Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Átlagos elvárások amik valójáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Átlagos elvárások amik valójában túl nagyok?

Figyelt kérdés

Aki savazni jött a másik felet az írjon máshova.

Úgy látom, hogy 2-3 átlagos elvárást egybegyúrva az emberek jelentős részét ki lehet "kukázni", akár férfi, akár nő. Ezek szerint az átlagos elvárások is túl magasak már, vagy minden elvárás átlagon felüli?

Írok párat: dohányzás, alkohol, buli, gyerek, tetkó, nyelvtudás (megértési szinten), másik iránti tisztelet. (Talán az első párnél nehezebb ezeknek a mellőzése, utolsó 2-nél pedig ezek megléte.)

Ezek közül 2-3-at kiválasztva szerintem az emberek 60-70%-át szűrik és még sem külsőleges tetszésről, sem pedig azonos gondolkodásról nem esett szó és ezek mellé az se árt ha a vonzalom kölcsönös.


Erről mit gondoltok?

ui.: Ezek nem saját elvárások, mielőtt bárki is nekem esik, ezek a legáltalánosabbak. Direkt nem írtam sem végzettséges, sem vagyont. (Talán a nyelvtudás nem, de van akinek az is fontos)

(Nem érdekel egyik félnek sem a túl nagy elvárása. Objektívan aki tud és szeretne szóljon hozzá.)



2020. dec. 24. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Persze!


Sőt, ezek már luxuselvárások!


Legyen egészséges, már itt kiesik az emberek ötöde, legyen magasabb nálam 2 centivel, ne legyen elhízott(súlyosan, 10 kiló felesleg belefér), ne legyen függő(játék, kávé, cigi, anya!), ne legyen erőszakos, durva, közönséges, agresszív(szerintem nem fér bele a játékból tasli vagy karba boxolás sem, de a "mi a gci?" sem), írjon valamennyire helyesen, takarítson és főzzön magára, akkor is, ha otthon lakik,


Illetve legyen képben, mert ha rácsodálkozik arra, hogy pl bejött a covid vakcina(most találkoztam ezzel egy huszonévesnél, nem tudta) engem frusztrál, hogy nem lehet aktuális eseményekről beszélni vele.

2020. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel? Nem kötelező kapcsolatban élni, és olyannal meg minek, aki mellett nem vagy boldog. Az itteni incel kommandó szerint nekem tuti egekben az elvárásaim (Lés van még egy-két extra is érdeklődési körben), de érdekes módon mindig is találtam olyna férfit, akit kerestem. Nyilván nem volt minden próbálkozás sikeres, de most vagyok a második hosszú kapcsolatomban.


23L

2020. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A 2-es nem ír butaságot.
2020. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Napi 20-30 szál cigi közel 10 éven keresztül majd egyik napról a másikra letettem. szóval jelenleg ez az egyik nagy elvárásom a másik felé, hogy ne szivja azt a szart. illetve ne legyen elhízott.. meg ne legyen magasabb nálam. az hogy mit dolgozik, milyen az iskolája nem érdekkel.. majd közössen elérjül, hogy jobb legyen az életünk. DE! a legtöbb csaj sajnos szeret beülni a tutiba. nincs autó? a legtöbb meg sem kérdezi miért?! csak "de gáz" ... nincs saját házam 27évesen? de gáz.. nincs pénzes, nagy családóm? de gáááz..
2020. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pont az lenne a lényege a szelektálásnak, hogy minél jobban leszűkítse a kört, nem? Amúgy, ha én itt felsorolnám azt a listát, amit elvárok a másik nemtől, itt egyből jönne, hogy nem is a páromba vagyok szerelmes, hanem a listámba, meg hogy egyedül fogok megdögleni, meg ilyesmi :D. De érdekes módon mindig sikerült ennek megfelelően párt találnom, pedig külsőre nem vagyok egy nagy eresztés.


Szerintem kell ez a szelekció: nem jó, ha túl sokból tud az ember válogatni, mert akkor sokkal kisebb az esélye annak, hogy a megfelelőt találja meg. És amúgy a legtöbb elvárásrendszer, ha az embernek van önismerete és nemcsak él a vakvilágba, átlagon felüli, egyszerűen azért, mert az az adott kombináció kevesebbekben van meg.

Meg az elvárások terén amúgy a korosztály sem mindegy. Nézzük pl. a gyereket. Szerintem a huszas évei elején nem nagy elvárás a másik féltől, hogy ne legyen gyereke, mert elég sokaknak teljesül. Negyven-ötvenévesen ez már sokkal neccesebb, mert az emberek java része egyszerűen eddigre vállalt gyereket. De ilyen a buli is: nekem a 20-as éveim elején azért volt nehéz párt találnom, és részben ezért is nyitottam a nálam 5-8 évvel idősebbek felé, mert nem akartam olyannal együtt lenni, aki bulizgat, fesztiválokra jár, mattrészegre issza magát. A korosztályomban a környezetemben elég kevesen feleltek meg ennek az elvárásnak, én pedig nem tudtam kompromisszumot kötni ebben.


