Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A környezetetekben is mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A környezetetekben is mindenki házasodik, gyereket vár, vagy vannak még szinglik? (25-30 év körül)

Figyelt kérdés

Nekem régen mindig azt mondták, hogy az ember ritkán marad együtt a középiskola alatt megismert szerelmével, ehhez képest én azt tapasztalom, hogy a legtöbb ismerősöm vele házasodik össze. Aki nem, az is maximum 22 éves korral bezárólag megtalálja az igazit. Én 25 évesen szakítottam, 5 év után, és kezdek berezelni, hogy pont azokat az éveket rontottam el, amikor életreszóló partnert kellett volna találnom.


Érdekelne, hogy ez nálatok hogy van. Ha gondoljátok, írjatok települést, vagy legalább annyit, hogy városban vagy faluban éltek.



2021. aug. 21. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
29 éves nő vagyok. Körülöttem is mindenki házasodik, gyereket vár. Nekem gyerekem még nincs, de házas vagyok. Baráti társaságomból 3 korombeli szingli pasi van és egy szingli nő. A többiek mind kapcsolatban, vagy házasságban élnek. Csak az elmúlt 2 hónapban 3 barátnőm ment férjhez.
2021. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy unokatestvéremék is folyton esküvőkre meg keresztelőkre járnak. Igen ám, de még a legfiatalabb közülük is 30. Volt már, hogy megkérdeztem, az első házassága-e, akinek a lagzijába mennek, és többnyire igen.


Nekem is olyan, mintha ez az 1995-2000 generáció nagyon fiatalon megházasodna, míg a a 80-as években születettek később találják meg az igazit. Tanárom 34-35 évesen találta meg, pedig intelligens és jól is néz ki. Volt előtte házassága, de már akkor is 30 volt, és gyorsan el is váltak. Néha úgy érzem, hogy 10 évvel előbb kellett volna születnem, és akkor a saját generációmhoz képest nem érezném magam furcsának/lemaradottnak.

2021. aug. 22. 00:03
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Manapság kevesebben és később házasodnak világszinten. Te mikrokörnyezetedben mit látsz az egy dolog...


Jó részük el is fog válni 40 előtt...


31f vagyok, eszemben sincs házasodni. Sőt, randizni sem. Diplomás művelt rétegben látom h mennyien elválnak vagy rossz kapcsolatban tengődnek 40 körül.

2021. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Ez vagy azt jelzi, hogy jó körben mozogsz, vagy azt, hogy elég proli körben ezt te tudod.


Ezért itt rinya lesz, de én akkor is ezt látom, hogy az igazán jó parti csajokat 20 max 25 éves korig "lefoglalják" és nem igazán engedik el egy kapcsolatból sem.

Környezetemben is akiről azt tudom mondani, hogy értékes csaj az én mércémmel az mind 3-4-5 éves kapcsolatokban van benne sőt van akinél már az eljegyzés is megvolt.

Vannak olyan ismerőseim ahol 25 éves kor ellenére több mint 12 éves kapcsolat van.


Ezzel pedig lehet vitatkozni, hogy ez nincs így. Én elfogadom, ha más szerint ez nem így van, de én ezt látom.

2021. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
30 éves nő vagyok, vidék, kistelepülés. Itt és a közeli településeken mindenki "elkelt" már, valahogy a legreménytelenebbnek tűnő esetek is megtalálták a hozzájuk illőt. Én annyira gáz vagyok kívül-belül, hogy hozzám nem illik senki.
2021. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Körülöttem is sokan házasodnak vagy gyerek is van. Mindegyiküknek első vagy második komoly kapcsolata és azóta is együtt vannak. Nekem is volt 20-21 évesen, aki azóta a férjem lehetne, de nem működött. Nekem nehezen megy, mert lenne ugyan a társkeresőkön, de nehéz elkezdeni az ismerkedést, randizást. Irigylem is azt, akinek olyan lazán megy. Személyesen lenne jó megismerni valakit, akivel aztán kialakulna valami...
2021. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd.. 27n vagyok és az én környezetemben (főváros) is mindenki házasodik vagy gyereket vár. A többségük úgy, ahogy mondod kb. 23 éves koráig jött össze az aktuális párjával (mármint a lányok, a pasijaik kb. 2-5 évvel idősebbek náluk). Egy barátnőm van, aki szingli, de ő mindig is az volt, a srác ismerőseim közül többen szabadok.

Ettől függetlenül azt látom, hogy akik ilyen "korán" házasodnak, mindnek fontos, hogy legalább 2-3 gyerek legyen és emiatt nem is húzzák a dolgokat. Ha belegondolsz, mondjuk 6 év alatt megszületik 3 gyerek és tegyük fel, hogy 20 éves korukig otthon laknak, az a kezdéstől számítva minimum 26 év. Tehát ha nem akarsz vén lenni mire kirepülnek, 25-30 éves korig érdemes megházasodni.

De nem szeretnélek teljesen lelombozni. :) Ha férfi vagy, és/vagy nem szeretnél sok gyereket, akkor nem vagy elkésve semmivel. (Főleg, hogy a most házasodók jó része előbb-utóbb el fog válni.)

2021. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#14. Ugyanezt télig elmondhattam magamról, mármint 5 éves kapcsolat, eljegyzés. Végül is én léptem ki, és tény, hogy nem akart elengedni, de sajnos vele nem lett volna boldog életem. Igazi energiavámpír volt, gyakran erőszakoskodott, és talán azért is húztam vele olyan sokáig, mert úgy gondoltam, hogy rajta kívül már nincs normális szingli férfi, mármint aki nem ez a "szia lehet ismerkedni??? nem válaszolsz akkor 1 beképzelt k vagy" kategória.


Szerintem is igaz, hogy a "jó parti" nőket hamar lefoglalják, de ha nőként ki akarunk lépni a kapcsolatból, úgyis meg fogjuk tenni. Akármennyire is kapaszkodna belénk a másik.

2021. aug. 22. 19:32
 19/19 A kérdező kommentje:

#13. A megalkuvásról: én örülök, hogy nem alkudtam meg exem mellett, de tény, hogy nagyon sokan megteszik. Én azokat is megértem, akik nem mernek kilépni a rossz kapcsolatból, mert tényleg borzasztóan nehéz döntés. Főleg amikor mind a húsz körmével kapaszkodik beléd, fűt-fát megígér, csak hogy ne hagyd el. Engem is majdnem sikerült meggyőznie anno. Ez viszont nem változtat a tényen, hogy azok az emberek is foglaltak, hiába nem boldog a házasságuk. :/


Én már láttam sok nőt panaszkodni, hogy 40 éve vannak házasságban egy nárcisztikus-gyanús emberrel... Tudom, hogy régen nehezebb volt a válás, és meg is vetették, de ha mondjuk 5-10 évvel ezelőtt szétmentek volna, akkor is lett volna 5-10 évük boldognak lenni valaki mással.


#15. Az úgymond egyszerűség szerintem még segít is a dolgokon, de ők is lehetnek boldogok. Tisztelhetik egymást, fejlődhetnek együtt. Értelmi szinttől függetlenül szerintem a legfontosabb a kapcsolatban a közös jövőkép, tisztelet, szeretet, odaadás egymás iránt.

2021. aug. 22. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!