Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindig ilyen nagyok voltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig ilyen nagyok voltak az elvárások a nőkkel szemben vagy ez a mostani kor terméke?

Figyelt kérdés
Biztos a férfiakkal szemben is, de én most a nők helyzetéről kérdeznék, ezt kérlek tartsd tiszteletben. Nagyon elkenődtem, mert megismerkedtem egy negyven feletti orvossal, aki - kerülő úton tudtam meg - a korom miatt pattintott. Az előző nőjével az volt a gond, nem volt úgymond klasszikus értelmiségi. Szóval legyen a nő fiatal ÉS mellette legyen olyan végzettsége, ami bejön. Egy korábbi kapcsolatomban a párom kerek-perec megmondta, hogy nem szeretne közös életet, mert míg mögötte jó családi háttér van, mögöttem nem és nem lenne korrekt a szüleivel szemben, ha az ő megtakarításuk hozzám vándorolna (wtf?).Ezek csak példák, egyéni esetek, de egyszerűen megugorhatatlannak érzem a lécet: legyen fiatal, legyen karrierem és/vagy menő végzettségem, legyen pénzem... Lehet, hogy ez nem férfi-nő, hanem emberi probléma. Milyennek látjátok a helyzetet? 36, nő

2021. okt. 28. 14:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
69%

Azok az egyes férfiak várják el ezeket, akiket te kinézel magadnak és ezek a férfiak az anyagi/szociális/társadalmi létra magasabb fokán állnak tőled. Nézz ki olyan férfiakat, akik veled azonos szinten vannak és megszűnik a problémád? Persze tudjuk/értjük miért vannak tőled magasabban álló kiszemeltjeid: Mert nő vagy és a nők általában ezt csinálják. A férfiak nem néznek ki direktben maguknál tőlük anyagilag/társadalmilag magasabban álló nőket.


Képzeld nemtől függetlenül mindenki a saját maga számára elérhető legjobbat szeretné megkapni (akár beismeri ezt magának, akár kamuzik erről még saját magának is). Szóval ahogy írtad te is, ez a rész emberi dolog. Akiket te kinéztél, azok tudtak jobbat is kapni nálad. Szar érzés ez mindenkinek nemtől függetlenül, de ez van.

2021. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
29%
Baszki, először nagyon ki akartalak osztani, de nincs hozzád türelmem.
2021. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
69%
Hmmm... Nekem nőként sose volt ilyen gondom, valószínűlegvazért, mert a "saját szintemen" ismerkedtem...
2021. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

1, Furcsa, hogy így fogalmazol, hogy "kinéztem" őket, mert ez olyan megfontolt, szándékos dolognak tűnik. Szerelmes lettem beléjük. Kérlek ne egy ágrólszakadt szerencsétlennek képzelj el, nem vagyok gazdag, de a budapesti átlag felett keresek, szóval nem kell a férfin élősködnöm. Nem is tettem soha.


„Képzeld nemtől függetlenül mindenki a saját maga számára elérhető legjobbat szeretné megkapni" - ez is úgy hangzik, mintha szerinted a párválasztás teljesen kalkulált folyamat lenne, hideg fejjel kitervelve, végrehajtva. Lehet, hogy a férfiaknál ez így megy, én inkább érzelmi alapon döntök.


2, Köszönöm, hogy megkíméltél, ennyi alapján sok értelme nem lett volna. Szép napot!

2021. okt. 28. 15:09
 5/48 A kérdező kommentje:
3, te úgy ismerkedsz, hogy beszintezed magad, aztán kategorizálod a férfiakat és csak az jöhet szóba, aki a te szinteden van. Félve kérdezem: szerelem, vonzalom? Azokat nem érdeklik a kategóriák.
2021. okt. 28. 15:10
 6/48 anonim ***** válasza:
81%
Kíváncsi lennék, hogy a lepattintó pasiban mi fogott meg, milyen tulajdonságaiba szerettél bele.
2021. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
6, az orvosra gondolsz? Soha nem találkoztam ilyen okos emberrel, nem csak a természettudományok érdeklik, hanem a történelem , a jog, politika is, mindegyik mélyen. Emellett olyan életet él, amire fel lehet nézni: sportol, sokat túrázik, értelmes hobbija van. És nem akarom tagadni, a külseje is megfogott, főleg a tekintete.
2021. okt. 28. 15:15
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a baj, hogy valahogy nem jól szűröd azokat, akikkel ismerkedsz.
2021. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Hogyan kellene szűrnöm? Nem vagyok egy ismerkedős, senkivel sem randiappon vagy társkeresőn jöttem össze, hanem baráti társaságban, disznóvágáson (igen...), munkahelyen.
2021. okt. 28. 15:16
 10/48 anonim ***** válasza:
62%

#9

Hát akkor valahogy vonzod az ilyen nemnormális embereket... 🤷‍♂️


Esetleg pont neked túl magasak az elvárásaid...

2021. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!