Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

Belefutottam itt gyakorin olyan véleményekbe, hogy a párkapcsolati sikertelenség miatt sokan hibáztatásba kezdenek. Hibáztatják a másik nemet, a társadalmat, a közösségi médiát, a kifordult értékrendszert vagy épp magukat.

A személyes véleményem az, hogy az eltárgyiasító szemlélet és a túlzott gőg a bűnös mind a nők, mind a férfiak részéről, de természetesen ez csak egy gondolat.

Mi a személyes véleményetek? Miben lenne szükség változásra?



2022. máj. 23. 08:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kérlek írjátok meg az életkorotokat és a nemeteket a válaszban, illetve azt, hogy hány párkapcsolaton vagytok túl.
2022. máj. 23. 08:50
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Jól látod: az ember tárgy lett, eszköz a "saját" vágyam kielégítéséhez, ami ha már nem kell, vagy nem jó, akkor kidobandó, mert "Van máááásik!".

Az a fura, hogy Mo.-n rengeteg a pszichológus, a coach, a mentálhigiénés szakember, akiknek a munkája ezek szerint semmit sem ér, mert a zemberek ugyanolyan gyarlók, rosszak, gőgösek, mint korábban, vagy még rosszabb is lett a helyzet. Valami alapprobléma is van ebben a mai társadalomban ebben az országban, az tuti.

2022. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
1#: F40.0, de sokmindent látok pl.: a munkám során is.
2022. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Mások hibáztatása 10 ezer éve is nagy divat volt és pont annyira értelmetlen, mint most. Ez nem gőg, hanem hiba. Ha magadat akarod megjavítani, nem a világot, akkor sokkal jobban látsz.


Ezt a változást csak az ember tudja elérni saját magán belül. Senkit nem lehet rá kényszeríteni.

2022. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Egyet értek veled abban, hogy a változást mindig magunkban kell kezdenünk. A változásunk útján mutathatunk példát a többi ember számára.

Néha elbizonytalanodom. Azt veszem észre, hogy aki magával nem tud kapcsolódni, nem rendelkezik megfelelő önanalízissel az eredményesen mással sem fog tartós és mély kapcsolatot kialakítani.

2022. máj. 23. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Engem , az exem megcsalt az 5 éves kapcsolatom közepén , amit utólag egy ismerősétől tudtam meg. Ha nem szeretett , inkább szakított volna , mint meggyalázni ezt az egészet. Igenis ebben a helyzetben őt hibáztatom , ez nagyon undorító. Egyébként nem emiatt mentünk szét. Szóval ne legyünk álszentek , mintha másik nem lehetne hibás. Viszont ha pl az exed mindent jól csinál de azt mondja hogy elmúlt az érzés. Hát emiatt pl nem lehetsz rá dühös és magadra se. Ez egy elszart helyzet de ez van , és tovább kell lenni rajta. Tehát a gerinctelen lépésekért igenis lehet haragudni a másikra , ahol van döntési lehetőség de csak magának tesz jót. Viszont az érzésekért nem ahargudhatsz a másikra , azt el kell fogadni. Igazából pontosan át kell látni mindkét álláspontot, lehetőleg objektíven. Sajnos eddig azonban sok ember agya nem képes ellátni.
2022. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki azt csinál, amit akar, de szerintem ha más helyzetéből indulsz ki, akkor a sajátodra nem feltétlen kapsz jó megoldást. Magadnak kell tudni mit csinálsz.
2022. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Akinek nincs annyi önkritikája sem, hogy ki merje mondani "ezt most én b@sztam el", és vállalja a tettei következményét mit vársz? Lehet itt mutogatni a másik nemre, a társadalomra, a szomszéd macskájára hogy igen ez miatt nem működött egy kapcsolat, de felesleges. Minden két emberről szól. Vagy össze illenek vagy nem. Ezen kar agyalni meg kattogni.

33/F

2022. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as kommentelő

Milyen válóokok lehetnek amire azt mondanád hogy "hm ezt én csesztem el" ?

2022. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én? Amire azt mondanám, hogy ezt én csesztem el?

Pl bizalom kiölese a másik félből az én viselkedésemmel,

Hazugság, megcsalás, tettlegesség, nem foglalkozol vele eleget, nem beszélgetsz, olyat mondasz a szemébe amit nem érdemel meg...stb

2022. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!