Meg hát az is fontos kérdés, és meghatározza, hogy egy elvárás mennyire magas, hogy az ember maga mit tud nyújtani cserébe. Én nem hiszek abban, hogy pontosan ugyanazt kell nyújtani, pl. szép a széppel, gazdag a gazdaggal, diplomás a diplomással, stb., mert nem a tükörképünket keressük, de kell valami, ami a másiknak azzal egyenértékű. Pl. egy szép nő/férfi nem feltétlenül várja el, hogy a másik is ugyanolyan jó külsejű legyen (persze ne taszítsa), ha cserébe eszméletlenül jó humorérzéke van. De ha egy savanyú, buta, csúnya, műveletlen, csóró ember várja el azt, hogy a párja tehetős, jó humorú, szép, művelt és intelligens legyen, akkor hacsak nem kezd el magán alakítani, extrém nagy elvárássá válik.

2020. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"dohányzás, alkohol, buli, gyerek, tetkó, nyelvtudás"


Nem cigizek. Nem iszom alkoholt egyáltalán 3 éve. A klasszikus veretős, berúgós, táncolós, hajnalig tartó bulikba nem járok szintén kb 3 éve. Nincs még gyerekem. Nincs tetkóm. Felsőfokú angolom van és úgy is beszélem.


Nem érzem különlegesnek, átlagon felülinek magam ezektől.

27/F

2020. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te szempontjaid, másnak mások.

Pl. engem nem érdekel a tetkó, és a nyelvtudása se. Viszont az fontos, hogy hűséges legyen. Ezen az egy szemponton ki is esett a többség.

2020. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nagyon kevés az ilyen, de az a szerencse, hogy aki ilyen, az többnyire szintén hasonlót keres
2020. dec. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kit érdekel? Nyilván azért tettem fel a kérdést, mert érdekesnek tűnik. Nem a párkapcsolat mellett/ellen kampányolok. A kérdés afelé irányult, hogy 2-3 minimális elvárással mennyire ki lehet szűrni a többséget.

A szelektálásnak valóban az a lényege, hogy a kört szűkítse, de az elég érdekes, hogy 1-2 dolog magában mekkora szűrőerőt képvisel.

Az elvárások nem feltétlenül függnek a kortól. Van aki 20 évesen olyannal jönne csak össze aki nem dohányzik és van aki 40 évesen is ebben köti az ebet.


"Ez a te szempontjaid, másnak mások."

Még jó, hogy a kérdés kiírásban szerepeltek az alábbi mondatok: "átlagos elvárások is túl magasak már, vagy minden elvárás átlagon felüli?" "Ezek nem saját elvárások, mielőtt bárki is nekem esik, ezek a legáltalánosabbak."

"Viszont az fontos, hogy hűséges legyen" Ami szintén beletartozik a tisztelet kategóriába, szóval ez így egészében felesleges volt.


Utolsó. Nem feltétlenül. A dohányost nem zavarja, hogy te nem dohányzol viszont a nem dohányzót zavarhatja, hogy te dohányzol.

A kérdés nem éppen a keresésre irányult amúgy, hanem az elgondolásra, hogy 1-2 dologgal mekkora mértékben lehet szűrni a dolgokat, még minimális "elvárással" is. Ezek mellé pedig a "tényleg fontos" dolgok pedig csak jobban szűkítenek, mint maga a gondolkodás vagy épp a külső.

Mindenkinek köszönöm aki írt.

2020. dec. 24. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy sokan kiesnek, nem lesz valamiből túl nagy elvárás. Teszem azt, a férfi nőt keres, ezzel 50% kiesett, és fordítva.

Az Így jártam anyátokkal egyik részében ment be a fickó egy társkereső irodába, ahol a tulaj elkezdte neki levezetni, hogy milyen szempontok alapján esnek ki a nők szépen sorban, és a végén kijött, hogy az egész városban csak pár hozzáillő lány él.

Ez valóban így van. A legtöbb ember élete során csak pár olyan emberrel találkozik, akivel tényleg összeillik. Pont ezért nehéz a párkeresés.

Sokan pedig tovább nehezítik a saját dolgukat. Van aki azzal, hogy "mindenkinek" tetszeni akar, mert minél több partnerrel akar szexelni. Más azzal, hogy önmagához képest irreális elvárásokat támaszt, és a potenciális partnerek száma nullára csökken.

Más meg egyszerűen nem tudja megbecsülni, ha megtalálja azt a millióból egyet, és eldobja, abban reménykedve, hogy jobbat is kaphat.

2020. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!