki a pasiktól, mint jogosítvány, diploma, anyagi segítség a lakhatásban és így tovább.


Tehát nagyon kicsi a metszete annak, ahol te ilyen férfiként hasonló mentalitású nővel találkozol, annak meg még kisebb, hogy ezzel a nővel mindketten vonzónak tartjátok egymást.

2021. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Jól összeszedted. Valóban a többség haszontalan léhűtőnek tart és hát jobban megnézzük, valahol igazuk is van.

Legalábbis a mai trend az, hogy egész életedben pedálozzál, túlórázzál és érj el valami minél magasabb pozíciót és akkor majd megbecsülnek blablabla

A Balatonparton döglés egy átlagos fizetéssel megelégedés nem igazán bizalomgerjesztő. Egyébként néhány cégben is benne vagyok csendes társként, de hát ezek főleg barátaimnak a semmit érő vállalkozásai, jófej voltam és adtam nekik valamennyi kezdőtőkét azzal a tudattal, hogy valószínűleg semmi nem fog belőle visszajönni. Aztán meglepő módon 1-2 még úgy ahogy be is indult, ezekre még néha felkapják a lányok a fejüket, de amint hozzáteszem, hogy csak csendes társ vagyok és semmit nem csinálok konkrétan,akkor elvesztik a lelkesedésüket.

2021. júl. 20. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!