Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ilyen nehéz ismerkedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen nehéz ismerkedni a mai világban? Velem van a baj? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


18 éves fiú vagyok, még soha nem volt párkapcsolatom. Erre kicsit büszke is vagyok, de valahogy mégis azt érzem, hogy a korombeliekkel szemben el vagyok nagyon maradva ilyen téren.


Világ életemben azt az elvet vallottam ismerkedés/szerelem terén, hogy ezt nem szabad keresni. Ha jön jön, ha nem nem. Legalábbis csak gondoltam.


Úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy én nem tudok azzal azonosulni, hogy ráírok minden 3. lányra facebookon és elkezdek velük beszélgetni.. Szerintem ezt ki kell várni, meg kell várni, amíg jön valaki.


De ahogy növök fel, (vagy nem is tudom :D ) rájövök arra, hogy nem fog csak úgy az ölembe hullani semmi és senki. Barátaim már több éve nyaggatnak, hogy miért nem ismerkedek, miért nem kezdeményezek senkinél sem? Párszor már volt is veszekedés ebből, hisz ők úgy gondolják, hogy rá kell írni, kezdeményezni kell, keresni kell, míg én teljesen az ellentétjét gondolom. Ők párhuzamosan beszélgetnek 4 lánnyal, míg én már a beszélgetésnél is próbálok hűséges lenni, ha akad valaki.


Hallgattam rájuk, és adtam a véleményükre. Elkezdtem ismerkedni jópár hónapja már, de nem érzem így ezt az igazinak.. Nekem nem fekszik ez az egész dolog, főleg úgy, hogy fél évnyi tapasztalat után szerintem 1% az esély arra, hogy valaki olyan lányba botlassz bele aki nem csak annyit ír, hogy "aha szerintem is". Komolyan mondom, egy piros biciklivel jobban eltudnék beszélgetni.. :D


Egy szóval lehetetlennek érzem azt, hogy bármiféle kapcsolat nélkül ki lehessen építeni egy olyan bizalmi kapcsolatot egy lánnyal, amiből később komolyabb dolog is alakulhat. Képtelenségnek érzem. Lehet, csak szerencsétlen vagyok ilyen téren és rosszaknál próbálkozok..


Mindig kedves vagyok mindenkivel. Teljes ellentétje vagyok a korombelieknek. Nem bulizok, nem iszok, nem cigizek. Tanulok, mellette pedig heti 5x konditermi edzésem van, tehát teljes mértékig az időmet magamra és a jövőmre fordítom.



E helyett azt látom, hogy a mai lányoknak (tisztelet a kivételnek) ez nagyon nem jön be.

Még azt sem lehet mondani, hogy külső alapján nem érdeklek senkit sem, mert -40kgot adtam le, lejárok edzeni, szóval nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond.


Már esküszöm azon gondolkozok, hogyha csak úgy lehet párkapcsolata az embernek, ha erőszakkal keresi ezt és még mellé toxicnak is kell lennie, akkor inkább nem is kell.. Inkább leszek egyedül, mintsem olyan kapcsolatot kiépíteni amit valójában nem is szeretnék és ami miatt meg kelljen változnom.. Hozzáteszem azt is, hogy mióta ismerkedek olyan szinten stresszes vagyok, hogy az valamilyen hihetetlen. Tapasztalatlanságomból adódóan naiv vagyok ilyen téren nagyon és adok a másiknak a véleményére, bármit cselekszik.


Tényleg csak úgy lehet kapcsolata az embernek, ha keresi azt? Mit tanácsoltok? Tartsak ki, hátha akad egy olyan lány akit érdeklem?



2021. dec. 25. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez valóban egy jó kérdés. Én is ilyen vagyok, hogy várok a sültgalambra. Nem tudom miért, valószínűleg túl sok könyvet olvastam, amiben mindig valahogy egymásra találnak a szereplők és ezt veszem alapul. Nos, eddigi meglátásom szerint(nem mintha olyan sok lenne a magam 16 évével :D)ez nem igazán így van. A legtöbb pár, akit ismerek, kifejezetten keresték a másikat. Ezerrel ismerkedtek, eljárkáltak ide-oda, stb. Én is járkálnék...

Ha lenne hova:D

Mert most oké, lehetne azt mondani, hogy menj el bulizni. Eddig egyszer voltam, osztálytárs által szervezett házibuliban, osztálytársakkal. Idegenekkel meg őszintén szólva nem szívesen megyek random helyekre. Járok könyvtárba, most, hogy nyitva van a koripálya, oda is járok, részt veszek sulis programokon, szóval nem lehet azt mondani, hogy otthon ülök a 4 fal között. De valahogy nem botlok bele olyan fiúba, akivel elmélyülne(elmélyülne...el se kezdődik:D)egy beszélgetés.

Most ezzel nem mondtam semmit, tisztàban vagyok, hàtha jön egy okosabb és segít.:)

Csak gondoltam leírom, hogy vagyunk ígymég egy páran.

2021. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy találj egy aranyközéputat. Az nem jó, ha görcsösen keresel, mindenféle random csajra ráírsz, akivel semmi közös nincs bennetek, de ha semmit nem teszel érte, elég nehezen lesz párod. Járj társaságba, legyél aktív olyan csoportokban (online és offline egyaránt), ahol érdekel a téma és gyakran megfordulnak új emberek, stb. Nézegesd a társkeresőt, de csak annak írj, aki valóban érdekel, akiben megfog valami.

Nekem volt 4,5 éves kapcsolatom tinderről, a mostani párommal spontán találkoztunk, de a csillagok mindenféle nagyon különös együttállása kellett hozzá, és meg kellett hozzá ismernem az exemet. Akit meg ugye Tinderről ismerek :D.

2021. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mondanám, hogy megnyugtat, hogy mások is ilyen helyzetben vannak, de nem. Igazából én is keresem a társaságot, kollégista vagyok, minden héten jövök-megyek. Nem zárkózok be. Iskolában sem ülök a sarokban egyedül, sőt..

Ismerkednék én, elmennék bárhova bármilyen lánnyal, ha lenne kivel.. Hívtam már el lányt, de be tett a barátzónába, most pedig már bánja ezt, egy esélye volt, ha nincs ló jó a szamár alapon meg ne keressen mégegyszer. :D

2021. dec. 25. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!