Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

Belefutottam itt gyakorin olyan véleményekbe, hogy a párkapcsolati sikertelenség miatt sokan hibáztatásba kezdenek. Hibáztatják a másik nemet, a társadalmat, a közösségi médiát, a kifordult értékrendszert vagy épp magukat.

A személyes véleményem az, hogy az eltárgyiasító szemlélet és a túlzott gőg a bűnös mind a nők, mind a férfiak részéről, de természetesen ez csak egy gondolat.

Mi a személyes véleményetek? Miben lenne szükség változásra?



2022. máj. 23. 08:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol természetes az hogy ha kudarc ér minket akkor próbáljuk megkeresni az okokat és az összefüggéseket hogy mi miért történhetett. Szerintem nagyon hasznos az hogy ha reálisan képesek vagyunk átlátni egy helyzetet, mert ez segít abban hogy ne történhessen ilyen megint. Igaz hogy minden ilyen kudarc mögött más és más okok állnak, lehet hogy a körülmények nem voltak megfelelőek, lehet hogy az egyik fél hibázott, lehet hogy csak te hibáztál, de az is lehet hogy száz másik egyéb befolyásoló tényező miatt történt a kudarc. Hogy ha valaki egészségesen képes feltárni ezeket az okokat akkor tud magán változtatni, vagy sikeresebb lehet a párkeresésben ha képes kiszűrni a red flag-eket ismerkedésnél.

Mondjuk ez nem csak párkapcsolati problémákra húzható rá hanem az élet más területeire is. Bár bevallom, hogy nekem mindig kell egy kis idő ahhoz hogy kitisztuljon a fejem, úgymond csak utólag vagyok okos, mert például lehet hogy kell egy pár hét ahhoz hogy rájöjjek az okokra egy-egy kudarcom után.

Mondjuk, szerintem ez kicsit más mint hibáztatni valakit vagy valamit a kudarcok miatt. Azok akik hibáztatnak általában nem tesznek semmit a helyzet javulásáért, hanem egész nap ezen mérgelődnek. Lehet hogy igazuk van, de ebben az esetben ez lényegtelen mert nem tudnak előrehaladni ha leragadtak. Ezt elsősorban csak azokra értem akiknek nehézségeik vannak a párkeresésben, de ennek ellenére nem változtatnak se magukon se a párkeresési módszerükön. Ha ugyanazokat a köröket futod le, akkor igazán nem várhatsz bármi változást.

2022. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!