Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire látjátok igaznak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire látjátok igaznak azt, hogy akinek nincs rendben valami a fejében/életében, az önmaga kiterjesztéseként tekint a párjára és tulajdonképpen vele kompenzálja a saját életét, míg a kiegyensúlyozott szívesebben keres magához hasonlót?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy akinek gondjai vannak az életében a saját dolgaival és emiatt nem rendelkezik bizonyos javakkal (végzettség, vagyon, fiatalság, nyitottság, önbizalom, akár magasság), az sokkal inkább úgy tekint a leendő partnerére, mint aki behozza ezeket a dolgokat az életébe, ezáltal ő is rendelkezni fog azzal az illúzióval, hogy ő is ilyen. Míg aki ki van békülve magával, az nem csimpaszkodásra használ egy kapcsolatot, hanem arra, hogy valódi partnert találjon.


Ezt arra alapozom, hogy:


-a nincstelen, szülei nyakán élő embereknek fontosabb, hogy a másiknak legyen lakása, míg sok egzisztenciával rendelkező embernek ez nem szempont egyáltalán

-a törpenövésű nők sokkal szigorúbban veszik, hogy a férfi legyen 180 fölött, míg sok magasabb nőnek elég annyi is, ha a férfi nem alacsonyabb náluk

-sok öreg hatalmas ügyet csinál néhány évből is és szinte csak a huszonévesekre tekint opcióként (kis túlzással emberként), míg aki méltósággal öregedett meg, inkább a maga korosztályában keres párt és nevetve legyint a fiatalokra, hogy kislány/kisficsúr az még hozzá

-a melósok kérdezgetik itt is folyamatosan, hogy egy diplomás nőnél mennyi az esélyük és ők kötnek a végzettséghez olyan emberi tulajdonságokat is, ami nem releváns, míg egy képzettebb ember nem vergődik arra, hogy a párja magasabban képzettebb legyen, mint ő maga

-egy zárkózott embernek, akinek nincsenek barátai, gyakrabban elvárás a partnertől, hogy legyen nyitott és legyenek haverok, akiken osztozhatnak úgymond

-egy túlsúlyos vagy sovány ember nagyobb ügyet csinál az alakból, mint aki edz. Sok fitt férfi és nő örül az átlagos alkatú partnernek is, de sok átlagos embernek nincs nő kereg segg nélkül és nincs férfi nagy bicepsz nélkül


Mindent összevetve, mintha a szarabbul álló (és ezzel elégedetlen) emberek sokkal válogatósabbak lennének és sokkal kritikusabban állnának a partnerük életében ugyanahhoz a hiányossághoz, amivel ők rendelkeznek. És sokkal több gyűlöletet is hallani a saját kaliberük irányába. Mintha többet várnának, mint amire ők képesek. Míg egy önmagával elégedett ember toleránsabb és általában csak annyit vár, amennyit ő is tud nyújtani (vagy kevesebbet).


Nyilván nem igaz ez mindenkire, de gyakran az a benyomásom, hogy nem csak olyan értelemben akarnak beleülni emberek a készbe, hogy például egy jobbmódú partner mellett ők is jobban éljenek, hanem konkrétan a fizikai adottságok terén is valamiért túlkompenzálnak és keresik a belőlük hiányzó részt is a partnerben, ami számomra érthetetlen.


2021. okt. 14. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem teljesen.


Inkább azt mondanám, hogy bizonyos emberek, (mert itt sem mindenki) a leendő párjától várja a megváltást.


Hogy akkor majd lesz társa, lesz aki motiválja, de átesnek sokan a ló túloldalára mert teljesen rátelepszenek a társukra.

Főleg aki zárkózottabb, vagy nincsenek barátai, és talán rokonok sem

2021. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Odáig olvastam ezt a jól ismert frusztrált okádékot hogy "törpenövésű" nők". Gusztustalan. Persze aki titeket a 170 centitekkel nemhogy törpének, de alacsonynak mer nevezni az felszínes r.banc.

Szánalmas.

(Mielőtt jönnél hogy betalált, 175 centi vagyok, de utálom hogy a normális, átlagos magasságú nőket az ilyen magadfajták törpézik.)

2021. okt. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1, köszönöm a válaszod.

Talán félreérthető voltam, de valami hasonlót szerettem volna kifejezni a kérdésben, csak én egyfajta belső békétől tettem függővé. Te miben látod a különbséget azok között, akik a partnerüktől várják a megváltást és azok között, akik inkább a saját életvitelükhöz és tulajdonságaikhoz közelebb álló partnert keresnek? Vagy szerinted teljesen random, hogy kinek kell "hasonló" és kinek kell "hiánypótló"?

2021. okt. 14. 07:34
 4/6 A kérdező kommentje:

2

Nő vagyok, így nem, nem hívnak alacsonynak a 170 centimmel. Nem kell minden kérdésre azt írni, hogy férfi írta, csak azért, mert nem tetszik.

2021. okt. 14. 07:36
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ebben semmi meglepő nincs. Aki kiegyensúlyozott az életben, anyagiaktól függetlenül(!!!), az nem telepedik ra másra, mert tudja magától, hogy egyedül is elboldogul, hiszen, már bebizonyította magának.


Míg a negatív szemléletű a szálkát is felhánytorgatja a másik szemében, afféle önigazolásnak, hogy ő se tökéletes, az élet különben is xar, a sorsom nem az én kezemben van, a társadalom hibája, hogy ott vagyok ahol. Pedig közben lehet nem is olyan rossz az élete, mert másnak 1000x rosszabb. De hát mindenkinek a saját nyomora a mérvadó.

2021. okt. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Ez is kb. olyan mint mikor azt hangoztatják, hogy megtalálták a másik felüket.


Egy egészséges ember egész embert keres és nem a másik felét, mert ugye akkor úgy egyik se önmaga teljes egész és egészséges ember, és csodálkoznak ha vitáznak vagy vannak bőven problémáik a kapcsolatukban.


Ez amit te írsz a másiktól várni a megváltást azért annak a másiknak ha olyan az illető egy nehéz teher.


Az megint más ha valakinek pl. nehéz a helyzete, de nem várja a másiktól hogy dzsinnt játsszon és nehezebben is fogadja el a segítséget, mert nem akarja terhelni a másikat, de ha elfogadja is a segítséget akkor is egyensúlyt teremt.

2021. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!